Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jakie przynęty polecacie na szczupaka ?


spiningista

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 443
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

szymm

Posted Images

Gość grzechuce

naleśnik27, kazda woda inna . kiedys czytalem rozmowe o wogole castingu sliderach itp. faktem jest ze:

1. musza byc szczupaki

2. musza byc warunki do polowu (charakter lowiska, pora roku itd)

kiedys ktos napisal ze jak szczupak bierze tylko na zywca to nie ma sensu sie wyginac ze spiningiem. po prostu. nie raz schodzilem z wody o kiju bo na nic nie braly gumy, blachy, wobki, slidery a na zywca szly jak przecinaki. nawet lepiej! braly tylko na karasia ktorego nie ma w danej wodzie a na plotke nic. raz tak mialem ze siedzialem z gosicem kij w kij na zywca. on na karasia ktorego nie ma ja na plocie. w podobnej wielkosci. on wyciaga szczupaka a ja na pusto. takze roznie bywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
kiedys ktos napisal ze jak szczupak bierze tylko na zywca to nie ma sensu sie wyginac ze spiningiem. po prostu. nie raz schodzilem z wody o kiju bo na nic nie braly gumy, blachy, wobki, slidery a na zywca szly jak przecinaki.

Dokładnie.

Takie zdarzenie miałem w ubuegłą niedzielę. Przez około 6 godzin spinningowałem wszeklimi przynętami:gumy,woblery,gumo-woblery,wahadłówki, obrotówki,jerki i nic nie złowiłem, ba nawet jednego bicia nie miałem. Jednak na żywca łapane były szcupaki.

Zastanawia mnie, co mogło być tego przyczyną :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzechuce
Zastanawia mnie, co mogło być tego przyczyną
moze slabe zerowanie. czasem tak jest ze dopiero po 10 rzucie, zmienionym sposobie prowadzenia pada szczupak. rzadkie byly w moim przypadku sytuacje ze szczupak okazywal sie jak pisza w literaturze "ryba pierwszych rzutow". poza tym ryby tez maja pamiec do przynet zwlaszcza te wypuszczane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zywiec-co prawdziwa rybka to prawdziwa.widac zadna imitacja nie zachowa sie tak jak prawdziwa rybka.a moze szczupaki maja tak jak rekiny ,ze wyczowaja przyspieszone bicie serca u przestraszonej ofiary a sztuczna przyneta tego sie nie da "imitowac"?mnie ostatnio tak jeden szczupak ignorowal,ze oplywal mi woblerka(wielokrotnie sprawdzonego) z lewej i prawej jakby go wachal i nic.kilka razy go tak odprowadzal pod moje wlasne nogi.juz myslalem zeby go kamieniem trafic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam taka blachę ale nigdzie jej już nie mogę znaleść Balzer Colonel zielona nr4 po zewnętrznej stronie zeszlifowana papierem ściernym do metalu i dorobiony chwost z czerwonej włóczki.każda wyprawa na ujście Nysy Kłodzkiej do jeziora Otmuchowskiego czy jęzioro Otmuchowskie była zakończona zielonym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzechuce
Pamiętam taka blachę ale nigdzie jej już nie mogę znaleść Balzer Colonel zielona nr4

na zielone nie probowalem. kiedys ktos mi podpowiedzial ze czasem na szczupaka warto zabrac niebieskiego Meppsa Aglia z serii Platinium oraz wlasnie zielonego. jak twierdzi czasem jest tak ze tylko i wylacznie na to bierze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam taka blachę ale nigdzie jej już nie mogę znaleść Balzer Colonel zielona nr4 po zewnętrznej stronie zeszlifowana papierem ściernym do metalu i dorobiony chwost z czerwonej włóczki.każda wyprawa na ujście Nysy Kłodzkiej do jeziora Otmuchowskiego czy jęzioro Otmuchowskie była zakończona zielonym :D

cala kolekcja balzerkow colonelkow

http://www.angelsport-welt.de/Kunstkoeder/Spinner?cPath=425_489&cat=489&language=de&

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Balzery to chyba to samo co DAM Effzetty. Zostało mi jeszcze parę Effzettów ze starych zapasów i są naprawdę świetne. Zresztą podobno Dragon będąc dystrybutorem DAM'a też sporo od nich "ściągną" do produkcji swoich blach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdrecydowanie nie przypomina ta blacha Effzetta Ten o którym pisze myśle poszukuję wyglądał tak z tym że był zielony .

