Skocz do zawartości
tokarex pontony

Wyprawa do Szwecji- II Zagraniczny Zlot haczyk.pl


tomek1

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Mili koledzy - jadę pierwszy raz na Tjaro. Uzyskałem od Was dużo informacji dotyczącej przynęt. Za to dziękuję. Interesuje mnie jeszcze samo zakwaterowanie, a zwłaszcza możliwość przetrzymywania przygotowanych w domu objadów. Czy zamrażarki są na tyle duże, że zmieścimy tam jedzenie dla wszystkich osób z domku, czy należy myśleć o jedzeniu, które się nie psuje np. w słoikach, puszkach itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RyszardK napisał:

Mili koledzy - jadę pierwszy raz na Tjaro. Uzyskałem od Was dużo informacji dotyczącej przynęt. Za to dziękuję. Interesuje mnie jeszcze samo zakwaterowanie, a zwłaszcza możliwość przetrzymywania przygotowanych w domu objadów. Czy zamrażarki są na tyle duże, że zmieścimy tam jedzenie dla wszystkich osób z domku, czy należy myśleć o jedzeniu, które się nie psuje np. w słoikach, puszkach itp.

Witamy! Z jedzeniem, to tak jak z grubsza omówiliśmy przez telefon. Zamrażarka jest niewielka- jak to w małej lodówce. Coś mrożonego można zabrać, ale raczej celować w produkty w słoikach, makarony, konserwy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, RyszardK napisał:

Mili koledzy - jadę pierwszy raz na Tjaro. Uzyskałem od Was dużo informacji dotyczącej przynęt. Za to dziękuję. Interesuje mnie jeszcze samo zakwaterowanie, a zwłaszcza możliwość przetrzymywania przygotowanych w domu objadów. Czy zamrażarki są na tyle duże, że zmieścimy tam jedzenie dla wszystkich osób z domku, czy należy myśleć o jedzeniu, które się nie psuje np. w słoikach, puszkach itp.

Ogólnie na wyjazdach wędkarskich do Szwecji, warto celować w produkty, które nie wymagają mrożenia. Warto zakupić jakieś puszki i gotowe obiady w słoikach. Oczywiście warto zakupić produkty, z których można łatwo i szybko zrobić obiad, np. makarony, ryż, gotowe sosy w słoikach, paczkowane mięso z dłuższym terminem ważności, kukurydza i groszek w puszce, paczkowane pieczywo, pieczywo tostowe, olej do smażenia ryb, itd.

:)

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Na razie bardzo słabo...  Dwie zlowio.e ryby na całą ekipę. Wczoraj 80 cm Dawida i dziś taki szczupaczek Jarka. Nie trafił dobrze w mojego węgorza, ale zareagował na szybko oddany rzut Jarka. Oprócz tego mialem dwa inne odprowadzenia i widzieliśmy grubą metrówkę, która wyszła nam spod łódki, ale miała w nosie przynęty.

 

 

IMG_20170430_104133.jpg

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż może się jeszcze okazać, że wtedy kiedy myśleliśmy że nie polowilismy to polowilismy bardzo dobrze. Choć życzę Wam by się szybko jednak okazało że we wrześniu była lipa totalna.

Atmosfera za to na pewno jest jak trzeba :)

 

Wysłane z mojego F3111 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KrzysiekG napisał:

Weźcie się do roboty a nie tylko integracja w głowach a później piszą, że ryby nie biorą.... ;)
Połamania chłopaki! :)

Integracja swoją drogą, ale też porządnie przykładamy się do roboty. Wyniki na razie nie idą w parze. Spotkani Szwedzi mówili, że w zeszłym roku w tym samym terminie bardzo dobrze połowili. Cóż zrobić...

Dziś w sumie wyjęliśmy 4-5 ryb w tym największa 82 cm. Oprócz tego tradycyjnie sporo odprowadzeń.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gofer napisał:

Panowie, jakaś relacja się pojawi ?:)

Człowiek by pooglądał !

Niestety na razie kompletny brak czasu aż do nocy...

Będzie relacja, ale krótko mówiąc- szału nie było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, jacolan napisał:

To ja zapytam. Czy Wam też pogoda nie sprzyja?

Pogoda w Szwecji była przepiękna. Wyjechaliśmy opaleni jak z Hiszpanii. Problem polega na tym, że to były pierwsze ciepłe dni a tydzień wcześniej jeszcze leżał śnieg po powrocie zimy. Jak przyjechaliśmy, to na drzewach nie było ani jednego listka. Szczupaki nie zakończyły tarła i miały w nosie nasze przynęty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Chciałbym ogłosić, że łowcą największego szczupaka wiosennego Zlotu Haczyk.pl, został Pan Władysław Rdzanek.

Tym samym Pan Władysław wygrał konkurs na największego szczupaka Zlotu.

