Skocz do zawartości
tokarex pontony

Haczyki offsetowe.


toei

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Właśnie zaczynałem z gumami http://savage-gear.com/pl/product/soft-4play-lb/ i hakami ich produkcji ale znajomy polecił mi zmianę haków na OWNER i różnica w jakości i wytrzymałości jest na prawdę znaczna - nie wspomnę że owner'y są baardzo ostre i szybko się nie tępią. Co do martwej rybki to tylko i włącznie świeża wtedy wytrzymuje kilkadziesiąt rzutów a jak robi się "luźna" na haku to zapinam w inne miejsce i dalej na nią łowię. Średnio jedna rybka wytrzymuje na haku około godziny. Spróbowałem raz z mrożonymi szprotami ale po rozmrożeniu "wytrzymałość materiału" spadała do maksymalnie 3 rzutów. Od lipca tego roku testuję system carolina rig - hak do dpro shot'a owner przypon z fluorocarbonu Berkley trilene 0.74mm i na końcu martwa rybka - system się sprawdził jeżeli chodzi o wytrzymałość na przetarcia (łowiska obfitują w wiele kamieni) przegryzienia (szczupak 110cm) oraz wytrzymałość (sum 160cm). Na ten sam zestaw łowię sandacze - od 50cm w górę (rekord tego sezonu 80cm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że fundusz masz na to dosyć spory. Mi sandacze za to dobrze brały na martwe uklejki czy małe karasie. Na morskie przynęty to bardziej szczupłe.  Przeglądałem ostatnio sklepy w necie i widziałem że Mikado wypuściło niedawno nowe offsety, słyszałeś może coś o nich? Wyglądają ok. Do tej pory miałem od nich solidne rzeczy a w sumie cenowo wypadają dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Też niedawno kupiłem te offsety. Jeszcze ich nie próbowałem ale polecono mi, dopiero się przymierzam. Jedyne co mogę powiedzieć to że są porządnie wykonane i wydają się mocne. Czy skuteczne to się dopiero okaże. Mam nadzieję że wypad mi się uda ale do takich haków też trzeba mieć odpowiednie podejście i się nauczyć pracy z nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gum to ja mam akurat od groma. Wcześniej do opadu miałem sairę ale do tego tymbardziej się sprawdzi, bardzo miękka i pracuje praktycznie tylko tak jak sam ją poprowadzisz a też ma miejsce na hak offsetowy jakbyś chciał przy okazji do kompletu. Trzeba ją tylko wyczuć, jak się wcześniej nie pracowało z takim typem, co innego niż twister czy standardowy ripper ale skuteczny jak diabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to nawet nie wiedziałem a taka dziurka na hak zawsze wygodna. Niestety nie używałem tego typu przynęt ale chyba czas się przekonać. A furyo używałeś już może jeśli jesteśmy przy mikado, to może przy okazji haków zamówiłbym też na próbę? Są też nasączane krewetkowym aromatem :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wygodna. Podsyłam fotkę.Licząc od palców masz furyo 7,5 cm m507 o którego pytałeś, jeszcze nie testowany przeze mnie dopiero będzie prawdopodobnie w najbliższych tygodniach, potem saira 7cm 343 i saira 8,5 cm 372. I jeszcze fotka ofsetów bodajże 2/0 (miałem na tel).

15007966_1345458235487549_1394208158_o.jpg

15007941_1345448195488553_1886710669_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ofsety używam do kaitechow zwłaszcza duże rozmiary na zarośnięte akweny bez obciążenia , na kanał z czebaruszka , mikado fury zwłaszcza te Male modele są twarde zwłaszcza te modele z hologramem jest problem żeby zmienić główkę na inną, takie mam doswiadczenie

WP_20161106_20_12_42_Pro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.