Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Polaryzacyjne okulary wędkarskie


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 162
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jaxony są tanie teraz nawet nie najgorzej wyglądają ale za tą cenę nie spodziewajmy się cudów. A co do bólu głowy to ostatnio czytałem że spowodowane jest to wklejeniem "szkieł" pod różnymi kątami, nawet niewielka różnica powoduje że polaryzacja jest różna dla lewego i prawego oka co może powodować bóle i zawroty głowy. Miałem to przy Solano za trochę więcej niż 30 PLN a po za tym złazi z nich powłoka jakiejś folii czy innego plastiku, ogólnie ich nie polecam lepiej kupić trzy pary jaxona albo dwie dragona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam.

Zamowilem sobie okulary Jaxona 09SM (sciemniajace), przyznam szczerze ze sugerowalem sie raczej ich designem niz wlasciwosciami bo nie mialem jak sprawdzic. Poza tym nigdy nie mialem nad wodą okularow polaryzacyjnych, ale sugerujac sie waszymi zachwytami nie moglem sie powstrzymac i zamowilem :). Mam nadzieje ze faktycznie bedzie widac wiecej. Lowie na nieglebokim porośnietym zbiorniczku z przejrzystą wodą. I teraz pytanie - czy posiada ktos akurat ten model ktory zamowilem?

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejek,

podlaczam sie do tematu, by nie zasyfiac forum.

A wiec, problem tkwi w tym ze nosze okulary na co dzien. Teraz chcialem sie zapytac czy jest dla mnie jakas mozliwosc zebym mogl korzystac z "uslug" brylek polaryzacyjnych? Wiem ze mozna sobie u optyka wyrobic szkla, tylko ze ja dopiero co zrobilem sobie nowe okulary a po drugie jest to strasznie drogie.

Zna ktos jakas alternatywe, np jak to http://www.pearl.de/images/large/pe1691_2_2.jpg ?

Dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosz

maryaChi, miałem Jaxony tyle że inny model. Oceniam je dobrze. Poszczególne modele nie różnią się niczym poza designem więc powinieneś być zadowolony.

Tomek_N, sporo firm produkuje takie nakładki, w tym Jaxon. Ja też mam wadę wzroku ale od kilku lat noszę soczewki kontaktowe, przez co nie mam problemu z noszeniem polaroidów.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ja z mojego doświadczenia napiszę też że bardzo ważne są oprawki. Muszą idealnie przylegać do głowy aby słońce świecące np z samej góry nie oślepiało oczu. Dlatego zawsze dokładnie je sprawdzam. Osobiście preferuję dość jasne szkła bo te okulary mają poprawiać widoczność pod wodą, a nie służyć do gapienia się na słońce.

Szkła są niby podobne, ale zauważyłem, że jednak jest różnica. W dobrych niekoniecznie drogich widać idealnie, a w innych kiepsko. Nie wiem od czego to zależy bo polaryzacja niby jest.

Odradzam kupowanie w metalowych oprawkach bo te nawet do samochodu się nie nadają. Po prostu nie przylegają do twarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...mimo że jestem optykiem...

To ja mam pytanie do kolegi optyka... Mam wade wzroku -1,5 oraz -2... Mam przez okuliste wypisany kwit na okulary ale pomyslalem sobie ze zrobilbym sobie wlasnie takie okulary polaryzacyjne wedkarskie korygujace jednoczesnie moj wzrok. Jakie szkla Twoim zdaniem powinienem kazac wstawic?

tompol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
To ja mam pytanie do kolegi optyka... Mam wade wzroku -1,5 oraz -2... Mam przez okuliste wypisany kwit na okulary ale pomyslalem sobie ze zrobilbym sobie wlasnie takie okulary polaryzacyjne wedkarskie korygujace jednoczesnie moj wzrok. Jakie szkla Twoim zdaniem powinienem kazac wstawic?

tompol

Troche sie spóźniłem, ale może komuś się jeszcze przyda.

