Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Spinning i grunt jednoczesnie ???


Paktofonik30

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mając zarzuconą jedna wędkę na grunt można jednocześnie spinningować ? Ja osobiście uważam ze nie ale kłócił się ze mną znajomy ze można. Przecież to mija się z celem, rzucasz sobie na spinning ciągle machając lub zwijając a tu nagle branie z gruntu. Niby 2 wędki na osobę. Jak to w końcu jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

W Regulaminie Amatorskiego Połowu Ryb jest wyraźnie napisane, że można łowić:

1. Metoda gruntowo-spławikowa

1.1. Łowienie ryb metodą gruntowo-spławikową dozwolone jest równocześnie na dwie wędki, każda z linką zakończoną jednym haczykiem z przynętą naturalną.

2.1.Łowienie ryb metodą spinningową dozwolone jest na jedną wędkę, trzymaną w ręku, z linką zakończoną jedną sztuczną przynętą, uzbrojoną w nie więcej niż dwa haczyki. W czasie spinningowania nie wolno stosować żadnych dodatkowych wskaźników brań instalowanych na lince.

I najważniejsze:

3.8. W czasie połowu ryb na przynęty naturalne zabrania się równoczesnego łowienia metodami spinningową lub muchową.

Właściwie to nie wiem dlaczego nie można łowić jedną wędką na spinning a drugą na grunt czy żywca. Łowiąc na grunt dwoma wędkami też jest sytuacja, kiedy branie jest na obu zestawach. Może ktoś rozwinie temat, chętnie poczytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy spinie i żywcu to się nie dziwie akurat, dla mnie kwestia etyki. Za małolata pamiętam jak kłusowali szczupaka z łodzi rzucając spore wahadła, które szczupaki im odprowadzały często do łodzi nie atakując, a tam już czekał karaś na żywcówce. Strasznie w ten sposób kosili jeziora w okolicy i byli w tym bardzo skuteczni.

Przy gruncie za białą rybą już kwestia etyki nie ma znaczenia, też się kiedyś zastanawiałem nad tym przepisem. Szczególnie jak brania słabe, można by porzucać dla rozrywki. Ja osobiście oceniam ten przepis jak ten o zakazie łowienia w pionie, czyli archaiczny absurd. Ale co zrobisz, stosować się trzeba do obowiązujących przepisów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, morelowy napisał:

Zaraz dojedzie do sytuacji, że ktoś zacznie spinningować żywcem :)

Hhaaa nie zaraz już tak robią boczny trok malutka Słonecznica i na ciąganego 

Z dwa lata temu widziałem jak gość oko ie tak trzaska 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, morelowy napisał:

Zaraz dojedzie do sytuacji, że ktoś zacznie spinningować żywcem :)

w Anglii tak robią ;) oczywiście martwą rybą  , bo tam na żywca nie wolno łowić , chociaż mogę się mylić - w Anglii nie byłem , oglądałem parę filmów na YT i tak to sobie wywnioskowałem ;)

A co do tematu - ja mam inny sposób - rzadko nad wodą mam dwie wędki , jeśli nie jestem zdecydowany co do metody na jaką będę łowił , to biorę uniwersalny teleskop 3m/40g ,na żyłce  głównej mam stoper z nitki i koraliki, dalej przelotowo agrafka z krętlikiem , do której daję wagglera , albo oliwkę jak będę łowił z gruntu , no i na końcu żyłki jest kolejna agrafka z krętlikiem przywiązana już na stałe - no i tutaj zależnie od metody : mogę dać końcówkę z haczykiem i śrucinami , jak łowię na spławik , albo końcówkę z samym haczykiem jak będę łowił z gruntu :) a jak nic się nie dzieje z biało- rybem to do tej agrafki daję obrotówkę czy gumkę i łowię drapieżnika :) - może to trochę przekombinowane ale u mnie działa , nad wodą jestem z jedną wędką , a mogę łowić na 4 metody (żywiec) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.