Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zakupy u "Chińczyków"


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od dłuższego czasu zastanawiałem się nad filozofią zakupu sprzętu wędkarskiego na Aliexpress. Traktowałem to jako swoisty owczy pęd. Mimo, iż od jakiegoś czasu stało się to dość atrakcyjne z punktu widzenia komercyjnego (na znanym portalu alledrogo mnóstwo identycznych z chińskim odpowiednikiem produktów z naliczoną dość słono marżą) do tej pory podchodziłem do tego z przymrużeniem oka. Do czasu! Znajomy zakupił trochę "klamotów" za pośrednictwem tejże chińskiej strony internetowej i jakość produktów w stosunku do ich ceny nie odbiegała zbytnio od produktów markowych sprzedawanych przez nasze sklepy wędkarskie oczywiście z firmową nazwą i adekwatną do tego ceną. Stosunek ceny do jakości oczywiście jako swoista korelacja pozostaje rzeczą subiektywną której w żaden sposób nie chcę negować czy w jakikolwiek sposób oceniać. Pragnę tylko zasięgnąć opinii jak Wy do tego podchodzicie? Czy macie jakieś doświadczenia ze sprzętem z Dalekiego wschodu?

Aby nie być gołosłownym nabyłem kilka dni temu (oczywiście za namową kolegi po kiju) jakiś pierwszy produkt. Dalej podobno jest z górki:lol:. Ot tak po prostu... .

https://www.aliexpress.com/item/2015-New-SeaKnight-Top-Quality-High-Speed-WR2000H-3000H-6-2-11BB-Spinning-Fishing-Reel-Carp/32390254518.html?spm=2114.01020208.3.2.9bJbii&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_4_10065_10068_10000009_10084_10000025_10083_10080_10000029_10082_10081_10000028_10110_10111_10060_10112_10113_10062_10114_10056_10055_10037_10054_301_10059_10032_10099_10078_10079_10000022_10077_10000012_10103_10073_10102_10000015_10096_10000018_10000019_10052_10053_10107_10050_10106_10051-10050_10110,searchweb201603_9,afswitch_5,single_sort_3_total_tranpro_desc&btsid=34632184-d61f-48f2-be9f-3184ce42bb6f

 

 

Ps. jak bym naruszył regulamin to z góry przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Witam! nie przejmowałbym się za bardzo tym gdzie jest produkowany sprzęt. Dla przykładu; kołowrotki Van Staal do tej pory są produkowane w Chinach a nie w USA, kołowrotki ABU w Korei a nie w Szwecji, a kołowrotki Daiwa na Tajwanie a nie w Japonii. Oczywiście nie wszystkie typy, a produkcję przenoszą firmy tam gdzie jest tańsza siła robocza. Nie ma znaczenia gdzie jest produkowany sprzęt tylko jak wykonany i czy zgodnie z reżimem technologicznym danej firmy. Co za różnica gdzie, ważne żeby działało niezawodnie. Odbiegając od tematu to np część Opli i Mercedesów też jest produkowanych w Polsce a nie w Niemczech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dokładnie tak jak  napisał kolega Marek wiele światowych firm robi swój sprzęt w Chinach bo to znacząco obniżą koszty .Ostatnio zakupiłem dwa kołowrotki Daiwy do spławikówek z logo made in Malesja czy są gorsze ? Nie bardzo  sprzęt tej klasy może z niższej półki ale z technologią stosowaną w wyższych modelach  potrafi posłużyć nawet kilka sezonów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem za kołowrotkami - ale oszczędność/różnica w cenach mała, niefirmowe na targu kupi się taniej, firmowe w podobnych cenach. Za to bardzo opłaca się kupować "pierdołki" typu agrafki, krętliki, gumki, haczyki, woblerki, żyłki, plecionki itd. itp. ceny potrafią być 10cio krotnie niższe niż w PL. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może inaczej.

Czy kupił ktoś ostatnio "coś" na Ali... i chciałby się podzielić opiniami na temat zakupionego produktu.

 

Przyznam, że ja zakupiłem sobie taki kręciołek generalnie po to aby móc sobie wyrobić własne zdanie na temat tychże "chińskich" (nie znaczy gorszych) produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem kiedys ryobi slama 150 zl taniej niz na allegro.. pozniej go sprzedalem bez straty ;) 

Kupilem kiedys tez cos takiego jak "hook keeper" do wedki spiningowej. to jest taki mocowany uchwyt na przynete. 

Za pare groszy przyszlo mi kilka sztuk. Na allegro poszly niepotrzebne jak swieze buleczki... 

Patrzylem tez ze mozna rozne woblery i gumki kupic za nie duza kase. 

