Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kukurydza


Przemek8600

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
2 godziny temu, niki napisał:

Witaj

Kukurydze zalewasz wodą w której sie gotowała inaczej nie miałoby to sensu

Nie bardzo rozumiem, dlaczego nie miałoby sensu zalewanie ugotowanej kukurydzy wodą np. z łowiska. Najważniejsze jest, aby kukurydza była zawsze pod wodą. Nie bez przyczyny pytałem też, czy kukurydza ma być pasteryzowana, czy tylko dowieziona na łowisko i spożytkowana na bieżąco. Istnieje wiele sposobów przechowywania kukurydzy, którą można trzymać w domu nawet kilka miesięcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj 

Koledze  Przemkowi chodziło o pasteryzacje jeśli zalejesz kukurydze inną wodą niż ta w której się gotowała to nie jest już pasteryzacja  wiem co mówię pasteryzuje różne ziarna nie od dziś Oczywiście zgadzam się że są różne  sposoby na przechowanie kukurydzy a chyba najbardziej znany  i używany to mrożenie. Pasteryzacja wymaga już więcej czasu i przygotowania nie sztuką jest zrobienie 10 słoików z czego 8 jest do do wywalenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, niki napisał:

Witaj 

Koledze  Przemkowi chodziło o pasteryzacje jeśli zalejesz kukurydze inną wodą niż ta w której się gotowała to nie jest już pasteryzacja  wiem co mówię pasteryzuje różne ziarna nie od dziś Oczywiście zgadzam się że są różne  sposoby na przechowanie kukurydzy a chyba najbardziej znany  i używany to mrożenie. Pasteryzacja wymaga już więcej czasu i przygotowania nie sztuką jest zrobienie 10 słoików z czego 8 jest do do wywalenia.

Najbardziej znanym mi sposobem przechowywania kukurydzy,(który stosuję) to trzymanie jej w wiadrach pod warunkiem, że cały czas kukurydza będzie "pod wodą", a z upływem czasu robi się doskonały materiał do nęcenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, niki napisał:

A co z fermentacją bo przy takim sposobie przechowywania kukurydza musi zfermentować  oczywiście taka kukurydza jest też dobra sam nieraz taką nęciłem z dobrym skutkiem

Dobre pytanie. Właśnie mi w tym wszystkim o to chodzi, żeby przebiegł proces fermentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj  

Ciekawy sposób na przechowanie kukurydzy( którego nigdy nie stosowałem) zazwyczaj moczyłem ja  24 godziny w wodzie i od razu  gotowałem lub pasteryzowałem . Czy jest jakiś limit czasowy na takie moczenie bo chyba nie da się procesu fermentacji przeciągać w nieskończoność   ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, niki napisał:

Witaj  

Ciekawy sposób na przechowanie kukurydzy( którego nigdy nie stosowałem) zazwyczaj moczyłem ja  24 godziny w wodzie i od razu  gotowałem lub pasteryzowałem . Czy jest jakiś limit czasowy na takie moczenie bo chyba nie da się procesu fermentacji przeciągać w nieskończoność   ?

Nigdy nie starałem się przetrzymywać zbyt długo kukurydzy, ale jak przygotuję sobie towar to tak do 2 tygodni staram się wszystko wsypać w łowisko. Znam jednak wiele osób, które odpowiednio przygotowaną kukurydzę przetrzymują znacznie dłużej, są też wędkarze, którzy np. puszkę z kukurydzą otwierają na kilka dni przed planowanym łowieniem. Najważniejsze, aby zawsze kukurydza była pod wodą tzn. musi być brak kontaktu z powietrzem. Podobnie jest np. z ogórkami, jak są dobrze zrobione, to i dwa lata postoją:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosujesz tylko kuku do nęcenia? Ja używam też  mixu np groch ,cieciorka ,konopie, bobik itp mocze to wszystko razem póżniej gotuje i zamrażam w woreczkach można tego zrobić przed sezonem naprawdę dużo ograniczeniem jest tylko pojemność zamrażalnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kukurydzą nie tylko nęcę, ale też na nią czasami łowię. Często też stosuję mieszankę ziaren, jednak w moim przypadku mrożenie nie wchodzi w rachubę, często na jedno nęcenie miejscówki sypię ok. 10-15 litrów ziaren + kulki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.