Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wyprawa do Szwecji- II Zagraniczny Zlot haczyk.pl


tomek1

Rekomendowane odpowiedzi

Po dłuższych dyskusjach postanowiliśmy w ramach II Zagranicznego Zlotu haczyk.pl jeszcze raz spróbować sił w okolicach Szwedzkiej wyspy Tjaro ,czyli w miejscu tegorocznego Zlotu. Niewątpliwie argumentem "za" jest dotychczasowe doświadczenie zdobyte podczas jesiennej wyprawy i znajomość wielu ciekawych miejsc, które mamy nadzieję- wiosną obdarzą nas większą ilością ryb. Relację z poprzedniej wyprawy znajdziecie TUTAJ

Wyprawę tak jak poprzednio organizujemy z firmą Przewodnicywedkarscy.pl w okresie 29 kwietnia- 06 maja 2017.

Cena przy 12 osobach wyniesie 1260 zł/osobę. Listę chętnych zbieramy do 15 stycznia, opłatę za wyprawę uiszczamy do końca stycznia.

W tej cenie:

- 8 dni na miejscu, 6 pełnych dni łowienia

- zakwaterowanie w komfortowych domkach 6 osobowych (7 noclegów)

- profesjonalne, dwuosobowe łodzie wędkarskie 4,4 metra z silnikami 9,9 KM (łodzie wyposażone w mapy batymetryczne)

- ubezpieczenie NNW (następstwa nieszczęśliwych wypadków) i KL (koszty leczenia)

Nie wliczone w cenę:

- dojazd na miejsce (miejsce docelowe ok. 50 km od Karskrony)

- bilety promowe

- poszewki na pościel i ręczniki

- wyżywienie

- paliwo do łodzi płatne dodatkowo według zużycia na miejscu.

- kaucja zwrotna 500 SEK za domek i 500 SEK za łódź

 

Nie są potrzebne licencje wędkarskie. Granice można przekroczyć z wykorzystaniem dowodu osobistego. Na miejscu jest anglojęzyczny rezydent. Więcej informacji o łowisku znajdziecie TUTAJ

Jeśli chodzi o bilety promowe, możemy skorzystać ze zniżek przewodnicywedkarscy.pl w wysokości 5-7% od normalnych cen. Koszt dla jednej osoby w obie strony to około 500 zł (przy kalkulacji- 1 samochód+ 3 osoby, kabina do spania).

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie 6 osobowych, 2-poziomowych domkach o powierzchni 45 m2. W każdym z domków znajduje się TV oraz w pełni wyposażona kuchnia (lodówka, kuchenka, mikrofalówka, ekspres do kawy, naczynia, sztućce) oraz oddzielna łazienka z WC i prysznicem. W salonie znajduje się kanapa, mogąca służyć za dodatkowe łóżko. Na piętrze znajdują się pozostałe pojedyncze łóżka. Przed każdym z domków znajduje się taras z możliwością rozpalenia grilla.

szkiery_szwecja_przewodnicywedkarscypl_04.jpg

szkiery_szwecja_przewodnicywedkarscypl_08.jpg

20160917_091314.jpg

Łowimy na szkierach Blekinge, w okolicach wyspy Tjaro (baza jest na stałym lądzie). Oczywiście podstawowym celem połowów będą szczupaki. Jesienią przekonaliśmy się również, że wody szkierów obfitują w piękne jazie. Można też złowić okonie, trocie a nawet dorsze, bo w kilka minut płynięcia od bazy głębokości dochodzą do 30 metrów. Łodzie są bardzo stabilne i wygodne. Silniki o zupełnie wystarczającej mocy i bardzo oszczędne. Podczas całej wyprawy spaliliśmy po niecałe dwa 10 litrowe zbiorniki paliwa.

szkiery_szwecja_przewodnicywedkarscypl_09.jpg

DSC_0052.JPG

DSC02088.JPG

CSC_0123.jpg

Surowe piękno Szkierów potrafi zachwycić

20160918_191727.jpg

DSC02045.JPG

DSC02046.JPG

 

Aktualna lista wygląda następująco:

1. tomek1

2. Don Gucak

3. Mrukus

4. Dawid

5. Ekipa Mikado 2 osoby

 

Mamy więc 6 pewnych uczestników. Pozostaje 6 wolnych miejsc. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Chętnych zbieramy do 15 stycznia lub do wyczerpania limitu miejsc. Za zadeklarowanie wyjazdu uważa się dopisanie swojego nicka z forum do listy i umieszczenie jej w formie postu w tym temacie.