Wczytujac sie w aukcje niektorych kolowrotkow mozna wyczytac ze powstaja na tej samej lini produkcyjnej co Daiwa... ze zdjec wygladaja fajnie .. moze kolego ryzykujac zyskasz fajny kreciol za nie duza kase.. jedyny minus to czas oczekiwania na towar... i np. pelni sezonu lepiej dolozyc i miec towar szybko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Ja kupiłem w poprzednim sezonie gumki https://pl.aliexpress.com/store/product/Pesca-Artificial-Lure-100pcs-0-6g-5cm-for-Japan-Shad-UL-Fishing-Worm-Swimbaits-Soft-Lure/347207_32454465440.html  ,fajnie się sprawowały. Takie podróbki Kitecha, Nie pachną tak ładnie ale wyniki były ok.  

I pod koniec roku przyszły woblery https://pl.aliexpress.com/store/product/2015-New-6pcs-lot-Fishing-lure-China-Exported-to-Japan-3-7-6cm-Fishing-Bait-12/102375_32424346689.html . Przetestowałem dwie sztuki, o dziwo całkiem fajnie pracowały. Obecnie czekają na wiosnę. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, wernicjusz napisał:

To może inaczej.

Czy kupił ktoś ostatnio "coś" na Ali... i chciałby się podzielić opiniami na temat zakupionego produktu.

 

Przyznam, że ja zakupiłem sobie taki kręciołek generalnie po to aby móc sobie wyrobić własne zdanie na temat tychże "chińskich" (nie znaczy gorszych) produktów.

Otrzymałeś już ten kołowrotek? Używałeś? Jaką masz opinię na jego temat?

Dopiero zamówiłem kilka rzeczy, m.in. kołowrotek (inny), sygnalizator i hanger, ale mam jeszcze ponad 1,5 miesiąca czekania na dostawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chińczyki już kupuje od 5 miesięcy i tak jak mikwed1 napisał bardzo się opłaca kupować pierdołki :) i nie tylko związane z wędkarstwem ( zona zamawia mnóstwo rzeczy ) , jakościowo nie mam do czego się przyczepić a ceny są śmieszne . Zakupy od wielkości paczki idą od 3 tygodni (mala paczka i samolot ) do 2 miesięcy ( kontener do Niemiec płynie od 4 do 6 tygodni ) , chociaż zdarza się ze przedmiot można już mieć od 1do 2 tygodni jak maja go na magazynach przykładowo w Holandii - ostatnio plecionka kastking przyszła mi po 2 tygodniach .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem plecionkę Kastking 4sploty 10lb i 15lb szpule po 300m(niebieska). Za szpule wyszło jakieś 24zł. Jeszcze jej nie testowałem ale plecionka grubością przypomina Power Pro (w takich samych mocach) lub jest nieznacznie cieńsza ,jest bardziej miękka od PP. Po sezonie będę w stanie coś napisać narazie to wróżenie z fusów. Na yotube są testy tej plecionki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaj przedmiot do koszyka to będzie rozwinięcie rozbieżności. W tym wypadku Spool capacity od 1000 ~ 7000.

Ja zamawiam na Ali pierdoły do 5$, wędkarskich rzeczy jeszcze nie ale myślę, że przed wiosną coś zamówię.

Jestem ciekawy waszych zakupów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 17.01.2017 o 22:24, polokokta napisał:

Dodaj przedmiot do koszyka to będzie rozwinięcie rozbieżności. W tym wypadku Spool capacity od 1000 ~ 7000.

Do koszyka nie dodam bo trzeba mieć konto założone aby to zrobić, a na razie nie widzę potrzeby aby swoje dane udostępniać na tamte rejony świata :)

Czyli podana cena zależy od wielkości kołowrotka ? Zawsze kupuję jak najmniejsze wielkości więc ceny są całkiem fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Doczekałem się wreszcie przesyłki z dalekiego wschodu. Zamówiona 14.01.2017 dotarła jakoś kilka dni temu także nie jest chyba źle zważywszy, iż przesyłka za free.

Zapakowana była w taki sposób:

WP_20170208_002.jpg

WP_20170208_003.jpg

Szału nie było. Jak na przesyłkę która zwiedziła kawałek świata to na pakowanie raczej nikt nie zwracał zbytniej uwagi. Ważne, że dotarła w jednym kawałku.

 

Po otworzeniu przesyłki prezentuje się całkiem zwyczajnie.

WP_20170208_006.jpg

WP_20170208_009.jpg

Po pierwszych próbach "na sucho" mam wrażenie, że chodzi trochę ciężko. Płynnie ale z lekkim oporem. Prawdopodobnie przesyłka trwająca 3 tygodnie mroźnej aury zmieniła konsystencję smaru. Tak myślę. 