 

Zwycięzca otrzyma od sponsora nagrody firmy Savage Gear: specjalistyczny spinning do łowienia szczupaków dużymi przynętami Savage Gear MPP do 90 gramów oraz zestaw 3 dużych przynęt (m.in. Herring Shad 25 oraz Real Eel 30).

 

Nagroda zostanie wysłana bezpośrednio do zwycięzcy na początku czerwca.

 

Gratulujemy wygranej!

 

SAVAGE-GEAR.thumb.jpg.657e8f14d57b9d841006d0bd8ab431c5.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Przewodnicywedkarscy.pl napisał:

Witam.

 

Chciałbym ogłosić, że łowcą największego szczupaka wiosennego Zlotu Haczyk.pl, został Pan Władysław Rdzanek.

Tym samym Pan Władysław wygrał konkurs na największego szczupaka Zlotu.

 

Zwycięzca otrzyma od sponsora nagrody firmy Savage Gear: specjalistyczny spinning do łowienia szczupaków dużymi przynętami Savage Gear MPP do 90 gramów oraz zestaw 3 dużych przynęt (m.in. Herring Shad 25 oraz Real Eel 30).

 

Nagroda zostanie wysłana bezpośrednio do zwycięzcy na początku czerwca.

 

Gratulujemy wygranej!

 

SAVAGE-GEAR.thumb.jpg.657e8f14d57b9d841006d0bd8ab431c5.jpg

 

Może jakieś foto chociaż? Czy aż taka lipa była, że na zdjęcie największego szczupaka nie pozwala regulamin? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 18.05.2017 o 07:56, Goliat napisał:

Może jakieś foto chociaż? Czy aż taka lipa była, że na zdjęcie największego szczupaka nie pozwala regulamin? :)

Witaj.

To żadna tajemnica :)

Poniżej zdjęcie. 

DSC_0748.thumb.jpg.9856af2efff879717a6a4c15d9fea1ea.jpg

Ogólnie w tym okresie, w którym był zlot, ryby brały bardzo słabo w prawie całej Szwecji... 

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Przewodnicywedkarscy.pl napisał:

Witaj.

To żadna tajemnica :)

Poniżej zdjęcie. 

DSC_0748.thumb.jpg.9856af2efff879717a6a4c15d9fea1ea.jpg

Ogólnie w tym okresie, w którym był zlot, ryby brały bardzo słabo w prawie całej Szwecji... 

 

No i pięknie. Ryba jak na Szwecję może nie wielka, ale przyzwoita i w trudnych warunkach na pewno cieszyła. Pozdro

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Parę słów zaległej relacji ze Szwecji.

Pełni optymizmu spotykamy się w Gdyni i ruszamy na prom. To pierwsza okazja żeby pogadać o planach na wyprawę. Jesteśmy optymistycznie nastawieni, bo już znamy łowisko z jesiennej wyprawy, więc mamy nadzieję na dobre wyniki.

Na miejscu kiepskie wieści od rezydenta. Jeszcze tydzień wcześniej leżał śnieg a na drzewach nie ma żadnych oznak wiosny...

Mimo tego zaraz po przyjeździe zabieramy się do roboty. Nastawiamy się na penetrowanie płytkich zatok. Każdy płynie w swoją stronę.

IMG_20170430_120329.jpg

Czasem spotykamy takie szwedzkie wynalazki na wodzie :)

IMG_20170429_143036.jpg

Niestety w pierwszych dniach łowimy tylko pojedyncze ryby- największą Dawid. Większość nie miała nawet kontaktu z rybami.

Poziom trzymają tylko wieczorne spotkania. Tu Adrian i Łukasz z Mikado przynieśli wędkarskie upominki.

IMG_20170429_205756.jpg

IMG_20170429_211628.jpg

Ja pływam z Jarkiem i dwa dni nie widzimy ryby.

Dopiero wizyta koło Dragso przynosi nam kontakt wzrokowy z wielkim szczupakiem, który wyszedł nam spod łódki, ale nie zareagował na żadne przynęty. W płytkiej zatoce Jarek łowi pierwszą rybę na naszej łodzi.

IMG_20170430_104133.jpg

Po kolejnych dniach i rozmowach ze Szwedami jesteśmy już pewni- ryby nie skończyły jeszcze tarła. Czasem się pokazują, ale biorą bardzo rzadko.

Ja przez pierwsze dni łowię tylko na duże gumy, ale notuję tylko wyjścia ryb. Sytuacja zmienia się dopiero kiedy zakładam jerka Corona Fishing- łowię na niego moje wszystkie spinningowe ryby (4) do końca wyprawy.

IMG_20170502_183115.jpg

Ciężko wydłubane średniaki- uderzały na wolno prowadzonego jerka z Corony.

