Skocz do zawartości
tokarex pontony

WĘDKARZE -KŁUSOLE:((


pio

Rekomendowane odpowiedzi

i wiesz co jest jeszcze problem klusoli z samychg zęmborzyc bo to u nich chodza sandacze po 12 zl za kilo..jakie chcesz ile chcesz..a sam sie o tym dowiedzialem w sklepie na kunickiego jak jeszcze istnial!!!! KONTROLE I JESZCZE RAZ KONTROLE!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Cysiu - co do tego linq

zgadzam się z nimi rośnie bo jest opłacalne, nikt nie pilnuje każdy olewa i efekty widać...

mariowielo - łowiłeś może nad j.białym albo zalewie nielisz? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Dołączę się do dyskusji bo być może uda mi się coś do niej wnieść.

Ja zacząłem wędkować w tym roku po 15 latach przerwy i zaszokował mnie niesamowity syf nad wodą oraz bezrybie za które winię kłusownictwo i samych wędkarzy. Nie wiem może oduczyłem się łowić albo ryby stały się sprytniejsze jednak stosując te same metody które stosowałem kiedyś wyniki mam przerażające. Dlatego zawsze będę się starał zgłaszać każde przekraczanie przepisów (czytaj kłusownictwo) choćby po to aby zostało więcej ryb dla mnie.

W przeciągu ostatnich 4 miesięcy już dwa razy zgłosiłem dwa zajścia przy czym raz pojawiła się Policja tyle że za puźno.

Ale uważam że nie ma innego wyjścia jak tylko zgłaszać każdy przypadek do właściwych organów, nawet jeżeli tylko co piąte moje zgłoszenie będzie skuteczne to będę to robił.

W Polsce zapanowała teraz znieczulica i obojętność na to co się dzieje wokół nas (myślę tu o działaniach nie o wygłaszanej teorii). Obojętnie czy ktoś jest pobity, skradziono samochód, dziecko pije alkohol czy ktoś kłusuje - często świadek woli być anonimowy bo jeszcze mu każą jechać na komisariat, do sądu albo boi się kłopotów, zemsty - powodów mnóstwo.

Dla przykładu, porównania podam - w Niemczech - kraju porządku mój brat kiedyś remontował mieszkanie, zrywał tapety ze ścian. W sklepach można było w tym czasie pobrać darmowe worki do wyrzucania papieru, które zawsze zabierano z przed kontenerów w środy. Nam się tak dużo tych worków nazbierało że chcąc zrobić miejsce do pracy wystawiliśmy już kilka we wtorek około 18-ej. Niestety ktoś to zgłosił na policję i musieliśmy o 20tej zabrać te worki z powrotem by wystawić je następnego dnia rano, cóż „Ordnung must sain”. Dla mnie oni są wzorem pod tym względem.

Wracając do kłusownictwa – kłusownik to nie tylko osoba łowiąca masowo ryby na siatę, bułgary czy inne ustrojstwo. To przede wszystkim wędkarz który zabierze choćby jedną rybę ponad limit.

Zakładam że na każdym forum jest pewien procent użytkowników którzy wysyłają żony lub syna samochodem do domu z rybami bo limit pełny, albo biorą się za spinning kiedy jeszcze nie zwinęli gruntówek.

Zwracając się do tych osób powiem że jeżeli traficie nad wodą na mnie możecie być pewni że uprzykrzę wam życie.

A wszystkich innych serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już nieraz widziałem jak dziadki siedza z trzema gruntówkami, a jak się coś odezwę(do kogoś kto ze mną jest_ to zdaleka do nas krzyczą gówniarze spier... itd...a na Wiśle to już wogóle rzeź ryb - kosami ryby wyciągają...0 reakcji policji i PSR mimo iż dobrze o tym wiedzą... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam_Max, popieram i powiem szczerze że cieszę się że na forum zawitał ktoś o równie "radykalnych" poglądach jak ja. :mrgreen::twisted:

bo być może uda mi się coś do niej wnieść

Nowego to raczej nie bo praktycznie streściłeś moje posty które napisałem kilka miesięcy temu dyskutując z Lesiem dwie strony wcześniej w tym temacie :) Czytałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracając się do tych osób powiem że jeżeli traficie nad wodą na mnie możecie być pewni że uprzykrzę wam życie.

Oby wszyscy tak postepowali jak Ty.

