Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jezioro Pakoskie (okolice Inowrocławia)


maryaChi

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

inter fisch kiedy konczy wam sie dzierzawa jeziora ?? :mrgreen: ciekawe czy wasze odlowy na prad, siec od czasu do czasu kontroluje straz rybacka czy aby zawsze odlawiacie wymiarowe ryby bo zdaje mis sie ze przydaly by sie takowe kontrole i wam a nie tylko wedkarzom :mrgreen::cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze Pani że ilość odławianych ryb jest taka sama jak kiedyś tylko ciekawi mnie to przy jakiej ilości narzędzi połowowych (może też taka sama??), i nie wydaje mi się że wielkość poławianych ryb kiedyś i obecnie jest porównywalna. I jeszcze jedno, nie odpowiedziała mi pani co się dzieje z 20cm szczupaczkami odłowionymi na prąd więc ponawiam pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mrgreen: MOZE nalezy pytac marszalka wojewodztwa ? i jeszcze jedno pytanie dlaczego polawacie ryby pradem w obrembie 50m od budowli hydrotechnicznej ? musieliscie wylowic 20 cm szczupaki ? :roll: 2. Za chów ryb uważa się działania zmierzające do utrzymywania i zwiększania

produkcji ryb, a za hodowlę – chów połączony z doborem i selekcją, w celu zachowania

i poprawienia wartości użytkowej ryb. pewnie po to aby nie zjadly ukeli :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
[Rzeka która była kiedyś piękną i bardzo rybną rzeką teraz jest zarośniętym ściekiem bez ryb.]

Witam,

tylko Pana młody wiek tłumaczy brak konsekwencji w Pańskiej wypowiedzi i nieuzasadnione złośliwości pod moim adresem.

Skoro "bez ryb" to skąd 20 cm szczupaczki, które Pan widział? Skoro 20 cm to znaczy, że młode; skoro młode to muszą być i tarlaki... itd. A więc populacja jest zachowana. Tak czy nie?

15 lat temu odławialiśmy dokładnie tyle samo ryb co w tej chwili. Wysokość odłowów nie jest tajemnicą, ale forum nie jest miejscem na takie informacje. Zapraszam do firmy. Telefon kontaktowy podawałam wcześniej.

Uwagi dotyczące jakości wody w rzece proszę kierować do jej zarządcy, tj. RZGW w Poznaniu.

Pozdrawiam,

Justyna Szymańska

Do 1.09 będę nieobecna na forum. Z pilnymi pytaniami proszę zwracać się telefonicznie. :smile:

Jeśli chodzi o ilość odłowów.. z całym szacunkiem.... ale to co na papierze a to co w rzeczywistości.... :lol::lol::lol::lol: Zrezygnowałem już z tej wody- szkoda nerwów. Śmiech na sali!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
a inter fisch na przestawie wyciąga mnustwo węgorzy na które jest właśnie okres ochronny ale im wolno gzie jest rambo-on umie tylko wędkarzy karać za byle co ale kusoli z północnego i kusoli z inter fischu jakoś nigdy nie widzi!!!!! SZKODA SŁÓW!!!!!!!!!

Witam,

mam nadzieję, że Pana wypowiedź to wynik roztargnienia a nie niedostatecznej wiedzy...? Okres ochronny na węgorza obowiązuje bowiem od 15.VI. do 15. VII. (Dz. Ustaw Nr 104 Poz.654; Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 11.VI.2010r.)

Pozdrawiam,

Justyna Szymańska

a handelek małymi płoteczkami i leszczykami kwitł na przestawach 5zł za reklamówkę 20zł za worek i gdzie ta pani racjonalna gospodarka nie wiem czy to za waszą zgodą sprzedają ale to jest karygodne co wy z tą wodą robicie pani ojciec był lepszym gospodarzem chodź też miał za uszami ale zawsze w miare dbał o rybostan!!!! :sad::sad::sad::sad::sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Justyno.

Jako inteligentna i wykształcona osoba niech pani nie odsyła nikogo na Policję i do innych instytucji. To pani pracownicy tacy jak "marynarz" pod płaszczykiem Inter-Fisch uprawiają kłusownictwo i nie legalny handel rybami. Niech pani nie twierdzi , że to my mamy ścigać waszych pracowników za to co robią. To pani pracownicy i wygląda na to , że proceder ma wasze przyzwolenie. Bo po co uczciwie zapłacić pensje jak można przymknąć oczy na lewą sprzedaż. Nie którzy w garażu mają sterty ryb i handlują nimi. Ryby są od "marynarza".

Ja pamiętam czasy gdy z Inowrocławia i Bydgoszczy przyjeżdżało pół pociągu ludzi na ryby do Janikowa. Wtedy ojciec Pani sprzedawał pewnie około 3000 tysięcy zezwoleń. Dziś ryb jest mniej, zezwolenia droższe, a chętnych do kupienia zezwoleń coraz mniej. Wasz sposób to podnosić cenę. Przecież to nie Inter-Fisch ponosi koszty rozrodu ryb w tym jeziorze.

Ilości ryb tzw szlachetnych łowionych przez wędkarzy to ułamek kwoty jaka pochodzi z zezwoleń. To czemu podnoszone są opłaty. Trzeba zacząć od porządku w firmie to może przy wpadce na procederze nielegalnej sprzedaży Pani oceni ile Pani pracownicy wyciągają na lewo. Chyba , ze się opłacają komu trzeba i wtedy to co my piszemy to głupoty, oni są święci i w ogóle nie ma tematu.