IMG_20170502_193015.jpg

Kolejne dni upływają na przygnębiającym bezrybiu. Padają pojedyncze ryby w skali dnia. Wielu z nas jest bez ryby. W poszukiwaniu kontaktu z rybą- Łukasz z ojcem szukają jeziora przemieszczając się samochodem i mają tam sukcesy. Ja i kilka innych osób znajdujemy urokliwe jezioro w lesie- blisko naszej bazy.

IMG_20170504_115653.jpg

Próbujemy szczęścia na spławiki spodziewając się lina. Tymczasem ze sfalowanej wody wyciągam leszcza.

IMG_20170504_122124.jpg

Oprócz tego łowimy też kilka płotek i wieczorem mam zamiar spróbować przełamać niemoc z żywcówką. Mam obawy żeby płynąć na dużej fali- tym bardziej, że nie ma chętnych żeby mi towarzyszyć. Ruszam wieczorem jak wiatr lekko zelżał.

Płynę w płytką zatokę gdzie mieliśmy jakiś wyniki. Pierwszy rzut- ledwo zestaw dotyka wody o głębokości 70 cm- spławik znika pod wodą.

IMG_20170504_191545.jpg

Czyli przeczucie mnie nie myliło- ryby, które słabo reagowały na sztuczne przynęty, zdecydowanie biją w żywą przynętę.  Przestawiam dwa razy łódź i rzucam tuż pod trzcinę. W kolejnym miejscu znów od razu branie, ale ryba stoi. Nie widzę szczupaka, ale na tle ciemnego dna wyraźnie widzę, że z pyska wystaje mu ogon i głowa dużej płotki na moim zestawie. Stoi tak z 3 minuty bez ruchu. Tracę cierpliwość i zacinam, ale tuż przed podebraniem ryba otwiera pysk i się spina.

Kończą się rybki i zapada wieczór, ale w godzinę miałem dwa kontakty ze szczupakiem. Więcej niż przez kilka dni spinningowania...

W ostatni dzień pływamy z rana (Mrukus łowi swoją jedyną, za to ładną rybę) a wieczór spędzamy nad jeziorem. Spinningiści próbują bez efektu

IMG_20170505_191553_1.jpg

a spławikowcy łowią niezłe leszcze- nawet pięćdziesiątki

IMG_20170505_181717_2.jpg

Ja miałem na haku rybę, która po długim odjeździe spina się z niewielkiego haczyka. Może lin?

Jezioro ma swój urok.

IMG_20170505_191946.jpg

Podsumowując, trafiliśmy fatalnie w czasie. Również wędkarze spotkani pod promem bardzo słabo połowili w innych miejscach. Wyjątek- to starszy pan, który ładnie połowił na małym prywatnym jeziorku. Przedłużona zima spowodowała, że ryby nie zakończyły tarła i nie były zainteresowane żerowaniem.

Mimo, że na wyjeździe byli doświadczeni wędkarze- w tym przedstawiciele firm wędkarskich- nic więcej nie dało się zrobić...

W sumie złowiliśmy może z 20 ryb. Były osoby, które nie miały kontaktu ze szczupakiem. Było kilka ryb około 70 cm a największą rybę złowił Władysław Rdzanek.

DSC_0748.jpg

DSC_0753-1.jpg

 

Dziękuję wszystkim uczestnikom za miło spędzone wieczory, dzięki którym trochę poprawiały się humory. ;) Mam nadzieję, że kolejny wyjazd zagraniczny przyniesie lepsze efekty.

  • Super 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
O 17.05.2017 o 17:02, Przewodnicywedkarscy.pl napisał:

Witam.

 

Chciałbym ogłosić, że łowcą największego szczupaka wiosennego Zlotu Haczyk.pl, został Pan Władysław Rdzanek.

Tym samym Pan Władysław wygrał konkurs na największego szczupaka Zlotu.

 

Zwycięzca otrzyma od sponsora nagrody firmy Savage Gear: specjalistyczny spinning do łowienia szczupaków dużymi przynętami Savage Gear MPP do 90 gramów oraz zestaw 3 dużych przynęt (m.in. Herring Shad 25 oraz Real Eel 30).

 

Nagroda zostanie wysłana bezpośrednio do zwycięzcy na początku czerwca.

 

Gratulujemy wygranej!

 

SAVAGE-GEAR.thumb.jpg.657e8f14d57b9d841006d0bd8ab431c5.jpg

 

Witam.

 

Wracam do tematu nagrody dla Pana Władysława Rdzanka za złowienie największego szczupaka zlotu.

Pan Władysław otrzyma: wędkę Savage Gear MPP 2,44 m do 90 gramów oraz komplet przynęt Savage Gear 3D Line Thru Trout 15 cm, 3D Trout Rattle Shad 17 cm i Real Eel 40 cm.

Jeszcze raz gratulujemy!

 

Przesyłka zostanie wysłana w przyszłym tygodniu.

 

:) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.