W razie pytań proszę o wpisy w tym temacie, na PW lub na haczyk@haczyk.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
9 godzin temu, tomek1 napisał:

Dodatkową atrakcją będzie nagroda dla łowcy największego szczupaka na Zlocie- wędka Savage Gear do połowu na duże przynęty oraz zestaw 3 dużych przynęt Savage Gear. ;)

 

SAVAGE_GEAR.jpg

Potwierdzamy. Łowca największego szczupaka na zlocie, otrzyma w prezencie wędkę Savage Gear do łowienia szczupaków na duże przynęty oraz 3 duże gumy Savage Gear!

:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna aktualizacja listy chętnych. Dopisuje się Rafał- uczestnik poprzedniej wyprawy ;) Zostały ostatnie dwa wolne miejsca.

1. tomek1

2. Don Gucak

3. Mrukus

4. Dawid

5. Chłopak z Mikado

6. Chłopak z Mikado

7. Roman Rakowski

8. Leszek Witkowski

9. Ryszard Konieczka

10. Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Mam 11 uczestnika który jest zdecydowany na 100 %. A więc lista przedstawia się tak :

1. tomek1

2. Don Gucak

3. Mrukus

4. Dawid

5. Adrian

6. Łukasz

7. Roman Rakowski

8. Leszek Witkowski

9. Ryszard Konieczka

10. Rafał

11. Jarosław Kryca

A więc zostało ostatnie miejsce :)

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie już typy przynęt które chcecie zabrać ?

Bo ja zamierzam z gum  Westina: Monster Teez 22 cm,  Shad Teez 22 cm, oraz Savaga Herring Shad 25 cm może dojdzie ABU Svartzonker McPike

Moglibyście doradzić coś odnośnie jerków ?

Zakupy najwcześniej za miesiąc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mrukus napisał:

Macie już typy przynęt które chcecie zabrać ?

 

Jak wiemy poprzednio sprawdziły się największe modele. Ja miałem najwięcej brań na węgorza Savage Gear oraz na nowego, dużego Fishuntera Mikado. W tym roku te gumy Mikado wchodzą już na rynek, więc powinny być dostępne w handlu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 8.01.2017 o 20:35, Mrukus napisał:

Macie już typy przynęt które chcecie zabrać ?

Bo ja zamierzam z gum  Westina: Monster Teez 22 cm,  Shad Teez 22 cm, oraz Savaga Herring Shad 25 cm może dojdzie ABU Svartzonker McPike

Moglibyście doradzić coś odnośnie jerków ?

Zakupy najwcześniej za miesiąc.

 

Warto mieć Savage Gear Herring Shadow 25 i 19 cm. Bardzo skuteczne gumy. 19tka jest bardzo uniwersalna i działa na każdym łowisku. 

Na pewno Real Eel 30 cm. Skuteczny, ale nie w każdych warunkach. Warto mieć jeden w kolorze naturalnym i jeden jaskrawy, np. Firetiger.

Z jerków Salmo Slider 10 S, czyli tonący. Gwarantowana skuteczność :) Warto też wypróbować Salmo Faso 10 S, także tonący. Skuteczny, ale nie w każdych warunkach. Sprawdza się przy szybkim prowadzeniu. 

Warto też spróbować klasyków, czyli Strike Pro Buster Jerk, Savage Gear 4Play Swim&Jerk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mrukus napisał:

A masz jakieś doświadczenia z jackiem albo sweeperem od salmo ?

 

Oczywiście :)

Obydwa jerki znam doskonale. Są jednymi z lepszych. Jednak nie pisałem o nich, ponieważ wymagają sporego doświadczenia w lowieniu na jerki. Jeżeli ktoś czuje się na siłach, to oczywiście polecam. Nie są łatwe w obsłudze, ale zawsze warto próbować. 

