Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jezioro Pakoskie (okolice Inowrocławia)


maryaChi

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich kolegow wedkarzy jestem nowym na tym forum i mam pare refleksji odnosnie tego jeziora a konkretnie zatoki kołudzkiej jezdze tam juz pere lat okojo 10 przed tem jezdzilem jeszcze wtedy z ojcem z bydgoszczy pociagiem do janikowa jakies 20 lat praktycznie odkat pamietam to tam jezdzilem ojciec mi to hobby zaszczepil i to z powodzeniem odnosnie zatoki koludzkiej wedlug mnie jest zle i z roku na rokcoraz gorzej jezdze tam czesto bo lubie to jezioro tylko zal mi tego co bylo kiedys . teraz jest tylko bajzel syf kupa smieci rabunkowa raczej katastrofalna gospodarka dzierzawcy tego jeziora wedlug mnie doprowadzi w najblizszym czasie do zdziczenia tego co tam zostalo, to tak po krutce ale som tez dobre strony jest jeszcze okon i to ladny jest ploc leszc jest ale raczej male sztuki noi jest karas japonka tkzw i tego sie obawiam zeby ta ryba nie wyparla tej naturalnej a codo sandacza to mysle ze tohistoria z przed rzadow interfiszu ale po mimo tego bende tam jezdzil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

i koledzy jeszcze jedna sprawa która mnie irytuje to zezwolenia na to jezioro. według mnie jezioro w sumie jest jedno tak ale za to interfisz narobił stref typu [zatoka koludzka+rzeczka] nie dość ze oplata jest wygórowana jak na obecny stan zarybienia a przypomnę ze w roku 2008 wykupiłem zezwolenie na dwie wędki z brzegu z gruntem to uczyniło mnie biedniejszym o jedyne dokładnie 154 zl. uważam ze to przesada i to znaczna. proszę o komentarze odnośnie moich wypowiedzi morze się mylę i przesadzam z moimi postrzeżeniami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że każdy mówi, że jest źle i nie dobrze a może by coś z tym zrobić? Może jakieś pomysły? Co do ryb, na zatoce nigdy nie łowiłem, ale wielu wędkarzy z pakoskiego północnego narzeka jaki to zły i nie dobry inter fish a bierze pełne wiadra praktycznie narybku "bo sie zmieli i na klopsy dobre" ta.. na klopsy... tylko że teraz pakoskie to jeden wielki klops

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego zgadzam sie z tobą ze wetkarze biorą prawie narybek to fakt tez jest faktem ze wetkarze łowią na więcej niż jedna wędkę tez jest faktem ze spora cześć tzw. wędkarzy wogole niema karty tez jest faktem ze ludzie myją swoje samochody nad brzegiem jeziora ale do czego dążę ano do tego ze sami wędkarze ci z paroma wędkami i bez zezwoleń nie narobią tyle szkody na tak dużym akwenie jak bicie prądem bez umiaru czy zastawianie setek metrów sieci nie mam wiedzy co do prądu ale wydaje mi się ze jeżeli padnie dyza ryba to i ten narybek tez szlak trafi teraz co by z tym zrobić powiem szczerze ze nie wiem ale tak jak czytałem na forum czy pzw nie może się tym zainteresować coś zrobić nagłośnić nie wiem mamy piękny agfen niegdyś bardzo atrakcyjny co do zarybienia a teraz sami widzicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No słuchajcie, PZW to niema nic do tego. On jest po prostu poprzednim dzierżawcą jeziora od skarbu państwa. Czy się coś zrobi? Myślę, że nie, to ich woda, mogą bić ile chcą, tak mi się wydaję.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak kolego to właśnie jest to ze nic nie można zrobić tylko patrzeć jak niszczeje taka piękna woda . ale powiem tak szczerze ze w 2008 roku przez sezon ładnych okoni naciaglem

