Skocz do zawartości
tokarex pontony

Remont metalowej łódki


tomaszyx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów!

Wiem, że podobne tematy już były ale mimo wszystko chciał bym zasięgnąć waszej opinii.

Od kilku dni jestem posiadaczem łódki metalowej 4x1m , łódka jest nie najgorszym stanie, jednak chciał bym by posłużyła jeszcze parę sezonów, w związku z czym chciał bym ją odremontować.

Dno łódki jest w miarę dobre jedynie z tyłu gdzie znajduje się schowek (Widoczny na zdjęciach) Dno jest trochę przerdzewiałe, zastanawiam się czy nie wyciąć tego kawałka i wspawać nową blachę czy po prostu wzmocnić to laminując.

Czytałem trochę i wymyśliłem następujący plan:

1. Szlifowanie całości 

2. Pokrycie dna od wewnątrz i zewnątrz matą szklaną + żywica poliestrowa

3. Pokrycie całości żelkot/topkot?

To taki zarys, w związku z czym prosił bym o wskazówki Np. Jakiej maty użyć 150/300? i ile warstw? 

Czy w ogolę dobrze myślę, bo pierwszy raz będę robił coś takiego. 
Z góry dziękuję za wszelką pomoc!

Łódka.jpg

Łódka3.jpg

Łódka2.jpg

Łódka4.jpg

Łódka5.jpg

Łódka 6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Witam.

Na temat żelkotu/topkotu może pomoże znaleziona w sieci dyskusja na forum żeglarskim.

http://www.sailforum.pl/viewtopic.php?p=243701

Koniecznie wyciąłbym miejsca z zaawansowana korozją. Jeśli ma być to łódź na lata.

Nie jestem pewien, czy laminowanie metalowego kadłuba matą szklaną to dobry pomysł. Na pewno zwiększy to ciężar i tak ciężkiej, metalowej łodzi. Czy zabezpieczy przed korozją i zadrapaniami dna np. od kamieni pod wodą?

Przyszło mi do głowy, że IMO, przy okazji remontu wspawałbym choćby mini-kil na połowie (lub mniej) długości dna. Łódź będzie mniej podatna na boczny dryf powodowany wiatrem.

Ogólnie, to podpytałbym na formach żeglarskich, rybackich lub zasięgnął rady w stoczni jachtowej lub sklepach żeglarskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam Ci kolego dobrom radę.

To nie jest jacht za kilkaset tysięcy zet wiec i remont powinien być tani i prosty.

Żadne maty, żywice żelkoty czy topkoty, zaspawaj wszystkie dziury i dziurki

( ponoć bardzo dobre do małych dziurek jest lutowanie cyną)

bardziej skorodowaną blachę wymień na nową,

całość dobrze wyczyść i pomaluj,

co najmniej 2 razy farbą chlorokauczukową.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.