Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jezioro Pakoskie (okolice Inowrocławia)


maryaChi

Rekomendowane odpowiedzi

Pani Justyno . bardzo się ciesze ze działacie w sprawie kłosowników to dobrze swiatczy o gospodarzu tego jeziora. a le nie oszukujmy się ze ryb w tym jeziorze jest coraz mniej a te okazy to zadkosc niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Panie "Wonski 44", zacznę może od tego, że piszę tutaj bez niczyjego nadzoru i pod niczyje dyktando, ponieważ znam to jezioro zapewne równie dobrze jak Pan.

I muszę Pana rozczarować, bo rok w rok ryby z tego jeziora wygrywają konkursy ( w roku 2008 wygrał karp - konkurs Gazety Pomorskiej).

Co do ilości ryb w tym jeziorze również mam odmienne zdanie, bo nasza Firma od lat odnotowuje zbliżone ilości łowionych ryb z ha, przy niezmiennej ilości narzędzi połowowych. Nie przeczę jednak, że być może Pan ma mniejsze połowy. Zapewniam jednak, że nie jest to nasza wina. Pdejrzewam, że może być to wynik mniejszej dostępności do ryb, wynikającej ze zmieniajacego się poziomu lustra wody. Nie mniej osobiście spotykam również wędkarzy zadowolonych. W tym miejscu życzę Panu więcej optymizmu i taaaakiej ryby.

Pozdrawiam,

Justyna Szymańska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, że postanowiła Pani tutaj napisać. Zna pani dobrze to jezioro, czyli rozumiem że wędkuje tutaj pani?

Czy potrafi mi pani wskazać miejsca na jeziorze pakoskim północnym z brzegu, gdzie mógł bym złapać sandacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

barti. pojechałeś po całej Lini i dobrze bo czarują tutaj jakieś farmazony . czemu na innych prywatnych akwenach jest ryba a tutaj nie ? odpowieć jest prosta bo maja wędkarzy w d..... i wychodzą z zalorzenia ze kto będzie chciał to wykupi to zezwolenie a kto nie to nie . oj nie ładnie . PS to tak na marginesie jeżdżę nad ten akwen od jakichś 27 lat początkowo było to Janikowo od kamieni i wzdłuż torów potem zatoka koludzka i mam doświadczenie myślę w łowieniu ryb i znam to jezioro i na pewno dawniej było lepiej . i mam pytanie do pani całkiem poważne ile w tym sezonie będzie kosztowało zezwolenie na zatokę koludzka czyli spławikowe z brzegu plus grunt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie przystoi bicie piany 15-stoletniemu użytkownikowi w stosunku do gościa- przedstawiciela dzierżawcy wody. :cool: , który- za co dziękujemy-przedstawia swoją opinię.

Wiadomo, że my wędkarze mamy również swoje wymagania, które nie idą w parze z interesem Inter-fish.

Ja z racji doświadczenia poradzę Wam jedno-skoro uważam, że gospodaruje wodą złodziejska firma, tłucząca agregatami wszystko co się rusza to nie wykupuję zezwolenia, wybieram sobie inne bardziej atrakcyjne łowisko.

A jeżeli zyski firmy spadną bo zabraknie wpływów z opłat wędkarzy to pójdą dziady na bruk co się często u nas w Polsce dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak zawsze prawda lezy gdzies pomiedzy :twisted:

I pewnie wszyscy wedkarze sa tacy bez winy, sami sprawiedliwi, no kill i takie tam :lol:

Zamiast docenic ze przedstawiciel tej firmy chce z wami rozmawiac a to wedlug mnie jest duzy plus jak na polskie warunki to umiecie tylko najezdzac

Ciekawe czy inni dierazwcy chca cokolwiek komukolwiek tlumaczyc

Traktowanie partnerskie jest wam chyba obce

Barti swoja wypowiedza (choc mam duze watpliwosci czy pisales ja sam) udowodniles ze nie dorostasz do poziomu (moze kiedys dorosniesz czego Ci serdecznie zycze) aby mozna bylo z toba w pewny normalny sposob dyskutowac

Zamiast ciskac kamieniami posluchajcie co ma do powiedzenia druga strona

Moze sie okaze ze wsrod nas jest sporo roznego rodzaju "ziolek" i "gagatkow"

Coz zawsze w naszym narodzie najlatwiej bylo wymagac i powiedziec "no to zrobcie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wędkarze też są sobie WINNI. KASUJĄ wszystko co popadnie. Ja tylko wyraziłem moją opinie i pogląd. Może to są tylko plotki, dlatego napisałem to, by Pani nam to wyjaśniła.

