Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

CHAŃCZA kolo Staszowa


pio

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon

Witam Kolegę z Okręgu :mrgreen:

Coś niecoś wiem, gdyż bardzo lubię ten zalew. Ja łapę przeważnie na spławik ewentualnie grunt. Najczęsciej są to płocie, leszcze. Jeśli jesteś fanem kilkudniowych zasiadek, jest to dobre miejsce na karpia, czy też amura. Oczywiście na spining też zdarzało mi się powędkować. Można tam złapać okonia, szczupaka i przede wszystkim sandacza. Jeśli chodzi o karasie czy tez liny, mnie się nie zdarzyło, ale słyszałem że są. Jest to dość spory zalew z dużą różnorodnością miejsc. Podobno są też węgorze. Mam nadzieję, że te informacje coś pomogą. :mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to różnie bywa, kiedyś częściej przy tamie (ale nie po stronie plaży tylko po przeciwnej, aż do samej zatoczki), fajne miejsca, polecam, tylko ostatnio coś pogrodzili strasznie teren. :evil: A aktualnie, to najczęsciej od strony miejscowości "Chańcza", przy domkach letniskowych (miejsca typowo gruntowe). Udało mi się tam złowić sandacza ok 5kg z gruntu. :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o Chańczy mogę tyle powiedzieć że sporo czasu nad tą wodą spędziłem i łowiłem różne ryby tam ale tak na prawde to zalew bardzo nieprzewidywalny i wiele zależy od stanu wody...

w sumie co będe pisał zobacz: http://www.piland.republika.pl/

jest na prawde dużo o zalewie i raczej prawdziwych inormacji :cool:

pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 4 weeks later...

Odświerze leciutko temat.

Był ktoś ostatnio na Chańczy ??

Wybieram sie z sąsiadem, ostatnio łapał tam leszczyki w granicach 60 cm no i jako przyłów karpia 4 kg ;).

Jakie są wasze ulubione przynęty na większą białą rybke na tym zbiorniku? Warto zastawic wędzisko z rosówką na suma/węgorza czy co tam jeszcze weźmie ? :)

Czy lepiej kukurydze albo czerwonego robala ;) ?

Będe tam około 19 do 12 w poludnie ;).

Jeżeli ma ktoś jakieś spostrzeżenia i pomysły najlepiej poparte z doświadczenia na tym zbiorniku to bardzo ładnie prosze piszcie, nie wyłapie wszystkich ryb bo nie częściej niz 5 razy do roku tam będe.

Pozdrawiam Krzysztof ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie też jestem ciekawy bo też mam sie zamiar tam wybarc jak leszcze łapałes takie do 60 to bardzo ładne ja tam nie złapałęm większego niż 40 a zazwyczaj to same leszczyki brały. Co do przynęt to słyszałem że sie sprawdza bardzo dobrze makaron gwiazdki ale nie sprawdzałem bo nie byłem w tym roku tam jeszcze niestety ale zamierzam to sprawdzic :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak leszcze łapałes takie do 60 to bardzo ładne ja tam nie złapałęm większego niż 40

nie ja tylko sąsiad

2,5 kg zanęty na leszcza ;) + płatki te takie wiecie jakie + opakowanie pinki

na haczyk pinka

przypon 0,10 haczyk 10-12 zalezy ;)

wsio rabota

ostatnio sąsiad złapał 15 sztuk w tym 4 w przedziale 50-60 cm a reszta nie mniejsza niz 35 cm ;)

jutro jade ;) sie zobaczy

jak ktoś był ostatnio to niech sie pochwali na co mial efekty ;) i gdzie łapał :D

Dobranoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było gorzej niż myślałem ale jak na debiut na tak dużym zbiorniku to jest elegancko ;)

tj. Było bardzo mało ludzi :D mało ! znaczy tam gdzie ja łowiłem to co 10 m wędkarz ale chodzi głównie o plażowiczów :D ( znikoma ilość, chyba dlatego, ze zimno ale jak sie okazało nie tylko im to pzeszkadza).

Pojechaliśmy w 5 :) ,,koledzy'' mówili ze tydzien i dwa tygodnie temu to hoho a dziś bryndza.

Przez 20h złapaliśmy (5 czyli 10 wędek) mnustwo leszczy (głównie 20cm) trafiały sie rodzynki w postaci kilku 4x cm wszystko na pinke, były takie momenty ze caly czas braly ale bylo tak ze przez 2 h nawet nie skubneło.

Kolega złapał w nocy na rosówke sumika(wymiarowy ale nawet nie wiem ile mial bo przykimałem :D ) :) (już po 24)

Na łódce około 5 sandaczy i jakies mniejsze okoniki (raczej nie byly rewelacyjne długości) natomiast na pomoscie szczupaczki 3 :D (dziś rano) a takto cinko.

Ogólnie zbiorniczek jest fajny najlepiej iść od strony tamy jak kto woli ale lepiej od tego takiego hotelu czyli jak sie jedzie od rakowa.

Następna wypraw na Chańcze będzie pod tytułem ,,pierwszy Sum''

Dziękuje za uwage :) mam nadzieje ze nie bedzie ostrzezenia za to, ze nie napisalem tego w ,,jak bylo narybach''

Temat dotyczy chańczy więc chyba jest okej.

Ps. każdy na haczyku mial 5-6 pinek (szkoda, że nie wziolem kukurydzy na spróbe a nóż widelec moze by sie połakomiła jakas większa sztuka), + pudelko do zanęty na leszcza i siup do wody jak najdalej w to samo miejsce sie staramy i nie powinno byc najgorzej

Ps.2 jak sie okazało kolega z którym byłem 2 tyg wczesniej złapał Tołpyge 90 pare cm miała ;)

Pozdrawiam Krzysztof.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc

W nocy nie miałem ani jednego brania ;) trochę przekimałem no ale jak ściągałem zestaw co jakiś czas to pinka nic a nic nie była wyssana, inni wędkarze na tym brzegu oprócz nas takie same mieli wyniki...

Tylko koledze kolo 1-2 w nocy sum wziął (przespałem albo przegapiłem)

Tych małych #@$ ;) z 20 złapałem inni więcej. Z 5 było 4x cm z 10 3x cm no i takich pod 30 cm tez parę. Nikt nie złapał większego niż 50 cm. Najgorsze było to, że nie wiadomo czy sie przycięło rybę, najczęściej dopiero pare metrów od brzegu okazywało sie, że jest ,,sztuka''.

Przyjechaliśmy przed 15 i pojechaliśmy kolo 14 ;) najlepiej brały od 4 do 8 a potem sporadycznie.

Ja bylem pierwszy raz ale koledzy z którymi pojechałem dawno tak słabo nie połapali.

Pozdrawiam Krzysztof.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

planuje nocny wypadzik jutro a moze pojutrze..bede gdzies okolo godz 19..czy przy tamie obserwował ktos brania sandaczy lub moze szczupaka..do zachodu raczej postawie zywczyka a od 21 trupka..tylko wlasnie nie wiem czy miejsce dobre obieram..:)) lowielem na tym zbiorniku raz w zyciu tylko..pozdrawaim i dzieki za info..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.