Skocz do zawartości
tokarex pontony

Karta Wędkarska a członkostwo w kole PZW


cichy01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem zupełnie zielony w temacie wędkarstwa. Lowilem jedynie z dziadkiem ponieważ posiada kartę wędkarska. Teraz po tym jak trochę podpatrzyłem techniki chciałbym wyrobić własna kartę wędkarska. Teraz nasuwa mi się pytanie na co zezwala karta wędkarska, a na co przynależność do koła PZW i czy wymagane w ogóle jest przynależenie do jakiegokolwiek koła. Mogą się wydawać dla Was te pytania banalne ale ja na prawdę jestem w tym zielony. Z góry dziękuje za odpowiedz

#EDIT1

przepraszam jezeli temat nie do tego działu,ale skojarzyłem nazwe "junior" z wlasnie takimi pytaniami :P

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Witaj! karta wędkarska daje możliwość wędkowania ale nie upoważnia do tego. Upoważnia zezwolenie właściciela wody, na której chcesz wędkować, co się wiąże z reguły z opłatą za wędkowanie. Nie musisz być członkiem PZW żeby wędkować. Ponieważ jestem członkiem PZW już prawie pół wieku i mam fatalne zdanie o tym związku w obecnej formie, to nie będę Ci "bełtał błękitu w głowie". Dobrze by było gdybyś w swoim miejscu zamieszkania zapytał kogoś z wieloletnim stażem o to co dla Ciebie najkorzystniejsze. 

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to wygląda tak - sama karta wędkarska raczej nie upoważnia do łowienia nigdzie (są rzadkie wyjątki).

Bez karty wędkarskiej możesz połowić sobie na tzw. komercji, czyli prywatnych stawach, na których opłaty są z reguły od wędki.

Zdecydowana większość wód w Polsce jest jednak dzierżawiona przez PZW. Żeby łowić w takich miejscach trzeba mieć kartę wędkarską i być członkiem jakiegoś koła PZW, a co za tym idzie mieć zrobione opłaty - składka członkowska, na zagospodarowanie wód, fundusz koła itp.

Najlepiej będzie, jak określisz gdzie chcesz łowić i zorientujesz się, do kogo należy ta woda.

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.