Tacy ludzie jak Śp. Tondryk oraz obecny Kubiak śmiali się z gospodarki rybackiej prowadzonej przez Iner-Fisz. Jeżeli chodzi o nastawienie do wędkarzy to niebo i ziemia w porównaniu z tym co jest na Pakowskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

OPŁATY ZA WĘDKOWANIE NA JEZIORACH

GOSPODARSTWA RYBACKIEGO ŁYSININ SPÓŁKA Z O.O.

W 2012 ROKU

z brzegu, lodu + nocka + spinning od 01.01 do 31.12.2012 r.

z łodzi + spining wg wykazu

Wyszczególnienie

Całoroczne

jedno jezioro brzeg 160 łódż 230 oczywiście z nockami gruntem spiningiem

całe gospodarstwo dodam 55 jezior brzeg 230 łódż 280

dodam żę jeden odcinek pakoskiego południowego z łodzi to koszt 280 zł bez nocek to jest poprostu złodziejstwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam:)

Chcialbym sie wypowiedziec na temat jeziorka pakoskiego. Otóz urodzilem sie prawie ze nad tym jeziorkiem i wychowalem. Znam te jeziorko jak wlasna kieszen. Jesli chodzi o czesc południowa o bronislawskie, to 15 , 20 lat temu rybostan był zupelnie inny niz to co jest dzisiaj!! Obecnie to jest bezrybie!! Dla mnie nie jest rybostanem tysiace malutkich plotek i leszczykow ktore wystepuja w tym jeziorze..ryby po wyzej 1kg brak, wyciagniecie z wody malej rybki nie jest zadnym rarytasem!!! Juz nawet Inter fish bierze wszystko i to grugo ponizej wymiarow ochronnych, biora setki malych niewymiarowych sandaczykow, ktore maja niespelna 35 moze 40cm. Malo tego , prowadza gospodarke destrukcyjna!!! I jesli ktos taki jak p. Justyna pisze wyzej ze te urzadzenia maja atesty ze maja na to podstawe prawna jaka jest Dz. U. RP. To ja sie pytam czy wyrzucanie narybku gablami do wody i zabitych tysiecy rybek jest zgodne z prawem, Przeciez to barbarzyństwo!! A tak robia pseudopracownicy waszej firmy na przepuscie w Bronisławiu, sam to widzialem!!! tumny jedne bez szkoly!!! Odpowiecie za to!!! Czekam na odp. pani Justyno.

Pamietam jak na Bronisławiu byly duze leszcze od 1kg wzwyż nie to co dzisiaj , leszcze wielkosci dloni to wielka ryba!!! brak szczupaka, brak karpia, suma, o linie juz nie wspomne!! Wy w ogole nie zarybiacie, tylko odlawiacie, a obecnie resztki, to co zostalo w jeziorze a jesli zarybiacie to na papierze!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałem opisac sytuacje na bronisławiu, otóż jezioro to jest prawie puste! Jakieś dobre 3-4 latemu wstecz był ntam piękny karaś dochodzący do 1,5kg trafiały się okazy i po 2kg, mniejsza z tym, ale jak ,,PANOWIE PSEUDORYBACY" z Czerniaka się zlecieli do w tamtym roku jak się trafiały z 2 na wyjazd to było mistrzostwo a przedtem ludzie po 10-15kg łowili. A tak a propo prądu i tych pani niby odławiania, to to jest nienormalne jeździ z prądem jak ryba się trze! I jak potem ma byc ryba na tym jeziorze?! A tak wogóle to ciekawe jakby tak tych paracowników podłączy pod ten prąd!!! To samo czuje ryba!! KŁUSOWNICY mają więcej sumienia niż WY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałem opisac sytuacje na bronisławiu, otóż jezioro to jest prawie puste! Jakieś dobre 3-4 latemu wstecz był ntam piękny karaś dochodzący do 1,5kg trafiały się okazy i po 2kg, mniejsza z tym, ale jak ,,PANOWIE PSEUDORYBACY" z Czerniaka się zlecieli do w tamtym roku jak się trafiały z 2 na wyjazd to było mistrzostwo a przedtem ludzie po 10-15kg łowili. A tak a propo prądu i tych pani niby odławiania, to to jest nienormalne jeździ z prądem jak ryba się trze! I jak potem ma byc ryba na tym jeziorze?! A tak wogóle to ciekawe jakby tak tych paracowników podłączy pod ten prąd!!! To samo czuje ryba!! KŁUSOWNICY mają więcej sumienia niż WY.

No tam masz racje bronisław jest pusty!!! a w tamtym roku ryba calkowicie zeszla na Rzadkwin a to przez niski stan wody:((((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Witam chcialabym sie dowiedziec ile kosztuje zezwolenie na sezon na jezioro bronislaw? Z gory dziekuje...

Hej młoda, jesli chcesz powedkowac na bronisławiu muisz wydac niespełna 120 zl na 2 wedki spławikowe i jesli chcesz wedkowac na grunt dodatkowo musisz dopłacic 35 pln na rzecz firmy inter-fish. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem z Inowrocławia i od kilku lat łowiłem na tym akwenie, ale z każdym rokiem jest coraz gorzej. Od tego roku przenoszę się na Gopło ponieważ (nie pamiętam już ile dokładnie) ale zezwolenie na pewno nie jest droższe a zabawy z rybą o niebo lepsze.

Przestańcie InterFish sponsorować to w końcu odczują wypływ gotówki i może to coś zmieni. Osobiście przez te kilka lat jak przesiadywałem raz w tyg na j. Pakoskim ani razu nie miałem kontroli.

Mam nadzieję że w tym jeziorze powróci rybostan przynajmniej z 2006r a z opowieści słyszałem że w 2000 i wcześniej to było przepiękne łowisko sandaczowo - węgorzowe .

Pozostało nam tylko wspominać stare dobre czasy a IF przeklinać ze dewastację przepięknego łowiska.

Pozdrawiam i połamania...^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.