Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak dziś było na rybach :) Listopad 2016 :)!


DAWID

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś , zmiana pogody - po wczorajszym -6*C dziś +2*C  i mimo zmiany pogody i taktyki również wróciłem o kiju :wacko: nawet mój najcięższy karaś Dorado 32g. nic nie wyłuskał z bankowego 3m. dołka :(  Dziś też nasmarowałem przelotki w Inazumie białą wazeliną , nic nie zamarzało :) szkoda że nie przetestowałem to wczoraj jak był mróz :P

Zdjęcie0985.jpg

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Godzinę temu, Booryss napisał:

Widoczki masz klawe a ryby wkoncu się trafia :)

Szczerze w to wątpię :( Mazury są prze-łowione , głównie przez rybaków , potem kłusoli , wędkarzy i kormorany , u mnie na rzece dochodzi jeszcze wydra i norka amerykańska . Po za tym rzeka nie jest zarybiana, jeśli koło ją zarybia to nie na tym odcinku gdzie ja łowię, rzeka wypływa z jeziora , na ujściu cały rok stoi siata , potem tama i młyn , w dole rzeki też tamy , jeśli jest mała woda i tamy zamknięte , to ryb nie ma :( - troszeczkę w prawo to może i między drzewami zobaczył byś mój dom,   lubię tu tylko dlatego wędkować że mam ciszę i spokój , rybki i tak wypuszczam , prędzej spotkasz łosia jak człowieka , dziś oprócz mnie tylko dwie osoby , jeden na żywca drugi spina , efekty jak u mnie :) Ogólnie słaby sezon , z roku na rok gorzej - rok temu 25szczupaków , dwa temu 44szczupaki (obecnie 17)więc widać różnicę - rzeka się zmienia i ryby też , w tym sezonie nie można ich znaleźć w bankowych miejscach , gdzie było ich po kilka sztuk , ogólnie to tak słabego listopada to nie miałem jeszcze - teraz to tylko czekam na lód , wtedy ruszę na jeziora , latem wolę rzekę i ciszę :) Pozdrawiam. 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Herbaciany twister na 3 gramowej główce dziś robił swoje :) Takie trochę szczęście w nieszczęściu, bo kilka chwil przed złowieniem tego okonia złamała mi się wędka w szczytowej części :wacko: Teraz niestety będę miał przerwę w okoniowaniu, bo trzeba czekać na wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ostatnio pisałem , chciałem już zamknąć sezon spiningowy w tym roku :( ale po ostatnim ochłodzeniu i nadziei na rychłą zimę nadeszła wiosna ;) dziś miałem +9*C więc postanowiłem się przespacerować nad rzeką :) oprócz łosia i łabędzi- żywej duszy - no i się poszczęściło 2 szczupaczki 73 i 48cm. C&R :P

Zdjęcie0990.jpg

Zdjęcie0987.jpg

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora podsumować w paru słowach nasz kilkudniowy wypad spinningowy na zbiornik turawski. I tak prawdę pisząc mam mały niedosyt. Niby było sporo brań, ale większość rybek to były małe sandaczyki nieprzekraczające 40 cm. Tylko kilka rybek była godna uwagi. Hol życia zaliczył nasz kolega Sylwek Kot. Na wklejkę do 15 gr zaliczył suma 166 cm. Królem Turawy został Paweł Brończyk który przechytrzył 5 miarowych sandaczy. Każdy z naszej siódemki zaliczył jakieś rybki. Jak dobrze pamiętam padło 15 sandaczy, 1 sum, 1 okoń i 1 podhaczony karaś. Ogólnie mogło być lepiej z rybkami. Najważniejszy jednak był ten klimat, wspólne całodniowe sandaczowanie, wieczorne spotkania, podczas których były wspomnienia i wspaniała zabawa. Już planujemy kolejny wypad na rozpoczęcie sezonu sandaczowego 2017. Poniżej wstawiam parę zdjęć, i filmik z holu suma.

large.received_1256832341046781.jpeg.e8a

large.received_1256832351046780.jpeg.332

large.received_1256832654380083.jpeg.c5d

large.received_1256833167713365.jpeg.97f

large.received_1256833227713359.jpeg.ab2

large.received_1256831561046859.jpeg.f24

large.received_1256831207713561.jpeg.630

large.received_1256830947713587.jpeg.500

large.20161113_125733.jpg.1288df7270daaa

 

 

 

  • Super 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję ryb! Tych z Odry i tych ze stojącej wody! Pięknie dajecie radę. Po dwutygodniowej przerwie w końcu mogłem gdzieś połowić. Co prawda to nie moja bajka. Na wodzie stojącej  łowię coraz rzadziej. Dwa ,trzy razy w roku udaje mi się połowić z łodzi. I tak było tym razem. Wyposzczony przez chorobę ruszyłem za sandaczem. Ciężko łowi się z łodzi jak zbiornik widzi się trzy razy w roku. I bez echo:( Zbiornik nie duży o powierzchni 42 ha. Na brzegu stojąc widzę jak ciągną jakieś małe ryby. Czyli coś bierze. Spływa moja łódź:) Jest godz.12.30. Zaczynam Yupi! Jak bym pierwszy raz od lat łowił:) Schodzący mówią o sandaczach małych  złowionych przez innych wędkarzy. Ruszyłem mozolnie. Trochę kondycji brak do wioseł:( Płynę. Biczowałem wodę ze dwie godziny. Doszedłem do wniosku ,że koguty i gumy tu niczego nie zwojują. Zmieniłem agrafkę na agrafkę z krętlikiem i założyłem obrotówkę nr 4! I ognia dawaj godz.15.00. Rzut kręcę i nagle czuję przytrzymanie:)ale takie przytrzymanie z odjazdem lekko na bok. Fajnie się robi ryba walczy! Mocno jedzie w bok nie wiem co to??? Choć czuję ,że sandacz i ładny! Chwilę to jeszcze trwało  i się pokazał całkiem fajny grubasek:)large.20161120_140512.jpg Jedno  branie jedna ryba. Pozdrawiam!

  • Super 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2016-11-24 Odra

Minęło kilkanaście minut i poczułem agresywne kopnięcie. Zadziałał marchewkowy twister na główce 17g z ostrym podbiciem.

P1240705_easyHDR-BASIC-2_resized.jpg

Za dnia miałem jeszcze dwa brania. Godzina łowienia po zmierzchu na zero.

Niech to będzie skromny bodziec na nadchodzący wędkarski weekend;)

  • Super 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.