Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Polaryzacyjne okulary wędkarskie


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam

Jesli szukasz przyzwoitych, polaryzacyjnych okularów polecam:

SOLANO (adresik reklamowy wycięty)

A o polaryzacyjnych okularach i to nie tylko dla wędkarzy

(drugi adresik reklamowy wycięty również)

pozdrawiam!

tp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 162
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A teraz powinien wskoczyc tu TOMIK i wywalić ten post !!!

Uwazam, ze ordynarnej reklam na forum nie powinno być!! :twisted:

A jesli chodzi o okulary polaryzacyjne ... na allegro kupi się za 60 zł (o tych za 30 zł nie wspomnę) z wodotryskiem i pocałowaniem w rekę, a za 110 zł kupi sie polaryzacyjne Abu Gracia z regulacja jasności i klapkami na bokach!! :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek, ... "dobre" ..., to rzecz wzgledna.

Poza tym wydaje mi sie, ze nie wiesz o jakich piszę ... maja takie pokretło u góry pomiedzy szkłami i jak zapierniczysz nim w prawo .... robi sie polaryzacyjnie ciemno a jak w lewo ... nastaje polaryzacyjny dzień ... w/g upodobań i jasności światła 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
Gość Bartosz

Tanie okulary polaryzacyjne Jaxon. Czy warto je kupić? Czy lepiej zostać w zwykłych okularach przeciwsłonecznych? Poza tym które są lepsze? Sciemniające czy rozjaśniające? Jaka jest różnica w tych dwóch rodzajach? POZDRAWIAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Warto. Na słoneczną pogodę ciemne, na pochmurne dni rozjaśniające. Polaroidy dają Ci to, że nie ma odbicia światła(refleksów) od wody. Takie okulary nie raz uratowały mi tyłek na zawodach. W nich widać pod wodą, tzn., jak jest czysta woda, jak w mojej rzece, to nawet na 2-3 metrach widać dno. Widziałem, że ryba idzie za przynętą, zrobiłem odpowiednią "manianę" i ryba uderzyła. Bez nich nie widziałbym takiej ryby...Naprawdę warto!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosz

Pisząc ten post miałem bardziej na myśli pytanie czy warto zakupić właśnie Jaxona bo interesują mnie tylko najtańsze okulary. I czy to właśnie Jaxon mi się sprawdzi na tyle, że stwierdzę, iż dobrze ulokowałem moje pieniądze... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosz

I jeszcze jedno... Dlaczego niektóre okulary (te same modele) są w różnych cenach? Tzn. rozjaśniające są doroższe od zciemniających tego samego modelu... Czy w tym przypadku oznacza to, że rozjaśniające są lepsze??? Jeśli tak nie jest to na jakie się zdecydować? Zciemniające czy rozjaśniające? Dzięki za odzew! POZDRAWIAM! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Może być Jaxon - ja mam takie. Wybieraj PLASTIKI, nie szklane!!! Szklane psują oczy. Wiele firm, w tym czołowy producent POLAROID, popłaciło kupę kasy odszkodowań, z tego powodu...

Ja mam ciemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam takie cudo, sam używam, nie tylko na rybach ale i do jazdy samochodem a nawet jako zwykłe okulery przeciwsłoneczne w przeciwieństwie do Jaxonów nie mają takich "archaicznych" kształtów, jestem z nich bardzo zadowolony, ja mam szkła w koloże bursztynowym taki wsam raz nie za ciemne i nie za jasne :wink: :

http://www.kamimarket.pl/shop/product.php?prod_id=5820

tyle że u mnie w sklepie kosztują 77 PLN więc najpierw poszukaj ich w sklepie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bogdan39

widziałem Jaxonki o podobnym kształcie coś za 30 zł i teraz problem czy zaufać firmie czy cenie [ponoć im droższe tym lepsze] :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartoszu

Na pewno warto kupić i o porównywaniu ze zwykłymi przeciwsłonecznymi nie ma mowy!

Ja mam akurat jaxony (nie wiem ile kosztowały bo je dostałem) i jestem z nich przezadowolony. Jeżeli chodzi o to czy przyciemniające sa lepsze od rozjaśniających to

nie mozna odpowiedziec na to pytanie bo to dwa różne rodzaje okularów mające różne własciwości. Wspólną ich cechą jest tylko to że są "polaryzacyjne". To tak jakbyś zapytał które opony są lepsze zimowe czy letnie.

Najlepiej mieć i jasne i ciemne ale jeżeli planujesz kupić tylko jedne to sugeruje kupno przyciemniających (ale nie najciemniejszych z dostepnych) bo będą w miarę uniwersalne.

Pozrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Gość Bartosz

Artech mam do Ciebie małą sprawę... Pisałeś kiedyś, że masz okularki polaryzacyjne Solano. Mógłbyś będąc przy okazji w wędkarskim porównać te swoje z okularami Jaxona (najlepiej rozjaśniającymi)? Teraz weszły jeszcze jakieś z podwójną grubością szkieł, ale o te mi nie chodzi, tylko o te normalne Jaxony za około 33zł. Bo ciągle się zastanawiam. Różnica w cenie jest dwukrotnie wyższa. A tych Solano nigdzie w sklepie nie mogę dojrzeć i nie mogę porównać, a Jaxony to chyba wszędzie są... Myślałem nad tymi Solano z bursztynowymi szkłami. Patrzyłem przez Jaxony bursztynowe ale Solano nigdzie nie ma... Byłbym wdzięczny gdybyś mi napisał czy jest jakaś konkretna różnica w patrzeniu czy nie. POZDRAWIAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie miałem możliwość porownać Solano z Jaxonami "sciemniającymi" i te Jaxony naprawdę ściemniały nie tylko widzenie ale również to że są polaryzacyjne :mrgreen: kolega kupił ostatnio Jaksony bursztynowe, bo na Solano musiałby czekać 2 tygodnie a potrzebuje je na sobotę, tak więc jutro postaram się je porównać i dam Ci znać o wrażeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak, że uważam wszelkie wytwory sygnowane przez Jaksona jako buble, chociaż często się tak zdarza. Okulary ktore widziałem nie były pierwszej młodości i były trochę porysowane i przyciemniające a światło przy jakim przez nie patrzyłem wymagało raczej rozjaśniających więc trudno było dostrzec coś pod wodą. Odniosłem natomiast wrażenie że widziałem w nich o wiele więcej refleksów świetlnych niż w moich okularach, natomiast jakość plastiku (oprawa i "szkła") w Jaksonach pozostawię bez komentarza. Nie wiem jak wyglądają najświeższe wyroby J. ale jutro je porównam i coś o tym napiszę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.