Poza tym nie mam jakichś większych zastrzeżeń na tą chwile. Jak za kwotę coś koło 100zł nie odbiega zbytnio od od innych Dragonów czy Jaxonów. Na plus na pewno trzeba zaliczyć metalowe obie szpule. Na minus to to, że znalazłem na dnie pudełka wydawało mi się, że zapasową "śrubkę":blink:. Po głębszych oględzinach dają znać o sobie warunki pracy majfrendów przy produkcji.

WP_20170208_010.jpg

No cóż. Przynajmniej miałem co dokręcić. Teraz sie zastanawiam czy pisać o tym sprzedawcy czy nie. Nagminnie nasi rodacy żądają w takich przypadkach zwrotu kasy.

 

.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całościowo - opłacało się taki kupić ???, czy w tej cenie na targu kupiłbyś porównywalny ???.

Co do śrubki - mój mega zakup mikado shinju 5004 - kołowrotek niby morski - podczas nawijania plecionki wykręciła mi się śrubka :) nie pamiętam ale chyba od korbki - całe szczęście, że znalazłem, bo na trawie nawijałem :). A po 3h kręcenia na kutrze - rozsypał mi się kabłąk i jeszcze wpadł do morza :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dwa razy kupowałem małe twisterki do bocznego troka. Nie chodzą tak dobrze jak markowe Manns'y przy wolnym prowadzeniu ale nie zauważyłem różnicy w skuteczności.

Do tego jakiś czas zapragnąłem pobawić się popperami. Cena w sklepie - 40zł za sztukę... U chińczyka - 30zł za zestaw w różnych kolorach. Jedyna uwaga to taka że przynęty bardzo niepowtarzalne - każda pracuje nieco inaczej. Natomiast jeżeli chodzi o skuteczność - to bardzo przypasowały moim szczupakom z małego zarośniętego stawiku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zepelnilem 7 pudełek gumkami,blaszkami i woblerami i większość jest całkiem spoko do tego. Ostatnio doszły agrafki to okoniowe wytrzymały prawie całą siłę. A duże szczupakowe były silniejsze odemnie;) ostatnio doszła szpula żyłki sygnowanej logiem Daiwa ale jeszcze nie otworzyłem nawet szpuli. W weekend będę nawał dopiero;) w połowie roku zapewne powiem coś więcej o skuteczności pewnie

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
  • 2 weeks later...

Na Aliexpress zamawiałem kiedyś obrotówki podpisane Mepps ;) , wychodziły bardzo tanio. Polecam tylko Longi, te z klasycznym skrzydełkiem słabo pracowały, te pierwsze natomiast wyśmienicie. Testowałem rozmiar 2 na wiosennych okoniach. Wyniki wyśmienite. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ze swojej strony chciałbym was tylko przestrzec przed niezabezpieczonymi przesyłkami. Mogą ginąć, ostatnio 2 do mnie nie dotarły, co prawda z Ebaya - nie aliexpress. Ten drugi nie wiem jak z ubezpieczaniem przesyłek, ale w przypadku Ebay, jest połączony z PayPalem i tam dosyć restrykcyjni są wobec sprzedawców, więc pieniądze da się odzyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Nijam napisał:

Ten drugi nie wiem jak z ubezpieczaniem przesyłek, ale w przypadku Ebay, jest połączony z PayPalem i tam dosyć restrykcyjni są wobec sprzedawców, więc pieniądze da się odzyskać.

Na Ali... pod tym kątem jest to dość ciekawie rozwiązane. Płacimy przez pośrednika (chyba jakiś bank w Poznaniu) i to u niego są zdeponowane nasze środki do czasu aż przesyłka do nas dotrze i wystawimy opinie. Jeżeli cokolwiek z przesyłką jest nie halo bądź nie dotrze w wyznaczonym terminie mamy zagwarantowany zwrot środków (już kilka razy skorzystałem z tej opcji) i to w przeciągu kilku dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, wernicjusz napisał:

Na Ali... pod tym kątem jest to dość ciekawie rozwiązane. Płacimy przez pośrednika (chyba jakiś bank w Poznaniu) i to u niego są zdeponowane nasze środki do czasu aż przesyłka do nas dotrze i wystawimy opinie. Jeżeli cokolwiek z przesyłką jest nie halo bądź nie dotrze w wyznaczonym terminie mamy zagwarantowany zwrot środków (już kilka razy skorzystałem z tej opcji) i to w przeciągu kilku dni.

Na Ebayu chyba też tak jest, lecz trzeba pilnować "estimated time of delivery" (czyli przewidywanego czasu wysyłki). Jeżeli się go przekroczy, pozostaje walka za pomocą PayPal.

Ciekawe jest to o czym mówisz, z Aliexpressu nie korzystałem, ale muszę w końcu się przemóc - głównie zniechęca mnie to, że nie obsługują PayPala, którego używam do większości transakcji zagranicznych - a nie wiem jak z przelewami zagranicznymi i prowizją mojego banku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.