Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Rejestracja i nanoszenie numerów rejestrsacyjnycn na pontonie


zajac222

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Jeśli masz zarejestrowaną łódkę , to zobacz co pisze w dowodzie :) na pewno rodzaj(plastik/sklejka itd) i wymiary łódki , a więc ponton to nie łódka :) Według ustawy numery mają być ''trwale umieszczone'' więc nie wiem czy w formie takiej sklejki to jest przepisowo ? chociaż widziałem już takie pontony - ciekawo co na to jakiś upierdliwy strażnik? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zarejestrowany ponton i w dowodzie jest wpisane ile komór powietrza ma ponton, tak wiec nie ma szans przepisania numerów z łódki na ponton.
Co to numerów to tak jak pisze Buszmen, jest zapis iż mają być trwale umieszczone z obu burt. Z tego co pamiętam kiedyś jak rejestrowałem ponton to gdzieś znalazłem napis, że znaki mają mieć jeszcze minimalną szerokość.
O to chyba to:

" Nie mniej jak 10 cm. wysokości i 1 cm. grubości - na podstawie art.20 ustawy o rybactwie śródlądowym z dnia 18 kwietnia 1985r.( Dz.U.nr.91 z późniejszymi zmianami ) oraz 17 i 18 paragr. Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 12 listopada 2001r. "

Ale nie wiem czy na chwilę obecna się coś pozmieniało czy nie, trzeba by poczytać ustawę. ;)

 

Ps. Sprawdziłem:

" § 17. 1. Sprzęt pływający służący do połowu ryb, zwany dalej "sprzętem pływającym", z wyjątkiem statków rejestrowanych i oznakowanych na podstawie odrębnych przepisów, znakuje się w sposób trwały i widoczny numerami rejestracyjnymi umieszczonymi na zewnętrznych płaszczyznach obu burt; litery i cyfry numeru rejestracyjnego powinny mieć nie mniej niż 10 cm wysokości i 1 cm grubości. "

http://brasil.cel.agh.edu.pl/~09skmolfa/file/Dz.U.2001.138.1559.R1.pdf

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla wiadomości dla  wszystkich ciekawych , dziś dzwoniłem do SR okręgu Toruń , dwa pływadełka nie mogą być używane z tymi samymi numerami rejestracyjnymi  , co do numerów na pontonie to można mieć tak jak pisałem na sklejce byle podczas połowów musi byś przymocowane na pontonie zgodnie z przepisami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Witam, czy to prawda że od 01.08.2020 nie ma obowiązku rejestrowania jednostek pływających poniżej 7,5 metra długości. Tak właśnie jest napisane w ustawie z 12.04.2018 r. Ustawa miała obowiązywać od 01.01.2020 ale przesunięto ja o 7 miesięcy.

http://orka.sejm.gov.pl/proc8.nsf/ustawy/2261_u.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda, własnie wszedłem na stronę sejmu i sprawdziłem ten przepis. Przepis w chodzi w życie od 1 sierpnia br z wyjatkiem  art. 26 i 30 które dla wedkarzy są bez znaczenia. Także od 1 sierpnia nie trzeba rejestrowac jednostek pływających poniżej 7,5 metra długości do zadań wedkarskich i nie tylko :) .Ustawa  z dnia 12 kwietnia 2018 r. o rejestracji jachtów i innych jednostek pływających o długości do 24 m została zsynchronizowana w zakresie rejestracji i nie tylko z obecnymi przepisami  - ustawie z dnia 18 kwietnia 1985 r. o rybactwie śródlądowym, ustawę z dnia 21 grudnia 2000 r. o żegludze śródlądowej, ustawie z dnia 18 września 2001 r. – Kodeks morski oraz ustawie z dnia 18 sierpnia 2011 r. o bezpieczeństwie morskim. W cytowanych wyzej przepisach pojawiły sie odpowiednie informacje o zmianach od 1 sierpnia br. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i elegancko. Już miałem kombinować z farbą chlorokauczukową, a tak na cyfrach i literach wyciętych z folii zamoprzylepnej jakoś do lipca się przemęczę. Zupełnie przez przypadek trafiłem na to rozporządzenie. (oczywiście jeśli w obecnej sytuacji dane nam będzie powędkować 🤥 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.