Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Lowiska w okolicach TARNOWA I BRZESKA !!


jArO_Fe

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Mam rodzinę w tych stronach. W okolicach Nowego Brzeska. Piękna Wisła jest w tych stronach a woda dużo szystsza niż pare lat temu. Mało tam łowiłem ale jakiegoś klenia zaliczyłem :mrgreen: Pare razy posiedziałem nad wodą tylko ją obserwując- robi wrażenie tym bardziej, że w moich stronach nie ma tak ładnej rzeki- z główkami, dziurami, przelewami, piaszczystymi łachami. Pamiętam jedno uderzenie drapieznika, które brzmiało jak skok konia z rozpędu do wody. Ogólnie ciekawa woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jestem z tych okolic to ci powiem ze jest duzo miejsc do wędkowania które warto odwiedzic .Na Niwce jest wyrobisko żwirowe nadal jeszcze czyne eksplatacyjnie są tam doskonałe warunki do łowienia . Jest Dunajec przepiekna rzeka tak samo jak i Wisła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jestem z Tarnowa wiec...Osobiscie glownie jezdze na ''dołki'' ktorychw okolicach jest dosyc sporo. Owe stawy to wyrobiska pozwirowe znajduja sie w takich miejscowosciach jak: Komorow,Bobrowniki Wielkie , Bobrowniki Małe, wspomniana Niwka, Trzydniaki, platne lowisko nie z PZW w Radlowie,Narozniki,Olszyny. We wszystkich tych miejscowosciach jest oczywiscie po kilka zbiornikow od 5 nawet do 10.Osobiscie caly sezon spedzam na Bobrownikach Wielkich ze wzgledu na polorzenie(w sumie najblizej)spokoj w poruwnaniu np. z Niwka, wiele ciekawych miejsc , duza roznorodnosc ryb.Lecz trzeba znac jednak te zbiorniki, w zaleznosci od pory roku...

Osobiscie polecalbym Ci Trzydniaki, chyba najmniejszy zbioornik obfitujacy w rybe (tyle ze niemozna wywozic ani uzywac sprzetu plywajacego). Chociaz w sezonie letnim czesto trudno o miejsce o te dobre miejsca. Zaraz kolo Trzydniakow znajduje sie Niwka, jest opare miejsc gdzie ludzie zawsze siedza w tych okoloicach tez mozna sprobowac. I oczywiscie polecam platne lowisko w Radlowie>jezdzilem tam kiedy to byly jescze wody PZW, najlepsze stawy na jakich lowilem , czysciutka woda wystepuja rakia nawe zolwie blotne, wiele ryby w tedy, a slyszalem ze teraz tez niemozna narzekac ale jednak to lowisko prywatbne...Pozostaje jescze odwieczny Komorow lecz tam malo lowie wiec sie o tym niewypowiadam.

Oczywiscie jest jescze Dunajec, jesli lubisz na rzekach.

Oczywiscie o stawach napisalem jesli sie wybierasz na jednodniowe lowienie, bo jesli chodzi o necenie dlugotrwale to juz do wyboru do koloru. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tych Bobrownikach Wielkich to są jakies stawy ??Trzeba tam jakies oplaty ???Zastanawiam sie nad Dunajcem co bys poradzil???Bo w Radłowie na zwirach to juz ciezko o ładną sztuke .Nie te czasy :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jest 7 stawow . Osobiscie nie lowie na rzekach zadnych, jakos wole stawy. Wiec co do dunjaca ci nic nie polece,ale wiadomo ze sa w nim ryby . A w Bobrownikach te stawy sa tam gdzie kiedys byl prom na dunajcu(wlasnie w tym miejscu wedkarze siedza caly czas wiec ryba tam raczej jest). Co do oplat to sa to wody PZW, wiec oplaca sie je przy corocznych oplatach na wody stojace. Jesli sie uczysz too wiem ze rzeki + stawy=okolo 100zl. W sumie polecam ci te stawy lecz muisz znalezc dobre miejsca,zalezy co chcesz lowic i jaka metoda. Stawy sa polorzone za walem przeciwpowodziowym , wjezdza sie tam droga ktora prowadzi wlasnie do tego promu na dunajcu,jest to droga asfaltowa po prawej jak i lewej stronie drogi sa stawy. Polecalbym ci wlasnie na poczatek te pierwsze stawy po lewej jak i prawej stronie.Sa to plytsze zbiorniki wiec poki woda dopiero sie ociepla to tu ryba predzej bedzie zerowala'.Zeby sprawdzic wszystkie stawy trzeba poswiecic wiele czasu , ja sam znam bardzo dobrze 1 zbiornik , dobrze tez 1 i slabo 1, reszta jest dla mnie tajemnica na ktorych lowilem moze raz w zyciu(glownie ze wzgledu na dosyc ciezki dojazd).

