Skocz do zawartości
tokarex pontony

Pomóc w wyborze zestawu.


maciek664

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ! To mój pierwszy post na tym forum i od razy pytanie i prośba o pomoc .. ;)

Zamierzam kupić pierwszą wędkę spiningową w sumie to cały zestaw.. tak więc odwiedziłem 2 pobliskie sklepy wędkarskie i wpadło mi w oko 2 zestawy ..

Zamierzam łowic głównie na stawach, jeziorkach a od przyszlego roku być bywalcem rzeki prosny / warty a skupić sie na łowieniu okoni, ale miec możliwość wyciagniecia szczupaczka :)

I tutaj do wyboru mam jaxon grand virtuoso spinning 270/5-25g  + kołowrotek to na pewno był jaxon model chyba condor ..nie pamiętam.. :/

a 2 wybór shimano catana 270/5-30g + kołowrotek dragon viper .

 

Prosze was bardzo o pomoc i dzieki za wszelkie opowiedźi/podpowiedźi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Proponuję Shimano Scimitar AR cw 15-50 270 cm jest  na pierwszą wędkę lepszym rozwiązaniem, zawszę na sklepie początkującemu spinningiście polecam nieco cięższy sprzęt który pozwoli łowić na lekkie i cięższe przynęty a także nie rozsypie się przy pierwszych holach jak i rzutach. 

Taką wędkę można kupić za ok 150 zł a jest model wyższa od shimano catany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parę razy zdarzyło mi się wędkować na Prosnie na wysokości Boleslawca (jak jeszcze był mlyn) z tego co piszesz to shimano catana tak ale kolowrotek do tego poszukaj czegoś lżejszego z mikado ,2,70 długości i do 15 gr c.w . i jeżeli nie jesteś pewien to żyłka 0,16 (na temat plecionki nie piszę)powinno wystarczyć i będzie finezyjnie i wystarczająco mocno p.s. Kolowrotek wielkości 2500 i przedni hamulec lżejszy i dokladniejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinieneś kupić coś lżejszego tj. z przedziału do 15 czy 18g w jednolitej rurze. Dobry czuły kijek sprawdzi się na okonie a i za jaziem, kleniem czy nawet bolkiem można pocisnąć. Bez problemu ogarnie rybki od 10cm do 70 a tego chyba trafia sie najwięcej. Ostatnio szukałem jednego kija do wszystkiego i u mnie padło na ten zakres. Kupiłem mikado red cut diamond 270 2-17g i idac z nim wzdłuz brzegu odry tylko zmieniam przynęty - od paprochów okoniowych po gumy 3-4" na 10 gramowych główkach. Co prawda sandaczowe podbijanie takiej 10g główki jest dosyć średnie ale da radę a sandała w dzień szukać... Jak już tak ide łowic to biore drugiego kija 15-45g xfast i czesanie 3-4x wiekszymi główkami czy kogutami po dnie. A do całej reszty na codzień mikado 2-17g wystarcza. Do tego plecionka 0,10 i przypon z fluorocarbonu 1,2 m lub wolfram jak spodziewam się szczupłego i jazda. Wszystko na jednym zestawie i jakoś nie zauważyłem zebym wiecej wyciagał na specjalizowanych kijkach i zestawach. 

Do tego kołowrotek 3000 jak ma byc tanio to ryobi ecusima lub spro passion a jak drozej to ryobi zauber lub spro red czy blue arct.

Napewno nie kołowrotek shimano catana. 

Wedka jak ktos lubi kluseczki to tak. Mam catane serii cx a dx podobno jest toche szybsza co napewno by temu modelowi nie zaszkodziło. 

Catana 3-14g jest do rozważenia jako uniwersał jak wyzej pisałem ale jak ktos lubi wolniejsze kije o głebokim ugieciu. Ja wolę zdecydowanie szybszego jak wyzej opisany mikado ale catanke tez lubie :). W sumie jednolita rura dobrej firmy za 140 zygli. 

Tylko ten dolnik obłednie długi w catanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaxon Condor odrzuciłbym od razu. Osobiście radziłbym więcej pieniędzy przeznaczyć na kołowrotek niż wędkę. Mogę Ci polecić Kij Robinson Tritium Trout Spin cw 5-20g. Obsłużysz tym lekkie przynęty okoniowe a i szczupaka spokojnie wyciągniesz. http://www.tanie-wedkowanie.abc24.pl/default.asp?kat=41843&pro=669457

Kolowrotek Robinson Pulsar i masz fajny zestaw. Pulsarem łowię od początku sezonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.