Skocz do zawartości
tokarex pontony

na jezioro i stawik feeder


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tematów jest wiele, jednakże jak się czyta to powstaje mętlik.

Poszukuje dobrego kija - w miarę uniwersalnego na Jezioro (Sosina) i też mały staw. Dlatego też skupiłbym się na feederku. Chociaż piker mnie kusi na ten staw.

Chciałbym się pobawić- poznać- też feeder method. Wcześniej łowiłem na koszyczek i nawet feedera ustawiałem jak zwykła gruntówkę. Czasem zdażało się postawić ją jak feedera i wtedy pięknie brania były widoczne

Ryby jakie łowię to: Karpie tak od 30cm do 50 cm, Leszcze (raczej leszczyki) jeszcze nie udało mi się takiego koło 50 złowić - ale kto wie może w tym zbliżającym się sezonie, Liny, płotki i jazie.

Myślałem o takich wędkach:

-Mikado Ultraviolet

- Mikado Golden Bay

-TRABUCCO PRECISION XT PRO QUIVER 330

- TRABUCCO SELEKTOR XS

Długość wędki wydaje mi się ze optymalna to 3,3m a max to 3,6

c.w. tu jest problem bo raczej bym preferował do 80

Nie chcę wydać więcej niż 300zł, aczkolwiek teraz  powinny być wyprzedaże - więc może by się coś trafiło ciekawego. Lub też używanego.

Chcę wydać pieniądze z głową - wizyta w sklepie nic mi nie da. Wszystkie mi sie podobają;) Już miałem feedera z firmy Konger coś za ok 90 zł. Byłem nawet zadowolony - dopóki mi żona zakupami ją nie złamała;). Drugą mam karpiówkę. Ale chciałbym czegoś finezyjnego. Głównie skupiałbym się na tej Sosinie, czy Wolbromiu.

-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Jesli ma byc finezyjnie, poszukalbym Shimano Beastmastera, 3,3 do 70g lub 3,6 do 100g. Mialem tego drugiego, zarowno jeden i drugi pracuje pod dolnik. Do 300 stow uzywka. Konger Albion do 90g tez bylby dobry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad Pickerem myślę. Ale teraz chciałbym feedera. Co do Shimano to super ale tyle to chciałbym z kręciołkiem wydać. Cały czas się zastanawiam nad tym Traubuco Pro Quliver. A w lutym jakiś fajny picker.

Pomyślałem sobie że Traubuco używałbym do Karpii itp. Natomiast Pickerka to lepiej się na linki spisze - bo nie trzeba daleko rzucać, no i będzie świetna na ten stawik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecę mikado ultraviolet z tym że ja mam c.w do 120gram ale jest to feeder jakby to powiedzieć taki light,  uważam że cw jest lekko zawyżony,na pewno jest to w miarę tani feeder,sprawdzony u mnie już 4 sezon, godny polecenia,pozostałych kijów ktôre zaproponowałeś nie znam być może są lepsze.Z tego co się orientuje podany model występuje też wersji cw do 90 gram,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.