Dla osób z wadą wzroku najbardziej korzystnym rozwiązaniem są oprawki ze specjalną nakładką polaryzacyjną w komplecie (dobre rozwiązanie jeżeli chcemy mieć funkcjonalne okulary za niewielką kasę- koszt oprawki waha się w granicach 150-200zł)

przykład: ceff38e2426f201cm.jpeg

Ewentualnie są w sprzedaży szkła z polaryzacją, ale to już trochę więcej kosztuje, za takie dobre szkła (polaryzacja+antyrefleks+inne bajery;) ) trzeba zapłacić grubo ponad 500zł.

Ewentualnie można kupić samą nakładkę na klips, można ją nałożyć na praktycznie każde okulary.

d00442e8bfcb1ea0m.jpeg

Nie wygląda to najlepiej, ale zawsze to jakieś rozwiązanie.

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dobre okulary polaryzacyjne muszą posiadać nawet kilkanaście ! warstw powłok .Najlepsze z nich to fotochromy ,które dostosowują się jasnością do panujących warunków nad wodą zachowujac swoje właściwości polaryzacyjne.Niestety cena owych to niekiedy nawet kilkaset euro.

swego czasu dostałem okularki ale jak się okazało z powodu błednej dignozy okulisty a nie wady wzroku - własnie wybrałem fotochromatytczne z antyreflexem itd... ale one niemają nic wspolnego ze szkłami polaryzacyjnymi . wadą fotochromu jest wolne rozjaśnianie -jesli wchodzimy z ostrego słońca w ciemne miejsce (piwnica , cień pod drzewem ) mozemy sie dosłownie zabic bo prawie nic niewidac (no jak zwykle przesadzam,,,)

edit - pytałem znajomego (optyk ) robił juz szkła korekcyjne i polaryzacyjne jednoczesnie ale to droga zabawa i bardziej polecał jesli ktos sporadycznie potrzebuje to nakładki polaryzacyjne zapinane na szkła korekcyjne -ponoć dobrze zaoptrzony zakład optyczny przytnie je na szlifierce do wymiaru noszonych okularów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam, ja mam okularki solano, w sumie dałem za nie około 80 zł.

Nie pamiętam modelu, ale to to taki jakby bardziej klasyczny, z boku ma dodatkowe osłonki - ściemniające szkła.

Powiem szczerze że, spodziewałem się czegoś lepszego za tę cenę, jednak same w sobie są fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kup lepiej Jaxona, zaoszczędzisz kasy a różnicy nie widać :cool: Chociaż model który podałes to raczej okulary "sportowe" - na rower lub do biegania do wędkowania lepiej sprawdzająsię takie modele http://allegro.pl/item239003967_okulary_polaryzacyjne_solano_fl1099.html - posiadam takie ale żadna to rewelacja, porównywałem je z jaxonami podobnymi do tych http://allegro.pl/item243797557_jaxon_okulary_polaryzacyjne_013sm_polecam.html i nie wdzęprzewagi Solano a może nawet przeciwnie, jaxon będzie lepszy mam zamiar właśnie coś podobnego kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 1 year later...
zna ktos z Radomia dobre sklepy z okularami polaryzacyjnymi?

moze M1 czy cos w tym stylu?

Jeżeli chcesz coś naprawdę dobrego to wybierz się do optyka,ale jeśli zadowoli cię dobra klasa średnia to polecałbym okulary firmy solano tak jak mój poprzednik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boczna ulica od Miłej na wysokości PZU ( przy kościele ) jest tam spory sklep wędkarski myśle że coś

ciekawego będą mieli. Byłem tam niedawno ale nie zwróciłem uwagi czy mają okulary. :wink:

Nawet nieżle zaopatrzony sklep i mają tam polaroidy solano także możesz tam zajżeć.

Pozdrawiam i życze udanego wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.