Jack to pullbait, który praktycznie nie ma żadnej swojej pracy.  Całą pracę nadaje wędkarz, odpowiednimi pociągnieciami wędką. Można nauczyć się go prowadzić i wykorzystać na różnych typach miejscówek. Jest naprawdę skuteczny, szczególnie na duże szczupaki. Największą wadą tej przynęty jest to, że sporo dużych ryb spada podczas holu. Salmo próbowało to zmienić, ale się nie udało, bo przynęta zmieniała swoją pracę i przestawała być Jackiem ;)

Sweeper to typowy walk the dog, który chodzi mocno na boki. Polecam szczególnie największe wersje 17 i 14. Bardzo skuteczne przynęty. Warto eksperymentować z szybkością i intensywnością prowadzenia. Często sprawdza się przy szybkim i bardzo agresywnym prowadzeniu.

:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mamy komplet B) Dawid, uzupełnij proszę imiona nowych uczestników.

 

1. tomek1

2. Mrukus

3. Dawid

4. Adrian

5. Łukasz

6. Roman Rakowski

7. Leszek Witkowski

8. Ryszard Konieczka

9. Rafał

10. Jarosław Kryca

11. Zamość 1

12. Zamość 2

 

Na dniach podam dane do wpłat za wyprawę. Na PW musimy ustalić sprawy transportowe. Mając na uwadze ostatni wyjazd, 3 osoby w aucie to max, więc powinniśmy na prom wjechać 4 samochodami. Prom trzeba rezerwować jak najszybciej.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Popłacone, można myśleć o łowieniu. B)

Co tam kupujecie na wyjazd? Ja na pewno dokupię węgorzy Savage Gear i jak uda mi się kupić to również duże Fishuntery Mikado. Ciekawe czy na wiosnę będą miały te same preferencje co jesienią?

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad węgorzem od Savage - ale wygrał Monster Teez od Westina  (ta na górze) - budowa dość zbliżona.

Większy kłopot miałem przy zamawianiu dodatków - rozmiarówka którą miałem wogle nie pasowała.

Jak się komuś przyda - guma 25 cm, główka 10/0, tylnia kotwiczka 2/0 , przednia 1/0

Do krótszych gum użyję główki 8/0

20170304_102044.jpg

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mrukus napisał:

Zastanawiałem się nad węgorzem od Savage - ale wygrał Monster Teez od Westina  (ta na górze) - budowa dość zbliżona.

Też powinna być dobra, ale ja na pewno wezmę kilka węgorzy i dużych Fishunterów.

Ja najlżejsze duże główki jeszcze obcinałem z ołowiu, żeby uzyskać wolny opad na płytkiej wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jak trzeba będzie to się obetnie, przy tych rozmiarach tylko westin miał główki 5 gr

Z drugiej strony, jak ma się taką gumę w ręku, to nie wydaję się aby była potrzeba  obcinania główki (sama guma waży 100).

Zresztą woda zweryfikuje, a cążki są pudełku :)

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Herring 25 raczej nie powinien być zbrojony lżej niż 10 g. Przy lżejszym uzbrojeniu ma gorszą pracę. 

Wiosną spróbujcie szybkie prowadzenie gum z bardzo krótkim opadem. 1 sekunda wystarczy, aby zainteresowany szczupak zareagował atakiem.

Jeżeli ktoś nie boi się wypróbować nowości, to gwarantuję, że na pytkiej wodzie, sprawdzi się 3D Suicide Duck od Savage Gear. To mega skuteczna przynęta. Na płytką wodę świetnie sprawdzi się także Savage Gear 3D Hybrid Pike.  Gwarantowana skuteczność :)

Edytowane przez Przewodnicywedkarscy.pl
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad węgorzem od Savage - ale wygrał Monster Teez od Westina  (ta na górze) - budowa dość zbliżona.

Większy kłopot miałem przy zamawianiu dodatków - rozmiarówka którą miałem wogle nie pasowała.

Jak się komuś przyda - guma 25 cm, główka 10/0, tylnia kotwiczka 2/0 , przednia 1/0

Do krótszych gum użyję główki 8/0

20170304_102044.jpg

Ta gumka na jesiennym wypadnie zlowiła jakieś 30% moich ryb:)

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.