Skocz do zawartości
tokarex pontony

Prosze o podpowiedź


buldini

Rekomendowane odpowiedzi

Mikado Nihonto Red Cut Sapphire 2.70m/30g

Konger Dynamix Spin M 2702 270 cm 10-30g

Wędka OKUMA Black Rock 275/10-35g

Robinson Diplomat Pike Spin 270 cm 10-30g

Może ktoś coś podpowiedzieć głownie pod szczupaki łowiąc gumami woblerami i blaszkami ale tez spróbować innych drapieżników, dwie pierwsze sa cenowo przystępne ale nie jestem pewny do jakości mógłby coś ktoś polecić, może ktos miał do czynienia z tymi kijkami co do Diplomata mało jest podanych parametrów moze ktos ma to podpowie jaka akcja i waga wgl jest tego kijka , moze jakies inne propozycje do 250 zl z pełnym blankiem i dość uniwersalne będę łowił głownie na wodach stojących żwirownie/zalewy fajnie jakby był krótszy dolnik tak jak tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Diplomaty to bardzo fajne kije. Rzeczywiście mało jest informacji o nich a to z dwóch powodów. Wagę Robinson podaje bardzo rzadko a po drugie są one nowością. Mam Diplomata i jak dla mnie to solidny kij. Jeśli chodzi o akcję to są to raczej szybkie kije. Nie bardzo szybkie ale szybkie. Pod cięzarem pracują na całej długości co według mnie jest bardzo ważne przy połowach szczupaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Co do wymienionych wędek to nie podpowiem, bo ich nie użytkowałem, ale zastanawia mnie czemu chcesz tak długą wędkę na wody stojące 2,4-2,5 w zupełności będzie wystarczające, będzie lżejsza i mniej męczące jest podbijanie gum. Żeby dobrze dobrać wędkę przydało by się też napisać jaki w jakim ciężarze będziesz używał przynęt i jakie ryby jeszcze chcesz łapać oprócz szczupaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dłuższa wydaje się lepsza do łowienia z brzegu lepiej sie ładuje z tego co czytam wywnioskowalem ze 2,7 z brzegu to taki standrad , głownie szczupak/ sandacz moze z bolen jezeli wedka dala by rade wiem ze to ciezko pogodzic dlatego szukam czegos uniwersalnego przynety to glownie beda gumy na glowkach 5-20 g mysle ale tez chcialem czasem zalozyc jakiegos woblera / jerka, na lekki opad mam dragona express jig 2-12 chcialem cos mocniejszego do szczupakow i raczej wybralbym okume tylko tu zla gramature podalem, miala to by byc ta o c.w 7-30  . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na standardy, tylko dobieraj wędzisko tak aby dobrze się wędkowało. Ja osobiście używam 2,7 tylko na rzece gdy muszę poprowadzić przynętę wzdłuż brzegu zza krzaków. U siebie na gliniance i na Narwi w mojej okolicy  używam głównie wędki 2,4 choć zdarzało mi się użyć 2,1 na gliniance, którą mam do połowu z łódki. Długość rzutów ciut mniejsza, może z 3-5 metrów max. Z seryjnych wędek krótsze są lepiej wyważone i lżejsze mniej męczą rękę plus jak pisałem łatwiej podbijać przynętę jak będziesz łapał z opadu. Twój wybór.

Black rocka 2,7 5-25 sprawdzałem w sklepie wszystko fajnie, tylko strasznie leciał do przodu waga 153g, a ten co chcesz wziąść 7-30 175g to pewnie jeszcze gorzej będzie leciał. Dodatkowo ta okuma 7-30 ma akcję x-fast, ja takich kijów nie lubię na szczupaka, bo zazwyczaj są bardzo sztywne, może ktoś się wypowie co używał lub poszukaj na necie informacji jak to pracuje pod rybą.

Zastanów się jeszcze na okuma inspirą 2,70 10-28 http://allegro.pl/dragon-okuma-inspira-jig-28-2-70-m-10-28g-i6584532850.html waga 143g, dużo lżejsza od black rocka, więc i z wyważeniem powinno być lepiej miałem wersję 2,50 nie był to ideał wyważenia, ale bez tragedii. Dodatkowo akcja fast, wędką ładnie się gięła, gdzieś do połowy ale dolnik dosyć mocny giął się nieznacznie,   więc i z zacięciem sandacza powinno być w miarę ok.

Najlepiej podjedź do sklepu i pomachaj tymi kijami, zobacz jak leżą w reku, bo dla każdego może pasować coś innego.

 

     
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam gdzie właśnie ich sprawdzić i kupuje trochę w ciemno nie ma u mnie wiekszych sklepów wedkarskich a jak już są to większość wklejek .  a co sadzisz o daiwa exeler 2.4 5-25 jest lekki ale nie wiem czy będę mógł na niego założyć jerka i coś poprobowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Excelera oglądałem kiedyś w sklepie akcja wędki szybsza od catany sztywniejsza, dodatkowo catana ma głębsze ugięcie, cała wędka gnie się w parabolę od dolnika . Jak ci pasowała catana to masz dostępną wersję 2,40 10-30 , weź na próbę zobaczysz jak ci leży, jak przez neta kupisz to masz i tak 2 tyg. aby jak co odesłać. Sam używam jej tyle, że wersji 1-11 2,7 i też pasują mi takie kije. Ewentualnie tak jak radził Ras al Ghul zamów jeszcze diplomat pike 2,4 ,bo z tego co pisze to podobna do catany, zobaczysz który kij pasuje i jednego odeślesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.