Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zakup Sprzętu


rumek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar zakupić sprzęt do połowu na spławik, główny połów to Płoć,Leszcz oraz Lin.

Mam na oku oto te wędziska

http://allegro.pl/we...5051316171.html

http://allegro.pl/we...6681503114.html

Nie wiem czy to dobry zakup,ewentualnie może wędziska innej marki interesuje mnie akcja szczytowa szybka.

Oraz jaki kołowrotek dobrać do tej metody max cena 300zł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

DRAGON EXPRESS MATCH 420CM/ 2-15G  -  lekki kijek, akcja szczytowa tak jak chcesz, bardzo dobrze wykonany  -  żona która głównie łowi tym kijem wyciągnęła na nim karpika 2,5kg tak że pod Twoje łowienie spokojnie się nada, na cw. nie ma co za bardzo patrzeć bo moim zdaniem jest zaniżone i wartość klasycznego matcha 5-25 była by bardziej odpowiednia

Osobiście uważam że jeśli zabawa z większą ilością mniejszego białorybu to znacznie więcej frajdy w łowieniu sprawia bardziej finezyjne wędzisko typu półparabolik, ale co kto lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łowie spore leszcze oraz płocie , liny a i karp może wziąć zapewniasz ze małżonka łowi taką Wędeczką wieżę ci.

A jak długo już ta wędka służy ? , no akurat tu u mnie płocie takie po pół kilo to normalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiona jakieś dwa lata temu specjalnie dla żony która podobnie jak ja upodobała sobie łowienie na spławik i na wszelakich wyjazdach nad jezioro nie chce słyszeć o innym sprzęcie niż odległościówka  -  sprzęt pracuje bez zastrzeżeń i nie było z nim nigdy problemu  -  powiem tylko że wytrzymał nawet "próbę drzewa" kiedy to moja luba zacięła gałąź płaczącej wierzby podczas zarzucania. Ona nie jest jakimś wielkim specem w łowieniu, łowi "po swojemu" jak to się mówi, więc jeśli ona nie ma problemu z Karpiem 2,5kg czy leszczami koło 50cm to myślę że do twojego łowienia również się nada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sklepie i powiem ci ze dla mnie jednak ta jest lepsza  KONGER TURION MATCH 420/25 pod każdym względem od

DRAGON EXPRESS MATCH 420CM/ 2-15G , konger jest szybszy lepiej wyważony i ładniejszy desing oraz może konkurować z wędziskami droższymi i z pewnością co nie które może bić pod względem wyważenie itd .

Piekielnie szybka i wyważona wędeczka wybór padł na Kongera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak ja podrzuciłem pomysł na tego Dragona bo po prostu wiem co to za sprzęt, do Kongera ogólnie nie mam zaufania i jeśli miałbym wydać tyle na kij co Ty (sugeruję się średnią ceną w sklepach net.) to chyba bym jednak poszukał sprzetu innej firmy  -  najważniejsze jest to że to Ty będziesz tym kijem łowił i że Ci on pasuje więc nie widzę powodu dla którego miałbyś się jakoś tłumaczyć.

Co do kołowrotka się nie wypowiem bo nigdy nie zwracałem aż tak bardzo na to uwagi, na przełożenia płytkie szpule i tego typu experckie rzeczy na które wędkarze zwracają uwagę ale tak naprawdę nie wiedzą jaki jest tego cel albo jak to prawidłowo wykorzystać. Jeśli masz jakiś sprawdzony i w miarę lekki kołowrotek który sprawdził się na spiningu to i na spławikówce też się sprawdzi - najwyżej nawiniesz sobie trochę podkładu na szpule - ale to tylko moja opinia. Poczytaj tematy dot. kołowrotków pod spławik albo matcha to na pewno znajdziesz coś co Cię zainteresuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko wędka już kupiona i nie żałuje ani centa za wędzisko , nie trzymałeś tej wędki w reku udaj się do sklepu i wtedy pogadamy.

Jeśli chodzi o Dragona to są najgorsze wędki które leją się na pysk, miałem spiny oraz kręciołki i więcej z tej firmy nie zakupie.

Co do tej wędki to chłopie sie mylisz bo przebije wędki co nie które w przedziale cenowym 600 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem trochę tonu twojej wypowiedzi bo chciałem Ci jakoś doradzić a w odpowiedzi widzę że czujesz się obrażony  -  nigdzie nie napisałem że kij który kupiłeś jest zły - napisałem że nie mam zaufania do tej firmy, jeśli nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi to przeczytaj ją sobie jeszcze raz.

Co ma przebić ta wędka w porównaniu do kijów za 600pln ??  Chyba tylko wygląd ;)  bo moim zdaniem tego typu tekst jest mocno na wyrost zważywszy że nie byłeś z tym kijem nad wodą tylko oceniasz go po sklepowych oględzinach  -  proponuję Ci też tak jak Ty mi idź do sklepu i poproś o kij za 600 żeby go sobie obejrzeć ;)

Z tym co napisałeś zgodzę się z jednym że wędki lecą na pysk. Jeśli chodzi o kołowrotki to jestem szczęśliwym posiadaczem 3 Fishmkerów i dwóch Viperów (z czego jeden ma już pewnie z 6 lat) i nie mam żadnych zastrzeżeń co do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, rumek napisał:

Spoko wędka już kupiona i nie żałuje ani centa za wędzisko , nie trzymałeś tej wędki w reku udaj się do sklepu i wtedy pogadamy.

Jeśli chodzi o Dragona to są najgorsze wędki które leją się na pysk, miałem spiny oraz kręciołki i więcej z tej firmy nie zakupie.

Co do tej wędki to chłopie sie mylisz bo przebije wędki co nie które w przedziale cenowym 600 zł

Witam

 Od ponad dziesięciu lat używam Greysa  G-tec i śmiem sądzić że współczesnym kijom daleko  do tego staruszka  pod względem wykonania jak i parametów:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.