Skocz do zawartości
tokarex pontony

Łowiska w okolicy Radomska


patryk1113mw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proszę wszystkich wędkarzy z okolic Radomska o pomoc w uzyskaniu informacji o łowiskach w miejscowościach Babczów i Biestrzyków Wielki. Jak wyglądają tam opłaty, jakich wyników i ryb można się tam spodziewać. Przeglądając internet nie znalazłem informacji o tych wodach więc bardzo proszę o jakiekolwiek informacje. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Jest jakiś forumowicz z okolic Radomska, Częstochowy, Przedborza. Możemy w tym temacie powymieniać się spostrzeżeniami z nad wody. Jakieś wskazówki, dobre miejscówki, złowione okazy, polecane łowiska. Takie regionalne forum. Bardzo proszę o podjęcie tego tematu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Nie jestem z Radomska, ale często tam bywam, bo mam tam teściów. W zeszłym roku dwa razy łowiłem na stawie Folwarki. Bardzo fajne miejsce - zadbany teren, bar, smażalnia ryb, duży plac zabaw dla dzieci - pełen relaks. Do tego bardzo miły właściciel.

Spiningowałem i złowiłem jednego szczupaczka pod 60 cm i małego sandaczyka, a dwa szczupaczki mi się spieły. Łowcy białorybu mieliby tam dobrze, bo widziałem wyciągane tam więcej niż ładne karasie i bardzo przyzwoite karpiki.

Bardzo mi się podoba rzeka Warta płynąca w tamtych okolicach, ciekaw jestem czy jest rybna? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj andrutone. Dzięki ze podejmujesz temat. Chyba słyszałem o łowisku przez Ciebie opisywanym. Pewnie jest to łowna woda bo to chyba prywatne łowisko? Z mojej perspektywy interesowały by mnie łowiska gdzie można by opłacić całoroczną składkę i nie płacić już dodatkowo za złowione ryby. A jak jest na tym stawie Folwarki? 

Rzeka Warta też mi się podoba. Chodź raczej jest uregulowana dość mocno. Ze spiningiem na tej rzece zacząłem przygodę w ubiegłym sezonie. To dopiero moje początki. Przytrafiły mi się szczupaczki ale nie wymiarowe i jakieś okonki. W przezroczystej wodzie dało się zauważyć drobny białoryb, prawdopodobnie płocie. Ale w łowieniu białorybu na rzece mam zerowe doświadczenie, ale chciałbym się tego nauczyć. Moim zdaniem PZW słabo zarybia te wody. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staw Folwarki to prywatne łowisko - staw komercyjny, o tyle fajniejszy, że ma niezłą infrastrukturę imprezowo-wypoczynkową. Nie każdemu musi się to podobać, ale dla mnie to w sam raz, bo mogę z dzieciakami podejść na godzinkę, dwie i miło spędzić czas.

A na Wartę bym spróbował kiedyś pójść, tylko że i tak płacę już w dwóch okręgach za łowienie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja łowiłem w okolicy Gidel. Dobre miejsca z bardzo dobrym dojazdem jest na wysokości mostu blisko Radomska na wylocie po drodze na Częstochowę. Nie miałem tam żadnych wyników ale nad wodą zaobserwowałem sporą ilość wędkarzy łowiących na grunt. Jest to most pomiędzy Radomskiem a Kłomnicami (stara trasa). Obok mostu da się zaparkować auto na żwirowym zajeździe. Wzdłuż rzeki polna droga można podjechać autem. 

A wasze wyniki na rzece Warcie? Dobre miejscówki na odcinku Radomsko, Pławno, Gidle, Zawada?? Jakie gatunki ryb tam występują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
O 23.01.2017 o 16:12, andrutone napisał:

Właśnie sobie sprawdziłem, że mój okręg ma porozumienie z okręgiem Częstochowa. Chyba więc zaplanuję sobie na ten rok jakąś wyprawę na Wartę ;) Ktoś zna jakieś urokliwe miejsce nad Wartą w pobliżu Radomska (z dobrym dojazdem)?

Witam. I odwiedziłeś w tym sezonie już Wartę w okolicach Radomska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Jakoś się dotąd nie zebrałem. Może w lipcu się uda, bo odstawiam dzieciaki do teściów.

Byłem jedynie na majówkę na stawie Folwarki zainaugurować sezon szczupakowy. Wybrałem się z dziećmi i udało się nam złowić trzy szczupaki w granicach 30-40 cm oraz mieliśmy na haku jednego słuszniejszych rozmiarów, który nie dał się dociągnąć do brzegu.

large.IMG_20170501_162554.jpg.7b10fc9fcf770661b00ad512f00355ca.jpg

A u ciebie jakieś efekty? Warto jechać nad Wartę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, andrutone napisał:

Cześć,

Jakoś się dotąd nie zebrałem. Może w lipcu się uda, bo odstawiam dzieciaki do teściów.

Byłem jedynie na majówkę na stawie Folwarki zainaugurować sezon szczupakowy. Wybrałem się z dziećmi i udało się nam złowić trzy szczupaki w granicach 30-40 cm oraz mieliśmy na haku jednego słuszniejszych rozmiarów, który nie dał się dociągnąć do brzegu.

large.IMG_20170501_162554.jpg.7b10fc9fcf770661b00ad512f00355ca.jpg

A u ciebie jakieś efekty? Warto jechać nad Wartę?

Witam. ładne widoki nad tym stawem w Folwarkach.

U mnie również na razie brak czasu. W tym sezonie łowiłem na razie u siebie nad stawem. A z wypadów zaliczyłem zalew w Kodrębie gdzie złowiłem płoć i okonia i miałem jedno mocniejsze nie zacięte branie, lecz pogoda wtedy nie sprzyjała. Byłem też nad Wartą około 4 godzinki na spinning za szczupakiem, okoniem ale nic nie udało się złowić. Spławiały się tylko w słońcu płocie lub jazie. Jazia widziałem też z bliska w słońcu na płyciźnie w świetnej kondycji. Myślę, że w najbliższym czasie będę miał więcej wolnych chwil i uda się dużo więcej razy wybrać na rybki.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Witam.

Jestem z Radomska i powiem że w 2020 roku to jeszcze ryba była.

Złowiłem kilka szczupaków w słusznym rozmiarze(55-70 cm) ale były i mniejsze. Kilkanaście okoni (15-25 cm) no oczywiście jazgarze i płotki.

Oprócz tego złowiłem kilka sztuk klenia z czego największy to 48 cm i kilka jaźi. Innej ryby nie widziałem.

Podobno w 2021 na wiosnę został wpuszczony sum około 50 sztuk w rozmiarze 80 cm i to chyba się potwierdza bo poprzedni rok był słąby w ryby. 3 szczupaki w okolicy 35 cm i drobnica okonia i płotki. 

Czekam aż się zrobi ciepło i nadejdzie wiosna i zobaczę wtedy może coś będzie.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.