Skocz do zawartości
tokarex pontony

Wybór lekkiego spinningu


sirmichu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po wielu godzinach przeglądania kijów, czytania opinii, postanowiłem założyć osobny temat dostosowany pod swoje wymagania. Poszukuję lekkiego kija do spinningu. Kija który przeznaczony będzie głownie do polowy okoni, kleni i szczupaków. Do tej pory łowiłem Jaxonem 2.70 10-30g. Ale z racji że używam raczej lekkich przynęt ( najcięższa z nich to mors 2, 14g) to ten kij jest trochę za sztywny. Tak jak pod wspomnianym morsem pracuje jeszcze dobrze, to kiedy w grę wchodzą mniejsze przynęty np. twistery na okonia to nie czuć ich kompletnie. Dlatego szukam kija lżejszego, bardziej uniwersalnego, który dobrze obsłuży przynęty od paproszków po wahadłówki do 15 g. Miałem okazję wypróbować Mikado sakana hanta 5-15g i łowiło się nim przyjemnie, lecz nie miałem okazji testować innych lekkich kijków dlatego zdaję sobie sprawę że w tym przedziale cenowym można znaleźć coś lepszego do wyżej opisanych celów. Budżet to +/- 150 zł. Co byście Panowie fachowcy mogli mi polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Mikado DaVinci Travel Spin cena 175zł. ja mam wersję 275cm. która składa się z 4 segmentów , które po złożeniu mają 63cm. a więc taka wędka nie przeszkadza w bagażniku samochodu czy na biwaku :)  no i najważniejsze to dwie wymienne szczytówki - jedna 5-15g druga 20-25g czyli dwie wędki w jednej :) waga wędki 156gram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zaciekawił mnie ten Zander. Nurtuje mnie jednak kilka rzeczy. To że producent nie podaje dolnej wartości ciężaru wyrzutowego. To że wiele jego modeli składa się z jednej sekcji, co jest cholernie niepraktyczne bo bardzo utrudnia transport wędki np. Samochodem. No i fakt że wraz ze wzrostem długości rośnie też ciężar wyrzutu ( interesuje mnie kij nie krótszy niż 240)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam Mikado Inazumę Flasch Perch 2,6 m do 20 g wyrzutu i według mnie takiego kijka potrzebujesz. Nie wiem jak wygląda sytuacja z dostępnością długości w tej gramaturze. Jest to wklejka oczywiście. Pięknie czuć uderzenia okonia nie wspominając atomowych kleni. Wędka wydaje się sztywna ale jest to zaleta przy sandaczowaniu. Nie łowię ciężko ale 17 g główkę na 10 cm gumie obsłużył. Dolną granicą rzutową wydaje mi się że jest około 3 g. Prawdziwy chrzest kijek przeszedł wyciągając suma 30 kg.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do połowu kleni i pstrągów kupiłem przed sezonem Shimano Catana DX 240L 3-14g, do okoni też będzie bardzo dobry. Nie jest to wkelajnka, co było dla mnie kluczowe przy wyborze. Koszt to ok 140zł. Przynęty jakimi łowię to głównie wobki, smużaki, paprochy i małe obrotówki. Łowiłem nim tylko na rzekach i dawał radę nawet w sporym nurcie. Pod szczupaka bym go jednak nie polecał. A no i kijek ma dość długi dolnik, niektórym ten kij nie podszedł właśnie przez to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też posiadam Inazume Flash Perch 260 i strasznie jestem zadowolony.. używałem na Wiśle pod woblery i na mniejszym ciurku również.. ma moc... jaśki 50 plus mu nie straszne.. z kleniami też sobie pięknie radzi.

Na pewno nie jest to typowa lejące się wklejka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś wklejankę. Ma to swoje zalety, zwłaszcza w opadzie na mikro-przynętach ale jako uniwersał to tak sobie. Na stojącej wodzie jeszcze "jak cie moge" ale jak pójdziesz na silniejszy nurt... z woblerem lub blachą... Wędka o jednolitej rurze może nie dałaby Ci takiej czułości na najmniejszych paprochach ale za to sporo większa rozpiętość przynęt większego rozmiaru.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 16.09.2016 o 13:46, sirmichu napisał:

Dziękuję wszystkim za pomoc, mój wybór padł na http://allegro.pl/wedka-mikado-inazuma-flash-perch-240-eva-i4966051383.html.

Jeżeli kogoś to interesuję, mogę wyrazić tu swoją opinie na temat kijka jak już przyjdzie. Pozdrawiam.

Tak jak wspomniał kolega wyżej, wklejanka czyli nie będzie komfortowego łowienia w rzekach na duże przynęty.

STALLION STRIKE FURION 244CM 2-12G  - 190zł -200zł, fajnie się ugina. Podobno można śmiało rzucać 15gr. Jest jeszcze 3-18 ale sztywniejszy a takiego nie chciałeś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.