moze ten fakt jaszcze mnie troszkę przekonuje do tej wody jeszcze jest druga strona medalu ze lubie poprostu byc nad jeziorem jest spokuj cisza przynajmniej od strony koludy można zarzucić wędkę wypić browar i się upajać tym naszym kujawskim pięknem acz kol wiek jeszcze jakby tak każdy zabrał ze sobą swoje śmieci było by lepiej puzdro dla wszystkich na forum i czekamy teraz tylko do pojawienia się lodu i na ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to prawda, że na kołudzie w weekendy wędka przy wędce? Wiesz... tak myślę, że jeszcze najlepiej było by uderzyć do burmistrza np. w Janikowie, czy do starostwa, może jakiś dział jest od tego, żeby chociaż sie przyjrzeli pracy, zarybieniom. Jakieś zarybienia i zasady chyba są wymagane, żeby Inter Fish przestrzegał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w koludzie jak jest pogoda to powiem ci ze czasem tak bywa ze jest problem z miejscem szczególnie jak jest wysoki stan wody. tylko tez jest tak ze przeważnie przyjezdzajom tam sami wędkarze także niema krzyków tańców tak jak np na Skalmierowicach a jak już to nie widziałem żeby jeden drugiemu nazłość robił teraz z tym burmistrzem można by spróbować lecz czy to coś da tam pewnie są okłady i układziki . podobno w tym roku było zarybiane węgorzem i sumem ale ile w tym prawdy tego nie wiem morze jest ktoś na forum kto to widział ps, ciekawe ile w tym roku za zezwolenie zakrzyczą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Szanowni Państwo,

1. rybacy zatrudnieni w gospodarstwie zostawiają porządek na brzegu jeziora, chociażby dlatego, że jest to ich miejsce pracy;

2. martwe ryby to pozostałość po kłusownikach i okolicznych zakładach przemysłowych;

3. agregat prądotwórczy wykorzystywany przez rybaków posiada wszelkie atesty i spełnia normy wyznaczone przez Ustawę o Rybactwie Śródlądowym;

4. strefy wędkowania na jeziorze Pakoskim Południowym wyznaczone zostały w celu zwiększenia dostępności do akwenu;

5. od kilku lat notowane są w rankingu prowadzonym przez Gazetę Pomorską rekordowe sztuki łowionych przez wędkarzy sandaczy, węgorzy, karpia, amura;

6. firma od 15 lat prowadzi racjonalną gospodarkę rybacką polegajacą nie tylko na odłowach, ale również regularnym zarybianiu jeziora, co corocznie kontrolowane jest przez urzędników UM, UW, RZGW, PSR.

Wszelkie wątpliwości chętnie wyjaśnimy pod numerem: 052 315-83-56.

Za uwagi, spostrzeżenia, opinie bardzo dziękujemy!

Justyna Szymańska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

witam koledzy widzę ze inter fisch sie odezwał zabolało to co się mówi o tym jeziorze widzę . ale to i dobrze myślę . i myślę tez ze z tymi sztukami to mocno przesadzone jak i z tymi kontrolami a z racjonalna gospodarka na tym akwenie to już dopiero pojechali po całej lini wydaje mi się ze ta pani która sie pod tym podpisała to albo nigdy nie była nad tym jeziorem albo po prostu tak jej kazano napisać .komentujcie to koledzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ap ropo kłosowników to kto według inter fisch jest kłosownikiem ? czy ten kto weźmie dzieciaków nad jezioro w niedziele i z batem na plotki pojedzie ? czy ten kto rozstawia sieci a do którego nasze służby boja się podejść? bo z tego co zauważyłem to największym klusolem jest wędkarz który niema zezwolenia albo ten kto trzecia wędkę zarzuci to tak na marginesie ' co do porządku to tutaj winę niestety ponoszą sami wędkarze i pseudo wędkarze niestety nie dbamy o to jezioro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6. firma od 15 lat prowadzi racjonalną gospodarkę rybacką polegajacą nie tylko na odłowach, ale również regularnym zarybianiu jeziora, co corocznie kontrolowane jest przez urzędników UM, UW, RZGW, PSR.