Nie chodziło o tą zieloną, tylko o te pierwsze modele robione przez Balzera, ze stronki wrzuconej przez Bifa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D.A.M naklejał naklejki na skrzydełkach , Balzer grawerował skrzydełka , poza tym inny tez jest korpus D.A.M ma korpus w kształcie walca z jednej strony zakończony stożkiem , Balzer ma korpus w kształcie oliwki http://www.maxkf.pl/components/com_virtuemart/shop_image/product/resized/B__ystka_Colonel_4bd8a1ff25aa8.jpg tak jak ta tylko skrzydełko było grawerowane do połowy imitacja łuski później napisy pod kątem , i oczywiście jak pisałem wcześniej kolor skrzydełka zielony korpus srebrny , ja ja przerabiałem w ten sposób że szlifowałem zewnętrzną stronę skrzydełka papierem ściernym do gołej blachy zieleń zostawała w rowkach graweru strony wewnętrznej nie ruszałem zostawała zielona , i dorabiałem chwosta z czerwonej włóczki , efekty były takie że jak zakładałem tą blachę miałem szczupaka i nie ważne były warunki pogodowe , pora dnia , stan rzeki szybkość uciągu - jak był tylko szczupak musiał wziąść , moim rekordem był komplet szczupaka 4 sztuki złapany w niecała godzinę , numer blachy 4 przepięknie pracowała nawet przy niewielkich prędkościach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzechuce

z balzerem sie zgodze sa bardzo przemyslane. bardzo lotne i ciekawe ksztalty skrzydelek. niestety nie sa tak dostepne jakby sie chciala. DAM i Mepps mimo ze maja tysiace klonow zawieraja w sobie pewna tajemnice ktora sprawia ze pracuja w kazdych warunkach. przygladalem sie uwaznie co w nich takiego szczegolnego. wnioskow kilka plynie:

- odpowiednio wyprofilowane skrzdelko

- rozlozenie masy na skrzycelku

- stosunek masy skrzydelka do jego wielkosci

- stosunek wielkosci skrzydelka do dlugosci trzpienia i odleglosci od obciazenie

- srednica i rozmieszczenie otworu mocowania skrzydelka

najpierw myslalem ze chodzi o smae strzemiaczko. Mepps mial zupelnie inne niz wszystkie firmy. bralem pod uwage nawet to ze mogli to opatentowac. nawet jak kupuje przynety i maja cos podobnego to ich praca pozostaje wiele do zyczenia. mozna do tego wysztkiego wyprowadzic wzory matematyczne i przedsawic n zasadzie proporcji co w stosunku do czego jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i ja podzielę się z wami swoja najłowniejszą przynętą (jeśli można ją tak nazwać bo zdradziłem spławikówki i feedery na żacz spinningu 3 tyg temu xD) to gnom 1. W czoraj 2 małe szczupaczki nieprzekraczające 35 cm, jeden 69 cm :D i 57 :D wszystkie ofc wypuszczone zdjęć nie mam bo mi bateria w telefonie siadła :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzechuce
gnom
i alga rzadz. sam zauwazylemz e bardzo wymyslne przynety nie dzialaja a lagi i morsy wracaja do lask. zwlaszcza ze 4 pln za sztuke to grosze na naszych zasmieconych lowiskach jak znalazl :grin:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzechuce to prawda, kuzyn i paru kolegów po kiju również ostatnio nad Wisłą złowili 2 szczupaki - mors 1 i kalewa 2. Sam latałem pierwsze 4 dni na samych gumach i oprócz szczurka od czasu do czasu okoń, porzucałem trochę blachą i efekty są :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.