Z całym szacunkiem oczywiście. Mój ostatni post w tym temacie.

ps. za tamten długi post przepraszam i sprostowuje, ale emocje wzięły górę. PRZEPRASZAM. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wędkarzy! ja troche z innej beczki! mam pytanie czy ktoś posiada może mape batymetryczną j. pakoskiego?? lub wie gdzie bym mógł taką znalesc! bardzo by ona mi sie przydała ponieważ planuje w tym roku połowic na tym jeziorze a kompletnie niewiem jakie jest tam dno! z góry dzięki za info!

połamania kija! :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie Wojtku,

mapy batymetryczne jezior dzierżawionych przez naszą firmę znajdują się w naszej siedzibie w Czerniaku. Jeśli bardzo Panu zależy jestem w stanie dostarczyć interesującą Pana mapę np. do sklepu wędkarskiego przy ul. Świętokrzyskiej w Inowrocławiu.

Proszę tylko o telefon (052-315-83-56; w sobotę i niedzielę najlepiej dzwonić po 20-tej.) i powołanie się na to forum.

Pozdrawiam,

Justyna Szymańska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli pewnie nędza prądem pewnie wala . muszę się zastanowić nad tym zezwoleniem. koledzy a wie ktoś jaka jest sytuacja we Wydartowie?

Witam,

widzę, że narzędzie elektryczne to żródło strasznego niepokoju. Otóż, po pierwsze:

- jest to w myśl Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z 12 listopada 2001 w sprawiepołowu ryb oraz warunków chowu, hodowli i połowu innych organizmów żyjacych w wodzie Dz. U. nr 138, poz.1559 zmiana Dz.U. 2003 nr 17, poz.160 §9.1. rybackie narzędzie połowowe; po drugie:

- rybacy pracujący w naszej firmie używają tego narzędzia połowowego zgodnie z §10. w/w rozporządzenia; po trzecie:

- narzędzie elektryczne jako narzędzie połowowe stosowane jest na interesującym Panów zbiorniku od lat 70-tych ubiegłego wieku.

Panów, których moje argumenty nie przekonały zapraszam do Czerniaka. Na miejscu chętnie zademonstrujemy działanie tego narzędzia np. na obiektach stawowych, gdzie zagęszczenie ryby jest zdecydowanie większe niż w jeziorze.

Pozdrawiam,

Justyna Szymańska

Zainteresowanych proszę o wcześniejszy kontakt telefoniczny (052 315-83-56), powołując się na to forum otrzymają Panowie bezpośredni telefon do mnie. Chętnie uzgodnię z zainteresowanymi termin takiej prezentacji. Zapraszam.

Nawiasem mówiąc, w tym roku połowy elektryczne jeszcze się nie rozpoczęły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na którym z Waszych jezior, mam szanse na złapanie karpia?

Witam, największe szanse na złapanie karpia ma Pan wędkując na "Bronisławiu", choć w każdym z naszych jezior karp występuje. Nie jest to jednak gatunek dominujący.

Pozdrawiam,

Justyna Szymańska

24 października 2008r. na Jeziorze Pakoskim wędkarz złowił karpia o wadze 17,25 kg i długości 89 cm. (Gazeta Pomorska z dnia 20.12.2008r.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pani Justyno ja nie jestem pani wrogiem proszę mi uwierzyć. ja rozumie normy odnośnie agregatu wiem tez ze przed laty sie tym sprzętem odławiało. zadam pani pytanie tak grzecznościowo bez urazy i obrazy. czy tego urządzenia nie da się tak ostawić żeby wszelkie normy napięcia czy natężenia prądu przekroczyć? czy jest pani pewna ze takich metod się nie praktykuje ? ręczy pani za to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zapewniam Pana, że to przede wszystkim w naszym interesie leży aby używany sprzęt działał w prawidłowy sposób. Jesteśmy rybakami, czego część z Panów nie chce chyba zauważyć. Jeśli więc zauważy Pan, że po łowiących przy użyciu narzędzi elektrycznych zostają śnięte ryby, proszę bez wahania powiadomić o tym policję lub Państwową Straż Rybacką. Działanie stosowanych przez naszych rybaków urządzeń elektrycznych polega na wywołaniu u ryby reakcji anodowej ( w strefie elektrotaksji) a nie na zabiciu jej. Odłowione przy użyciu tej metody ryby są żywe!

Pozdrawiam,

Justyna Szymańska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do spółki INTER FISH ile kosztuje 1 strefa na jeziorze południowym z łódki, i czy przysługuje zniżka 50 % jeżeli ktoś wykupił zezwolenie na połów ryb na jeziorze północnym

Witam,

na jeziorze Pakoskim Południowym wędkować z łodzi można od Trląga do szosy, wzdłuż nasypu kolejowego ( bez wpływania do Zatoki Kołudzkiej). Cena takiego zezwolenia (na cały sezon) to 220,00 zł + 54,00 zł -dopłata do wędkowania bezspławikowego. Zniżka 50% dotyczy ceny zezwolenia (nie obejmuje dopłaty) i przysługuje posiadaczowi zezwolenia na inne łowisko będące w naszej dzierżawie, z wyłączeniem zezwolenia na wędkowanie na rzece od Zatoki Kołudzkiej do jeziora Ludzisko i rzece Noteć Zach. od mostu Nowy Młyn do stawu Kunowo.

pozdrawiam,

Justyna Szymańska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.