Wszelkie wątpliwości chętnie wyjaśnimy pod numerem: 052 315-83-56.

Za uwagi, spostrzeżenia, opinie bardzo dziękujemy!

Justyna Szymańska

Pani Justyno,

Bardzo dobrze ze ktos z firmy dierzawiacej jezioro zechcial sie wypowiedziec w temacie

Mam jedno krotkie pytanie (wyslalem je tez na priv bo byc moze zaglada tu pani niezbyt czesto)

Czy istnieje mozliwosc napisania gdzie i kiedy beda przeprowadzane kolejne zarybienia?

Mysle ze bardzo chetnie ktos z forumowiczow mieskzjacych niedaleko podjechal by na miejsce i jako bezstronna osoba mogl by pozniej zdac swoja relacje na forum

Mam nadzieje ze odpowie pani na moje pytanko

Pozdrawiam

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam bardzo dobre pytanie zadałeś pani Justynie kolego Przemku. ja mam do koludy chociażby 15 min drogi samochodem na pewno bym dojechał . w kąńcu od prawie 8 lat sezon w sezon wykupuje tam zezwolenie i bardzo mnie interesuje co się tam wpuszcza , i myślę ze nie tylko mnie na pewno znalazłoby się więcej osób . podejrzewam gdyby tak zorganizować jakieś wspólne sprzątanie na wiosnę tez paru wędkarzy by się znalazło . także gdyby tak dzierżawca trochę inicjatywy tutaj zaja no byłoby lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością, co jak co, ale te okazy w gazetach to nie zasługa inter coś tam, coś tam, tylko to są ryby, co dorastały za czasów PZW!

Panie Barti, tylko Pana młody wiek tłumaczy tak nierozsądne wypowiedzi! Zbiornikiem Pakoskim zarzadzają od kilkudziesięciu lat ci sami ludzie. Inter-Fisch powstał bowiem w wyniku prywatyzacji PGRyb w Bydgoszczy Zakład Rybacki Kruszwica.

Jeśli chciałby Pan uzyskać prawdziwe informacje na temat naszej Spółki naprawdę bardzo serdecznie zapraszam do odwiedzenia naszej siedziby w miejscowości Czerniak.

Pozdrawiam,

Justyna Szymańska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ap ropo kłosowników to kto według inter fisch jest kłosownikiem ? czy ten kto weźmie dzieciaków nad jezioro w niedziele i z batem na plotki pojedzie ? czy ten kto rozstawia sieci a do którego nasze służby boja się podejść? bo z tego co zauważyłem to największym klusolem jest wędkarz który niema zezwolenia albo ten kto trzecia wędkę zarzuci to tak na marginesie ' co do porządku to tutaj winę niestety ponoszą sami wędkarze i pseudo wędkarze niestety nie dbamy o to jezioro.

Panie "wonski 44",

Nie muszę chyba panu przypominać, że podstawowe zasady wędkowania nie są autorstwa naszej Spółki, a obowiazujacej również wędkarzy Ustawy z 18 kwietnia 1985 o Rybactwie Śródlądowym, z późniejszymi zmianami, a w szczególności Art. 7 i 8 tejże Ustawy.

Przy okazji proponuję również lekturę Art.6 pkt.2.

Nie wiem o skuteczności jakich służb Pan mówi, przypominam tylko na marginesie, że w ubiegłym roku dostarczono do naszej Spółki kilometry kłusowniczych sieci, w których bardzo często znajdowały się zazwyczaj niewymiarowe sandacze. A z ciekawostek: lodu nie ma od tygodnia a pierwsze żniwo naszych służb trafiło dzisiaj do nas.

Pozdrawiam,

Justyna Szymańska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.