Adam_Max, popieram i powiem szczerze że cieszę się że na forum zawitał ktoś o równie "radykalnych" poglądach jak ja.

A czy ja wiem czy można je nazwać radykalnymi? raczej MOCNE poglądy. :wink::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z koleji wogule nie zabieram ryb ze zbiorników pzw ! ani jednej sztuki łapie i wypuszczam . A jak mam ochotę na rybę jadę na staw hodowlany i tam łowię parę pstrągów na kolację płacę 12 zł za kg i jadę do domu. Wychodzę z założenie że jeżeli nie będziemy zabierać ryb do domu to zostaną w wodzie i będą robić kolejne ryby i tak w kółko aż polska będzie rajem dla wędkarzy !!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niedawno w mojej miejscowosci spalili nowke lodz bosmana portu nie wiem czy byla chociaz raz na wodzie ;) I zastanawiam sie czy ten czyn zostal zrobiony z mysla przed czasem zeby nie bylo kontroli? czy poprostu bylo juz po jakims zajsciu z klusolami?

Fakt jest taki ze na te skurwys... nie ma rady jak sie czlowiek naslucha to az sie odechciewa zyc.

W poniedzialek bylem popoludniu posiningowac z lodki i poplynolem ok 5km w fajne miejsce i widze chorongiewki i to nie jedna a 7 i zblizajacy sie domnie obiekt "rybak-klusol" i odrazu mi tu ze mam uciekac z tego miejsca bo on ma siatki w poblizu.

No to ja mu ze to niech sie on zabiera bo mi w lowisko wplynol i niech zgasi silnik na glebokosci metra. Zbulwersowany odplynol i zaczol kolomnie ok 60m sciagac siatki i widze ze drobny okon jak cholera i zamiast za burte to do lodzi do skrzyni wiec sie pytam co sam drobiazg na to mi on gdzie az nad wymiarowy ale malo jest okonia sama spora ploc i krap.

Przeciez z 60m potrafie odruznic ploci krapia ladnego od 15cm okonia.

Brak slow nic tylko torpede za burte i zatopic skurw...

Jeszcz jeden przypadek znajomy zglosil wlasnie bosmanowi na temat jak rybacy regulaminowo lowia. Za kilka dni grupka rybokow pogrozila znajomenu ze moze juz nie wrocic z wody.

Pytanie z skad wiedzieli kto zglosil? Bosman ma zadlugi jezyk? albo jakis szpicel pracuje i o wszystkim donosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu za połęckiem tam gdzie mają odbyć sie mistrzostwa krosna wyciągnięto siatę rozpiętą w poprzek odry .... ileś ton ryby padło a ileś tam przeżyło ......

wczoraj na rybach wszyscy nad odrą śmiali sie że jest pierwsza kontrolo od 20 lat ! dodam tylko że ja mam kartę 7 lat i mnie jeszcze nie kontrolował nikt !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na Wiórach w świętokrzyskim karciarze podjechali do nas jak Miami Vice, myślałem że nie wyhamują przed wodą.

Brody - ile razy widziałem policje przejeżdżającą i nawet chyba nie wpadli na pomysł by posprawdzać karty a sam dobrze wiem że wielu jej na pewno nie miało. Po co mieli by sprawdzać? przecież trza z samochodu wysiąśc przejść kawałek i nawet się odezwać, za ciężka ta robota... :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na Wiórach w świętokrzyskim karciarze podjechali do nas jak Miami Vice, myślałem że nie wyhamują przed wodą.

Przydało by się tam więcej takich kontroli bo słyszałem że tam dużo takich jeździ bez karty a że tam jest troche ryb i nowy zbiornik to powini szczególnie pilnowac ten zbiornik bo i ryby jak to te z zarybień dobrze żeruje.Mam na myśli te liny szczególnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ememiks, zapomniałeś chyba dodać że tam u was kwitnie wędkarstwo zarobkowe - mięsiarze łowią okonie w morzu i na zalewie --- pół dnia i siata pełna okoni , po 20 kg łowią i to nie maluszków ale takich do 25 cm przeciętnie , a potem sprzedają w skupie za 8 zł za kg i okonie ida do niemiec na kotlety!!!!!!!!!!!!!!!!!! chyba kupię sobie karabin na gumowe kule (może jakiegoś w oko trafie i zdechnie sku*****n

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.