I jak wszedzie zeby polowic jednak trzeba necic,necic systematycznie :cool: .

Wszystko zalezy na jaka rybe sie nastawiasz, i gdzie sie czujesz lepiej rzeka czy staw. Masz jakies pytania to wal smialo. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udalo mi sie zlowic :

1)karpie -osobiscie sezon 2006 to byl moj pierwszy z zasiadkami wlasnie na ta rybe, najwieksze mialy 2,5 kg. Znajmomi wyciagali sztuki po 5 kg. Sam widzialem jak raz przy powierzchni w upalny dzien wygrzewalo sie 10 karpi i spokojnie mialy od 5 kg do 15 kg. tego widoku niogdy niezapomne :cool: .

2)leszcz-sam lowie glownie z gruntu na sprezyne wiec tych ryb lowie najwiecej.Sztuki jakie lowilem w tamtym sezonie to od 35-55 cm, czyli najwieksze wazyly cos kolo 1,5-2 kg. Wiekszych niewidzilem i nieslyszalem zeby ktos zlowil,

3)sandacz- zlowielem pare sztuk , lecz sztuki lowienia drapieznika dopiero sie ucze, niebyly to wielkie sztuki do 50 cm

4)szczupak-2 sztuki, ale napewno sa :twisted: , znajmy zlapal 15-kilowca

5)okon-na jesiennych zasiadkach na sandacza, szczupaka, czesto to one braly na zywca.I na spining tez mozna polowic...

5)amur- no to tu jest go dosyc duzo i to nie malych rozmiarow, mozna zlowic male 2kg, do tych powyzej 10. Sam niezlowilem, ale widzialem sztuki do 10 kg.

6)klen-tez w cieple dni wychodza do powirzchni sztuki do 50 cm, zlowilem jednaego 40cm.

7)sum-tylko slyszalem ze ktos tam wyciagnol, ale wody byly nim zarybiane wiec jest .

8)i gatunki takie jak:ploc,wzdrega,jazgarz(chcociaz ostatnuio ich niewidze),ukleja,krap,wegorz,karas,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Bobrowniki Male sa z drugiej strony Dunajca, wiec raczej przez nie sie niedojedzie. Ale w sumie daleko niejst z Malych do duzych,wiec moze jest jakis most na dunajcu .GG dodalem do profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 2 years later...

Witam wszystkich kolegów.

Moje pytanie jest następujące:

Wie ktoś może ile kosztuje łowienie na stawie w Radłowie?? A i najważniejsze czy aby tam łowić trzeba mieć kartę wędkarską?? Mi chodzi o takie wypady na jedną noc od czasu do czasu, dlatego nie opłaca mi się wyrabiać karty.

I czy zna ktoś też podobne stawy na których nie trzeba mieć karty tylko uiścić opłatę np. za jedną noc. Chodzi mi o stawy w okolicach Tarnowa.

Ja od czasu do czasu jeżdżę do Koszyc Małych z kolegami. Tam jest prywatny staw. Koszt wjazdu 10zł za całą noc a za rybki trzeba płacić od 12 do 18zł za Kg rybki. Jest tam fajnie mały staw płytki i dużo rybek ale mało jest większych okazów. Mój rekord tam to karp3.5kg a przeważnie to 1.5KG.

Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam was wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część stawów Radłowa należy pod lokalne koło wędkarskie i obowiązuje licencja (100pln rok), na tzw. białą kartę dwudniaki bez żadnych opłat oraz część stawów na Bobrownikach Wielkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrób w kole normalnie kartę wędkarską i bez żadnego opłacania składek możesz wędkować na terenie koła na wodach gminnych.Z resztą jak pójdziesz do koła (czy sklepu wędkarskiego który prowadzi sprzedaż licencji) to Ci wszystko wytłumaczą dokładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.