Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak dziś było na rybach - Styczeń 2017


Gofer

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Z tego co widzę to jesteś od strony Górnego Lubicza , osobiście nie byłem ale wieści z nad Drwęcy dotarły . Kumpel był w grupie czteroosobowej , osobiście na zero ale był świadkiem wyciągnięcia sześciu troci , jego podniecenie osiągnęło zenitu i na sobotę ( niedzielę ) rusza popróbować na nowo , KTO SIĘ NIE PODDAJE TEGO MĘKA ZOSTAJE NAGRODZONA , powodzenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat Nowa Wieś.

Ryby w rzece w tym roku zostało znacznie mniej (spłynęła?) co nie oznacza, że jest jej mało. Jednak sukces ostatnich dwóch lat sprowadził nad Drwęca absolutnie rekordowe tłumy, lowie na starcie sezonu od 7 lat i czegoś takiego nie widziałem:)

Co do samej ryby i skuteczności polowu to tutaj rolę mają trzy czynniki:

1. Szczęście

lub

2. Cierpliwie wychodzone km, czasami cierpliwie obłowione jedno miejsce nawet przez cały dzień

lub

3. Ręka do ryb

W mojej opinii nie ma żadnych wędkarskich reguł :)

Wczoraj spontanicznie zmieniliśmy północ na południe i dziś będą teczaki spod lodu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gofer napisał:

 Jednak sukces ostatnich dwóch lat sprowadził nad Drwęca absolutnie rekordowe tłumy, lowie na starcie sezonu od 7 lat i czegoś takiego nie widziałem:)

Zależy gdzie byleś :) 1 stycznia bylem powyżej Złotorii i tłumów nie było. Łowiłem na brzegu od strony Torunia i nie było problemów ze zmiana miejsca. Jednak przynajmniej w zasięgu wzroku nikt ryby nie złapał - słyszałem jedynie soczyste ku... spadła ;)

Ale ja tez jestem Januszem i na dodatek łapałem dość krotko :)

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś z rana -19 po południu -15 ale mimo wiatru w słoneczku dość fajnie , na mojej rzece przyłapało brzegi i zatoczki ,płynie kra . Kumpel zwiadowca dał znać że Śniardwy stoją a na małych jeziorkach już łowią , to w weekend może coś się połowi , na razie przetestowałem świder i jedną blaszkę na metrze wody :D lód 7cm.

Zdjęcie1006.jpg

Zdjęcie1002.jpg

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ochotkę i żyłki kupiłem wczoraj, miałem jechać w ND ale dzisiaj od 9tej jakoś tuptałem wędki oglądałem, ciuchy... no i w końcu o 11 wsiadłem w auto - temp -10. Na lód prawie wbiegłem, na środku stawu wywierciłem pierwszą dziurę - lód 8 cm - trochę mnie to spowolniło. Posiedziałem godzinę wywierciłem 5 dziur bez brania ale staw ma głębokość do 1,5 m. Zmiana stawu na trochę głębszy - 2 m i po 2 godzinach w końcu pierwsza ryba w roku - okonek. Sezon nalodowy rozpoczęty :)  

 

20170106_132552.jpg

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje koło w styczniu otwarte tylko w piątki, Pierwszy piątek to święto więc dopiero za tydzień kartę opłacę. Ale nakupiłem za to sprzętu do łowienia pod lodem i szykuję się na pierwsze w życiu siedzenie nad dziurą ;) na termometrze minus 14 to lód będzie mocny :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sezon zimowy otwarty :) na jeziorze było nas tylko 3 ja i moi bracia lód od 8-10cm i raczej kiepsko brało , byliśmy od 10-15 i brało tylko do południa :( ja szczupak i 5 ''palczaków'' jeden brat 3 okonki a drugi tylko jednego :( W czasie powrotu przykra niespodzianka , przyłapał mi filtr paliwa (diesel) którego w tym sezonie nie zmieniłem , a zawsze zmieniałem w listopadzie , tak więc samochód został w mieście na parkingu , na szczęście do miasta jakoś dojechaliśmy bez przeszkód . W żadnym CPN nie mieli filtra , tak więc z jutrzejszej wyprawy nici :(

 

Edytowane przez Robal
regulamin
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, stocha napisał:

Dziś 7 stycznia czyli od tygodnia trwa okres ochronny szczupaka!!!Ile razy można..,zdjęcie i tak zamieszczone...:( 

Powiedz to szczupakowi , który zresztą wrócił do wody a wziął na takie maleństwo :

Zdjęcie1013.jpg

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, piotr chorzów napisał:

Kolejny udany dzień na lodzie dwa ZACNE okonie 34 i 35 cm wzięły jednocześnie .

Reszta to drobnica w rozmiarze do 20cm jednak w kosmicznej ilości , palce do teraz mnie bolą od nabijania ochotki .

Gratulacje! Masz jakieś zdjęcie?

Ja też dziś zacząłem sezon. Krótka wyprawa z podlodówką- najpierw okoniowe miejsce- 15 cm lodu i głucho... Nawet na sondzie nie było widać życia. Na innym zbiorniku ok. 12 cm lodu i pierwsze rybki 2017 ;)

 

20170108_160457.jpg

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj od ok. 12,30 do 15,20 - zbiornik Łąka w Porębie okolice korony - ok 15stu dziur i porażka, tylko w jednej złapałem 2 okonki 15 cm i Leszczyka ze 25 cm, poza tym pustynia... Na zbiorniku poza mną widziałem 1ną osobę z kilometr ode mnie. Lód ok 15 - 20 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.