Skocz do zawartości
tokarex pontony

Stara wędka bez znanego ciężaru wyrzutu


Silver

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W zeszłym roku w szafie znalazłem starą wędkę która należała do mojego pradziadka i dziadka według oscylowań ma ona 20-40 i nie ma na niej napisanego ciężaru wyrzutu.

Czy jest jakaś możliwość sprawdzenia ciężaru ? Nie dokładnego chodzi o jakiś punkt zaczepienia żebym wiedział po prostu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Jak jest stara i ma średnicę  kija od szczotki to znaczy że ma duży ciężar wyrzutu ;) po za tym za komuny przeważnie wędki były tzw.szklaki więc nie były tak podatne na urazy jak obecne węglówki , kiedyś nie łowiło się na UL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ‎03‎.‎12‎.‎2016 o 13:44, Silver napisał:

Witam

W zeszłym roku w szafie znalazłem starą wędkę która należała do mojego pradziadka i dziadka według oscylowań ma ona 20-40 i nie ma na niej napisanego ciężaru wyrzutu.

Czy jest jakaś możliwość sprawdzenia ciężaru ? Nie dokładnego chodzi o jakiś punkt zaczepienia żebym wiedział po prostu 

Może podaj długość , może zachowała się nazwa wędki , może ktoś , gdzieś kiedyś coś tam miał , coś tam widział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po korku i sposobie mocowania kołowrotka wygląda na patyka do metody muchowej więc cw i tak nie będzie podane,  ewentualnie klasa oznaczana np #3 lub#4, lub #5-6 itd oznaczająca ciężar linki jaka dobrać do kija i jego moc oczywiście,  słabe zdjęcia ale wygląda wstępnie na klejonkę fajny leciwy sprzęt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholerka , bambus klejony  jak dobrze widzę , to były cudeńka w tamtych latach . Ja posiadałem i uczyłem się na bambusach , niestety z klejonymi nie miałem do czynienia , to będzie ciężka sprawa określić ciężar . Powiem tak , bambus około 3,5 metra z szczytówką grubości około 4-5ciu milimetrów , obciążenie 60-80 gram , dawał śmiało radę wyjąć Brzanę 4--5 kilograma . Kurka to były czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem jako dzieciak taki klejony tonkinowy kij ze szklaną, dorabianą szczytówką. Nie pamiętam skąd się wziął w domu. Było to wędzisko raczej spinningowe, z rękojeścią z twardego, toczonego drewna i gumowymi kółkami jako uchwytem kołowrotka. Nie tak ładny, jak ten na zdjęciu. Pomijając tę szklaną szczytówkę, wędzisko było dość mocne. Gdy się wyprowadziłem z rodzinnego domu, matka któregoś dnia wszystkie moje kije zza szafy połamała i wyrzuciła na śmieci, bo myślała, że już niepotrzebne :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 3.12.2016 o 13:44, Silver napisał:

Czy jest jakaś możliwość sprawdzenia ciężaru ? Nie dokładnego chodzi o jakiś punkt zaczepienia żebym wiedział po prostu 

Tu chyba pomoże zestaw kołowrotków z różną klasą linek. Najlepszy komfort obsługi którejś z nich przez tą klejonkę, będzie wskaźnikiem do określenia przybliżonego cw. Wędeczka o statucie kolekcjonerskim.

http://www.wedkarz.pl/wp-webapp/article/1852

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze nie wiem czy to ważne ale zaciekawiły mnie przelotki.

Jest ich kilka,ale pierwsza od rękojeści jest normalna porządnie wykonana porcelanowa a reszta to tak jakby malutkie druciki wbite średnica około 5 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny sprzęt, za dzieciaka łowiłem na bambusy, pamiętam że były dość wytrzymałe. Ale takimi perełkami nie było mi dane połowić.

Muchówki się opisuje raczej wytrzymałością linki, ale są na forum specjaliści od tej metody, na pewno się wypowiedzą szerzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muchowe kije nie mają ciężaru wyrzutu, 

W kija muchowych odniesieniem ciężaru wyrzutu jest klasa AFTM # według której dobiera się sznur. 

Na twoim kiju nie ma opisu ale jest dość  długi jak na kija muchowego myślę że jest powyżej klasy piątej tak mi się wydaje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.