Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jakie przynęty polecacie na szczupaka ?


spiningista

Rekomendowane odpowiedzi

a gdzie łowisz w Krakowie zębole ?

Zeszły rok Jeziorzany w maju były zatopione i naszło sporo szczupłego ze stawów hodowlanych :). Było eldorado.

Ten rok przylasek nie było mnie tam kilka lat. Teraz zmienił się system opłat i mogę z nich korzystać. Zbiornik 1 i 2. Muszę pochwalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 443
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

szymm

Posted Images

Ja 90% rzutów wykonuję twisterkami: srebrnym i motoroil - ze wskazaniem na srebrne - ok. 7 cm z główką max 3 g. Efekty całkiem całkiem: od 30 kwietnia ok. 30 sztuk. Wzięte raptem 4. Jakbym był mięsiarzem to bym z 10 tzw. "okołowymiarowych" zabrał. Łowisko konkretnie przeczesywane przez wędkarzy. Większość wali ciężkimi blachami. Poza tym preferuję kopyta firmy R.... 7 cm białe z czarnym lub niebieskim grzbietem i czerwonym "pyskiem". One tez są konkretnie masakrowane zębami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie.. Co woda to inna przynęta się sprawdza. Nie ma czegoś takiego jak najłowniejsza przynęta na wszystkie wody. Np na jednej mogą się sprawdzać białe gumy, a na innej brązowe. Trzeba poznać ten akwen i zobaczyć co najlepiej się sprawdza. Pozdrowienia i połamania kija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję najpierw dowiedzieć się czy szczupaki w danej wodzie w ogóle jeszcze są.......dziś to dość ,,istotny,, szczegół, a jak się kolegom jeszcze taka woda w tym pięknym kraju trafi (życzę szczęścia.....) to zapewniam...........wszystko jest dobre.... nawet.........kiełbasa uzbrojona kotwiczką...... mówiąc SZCZUPAKI..... mam na myśli ryby od 60cm w górę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nic o tym nie wiesz, to może się nie wypowiadaj? Jakoś nigdy szczupaka na kiełbase nie wyciągnąłem. Ja mówiąc szczupaki mam na myśli ryby od 50 cm w górę, gdyż taki jest ich wymiar ochronny. Co do przynęt to nie wszystko jest dobre. Są przynęty, które się sprawdzają na danej wodzie, a są też takie, których szczupak nawet nie ruszy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzę koledze trochę uśmiechu........ i większego poczucia humoru.....a tak przy okazji jeśli chodzi oto czy COŚ O TYM....WIEM......to ryby łowię od 30 lat a szczupaki na spining na rzekach i jeziorach od 16 lat......Pozdrawiam i życzę takiegooooo......o szczupala nawet...... na kiełbasę.........oczywiście ŻART

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Oczywiście ze bierze na wszystko! Moim zdaniem to kwestia intensywnosci zerowania i tak zwanego podniecenia szczupaków a co za tym idzie agresji nieraz szczupły potrafi zaatakować z 2metrów a nieraz chociaż przed pyskiem by płynęło to nie uderzy dlatego nie ma czegoś takiego jak ta jedyna najlepsza przyneta jedne sa łowne inne mniej jedne tego dnia przy takiej pogodzie a inne przy innej druga bardzo istotna sprawą jest sposób prezentącji wabika czyli inaczej mówiąc sposób prowadzenia

Osobiście lubię przynety uniwersalne które zostawiają dużo miejsca na własną inwencje przynety takie jak gumy i wahadła(ostatnio całkowicie pochłonęły mnie te ostatnie) woblery w mniejszym stopniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam ci pewna radę nie sluchaj jeśli ktoś ci mówi ze na szczupaka najlepsza jest np guma powiedzmy relax fluo to sa bzdury najlepiej jak jesteś początkujacy kup sobie po jednej z każdego rodzaju drewno metal guma i zobacz co ci najlepiej leży później eksperymentuj z kolorem wielkością zobaczysz ze szybko znajdziesz swoją ulubiona przynete sukcesów życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie narazie 6 gum róznych , woblera małego i 2 błystki obrotówki małą i większą. Próbuje każdą po kolei ale do tej pory udało mi się tylko na błystke wiekszą wyciagnac kilka wiekszych okonii. Co jakis czas bede kupowac cos w wedkarskim to moze w koncu zlowie szczupaka. Przynęty powinny mieć bardziej łagodne kolory czy jaskrawe bardziej na szczupaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoria jest taka ze jeżeli dzień jest pochmurny to stosuje sie jaskrawe kolory jeżeli słoneczny to raczej ciemne dobre sa motoroil z brokatem ale nie traktuj tego jak regule zmieniaj często przynety aż trafisz spróbuj na białe kopyto w dużym rozmiarze 10-15cm w tym roku bardzo dobrze sprawdza mi sie wahadło prowadzone z opadu spróbuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na błystke wiekszą wyciagnac kilka wiekszych okonii
jak na początkującego to i tak spoko.
a duży lubi duże
z własnego doswiadczenia nie zawsze.Teoria mowi ze duze przynety jesienia napewno,jestem spiningista z doskoku jesli sie myle to mnie poprawcie :wink: osobiscie najczesciej uzywam gumy przedewszystkim ze wzgledu na cene poniewaz wędkuje w łowiskach gdzie sporo przynęt sie traci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem jesienią i wiosna w lipcu i w sierpniu duże szczupaki atakują często na mniejsze przynety a wynika to z faktu iż zaczęły zerowac na tegorocznych rybkach ale mówie jeśli chodzi o szczupłego to jest to ryba na która nie ma twardych reguł ja też wedkuje w miejscach gdzie jest dużo zaczepów rozwiazalem ten problem kupując plecionke i odczepiącz do przynet i teraz zrywam bardzo zadko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Łowię na wahadła, obrotówki, gumy, woblery. W odpowiednich warunkach wszystko się sprawdza.

Ale jest jedna jedyna i niezastąpiona dla mnie przynęta: srebrna wahadłówka Wydra 23g. Lata daleko, schodzi dość płytko, zielska można się zwykle pozbyć jednym szarpnięciem, ryby (szczupaki) rzadko spadają...

Całkiem niedawno trafiła się mamuśka 105 cm. Trzecia metrówka w życiu, i trzecia na Wydrę :idea:

Czasem tylko sobie marzę, że mogła by występować w kilku rozmiarach, i nikiel mógłby z niej tak nie złazić.

Ale... i tak ją kocham

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w lecie najlepsze wyniki na szczupaka daje DAM EFFEZET srebna obrotówka w czerwone paski nr.4 . Wszystko zależy od łowiska są łowiska że najlepsze wyniki mam na Gnom-a wahadłówke 20g , ale na rzeczce DAM góruje.Na jesień niestety sztuczne przynęty odpadają , i zastępuje je srebnym karasiem. (martwa rybka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku zdecydowanie woblerek TURPA!(imituje płoć) Cociaż w tym roku same 50 miałem poniewąz w moim regionie kiepsko z kaczuchami, ale ten wobler jest równie łowny jak Slidery Salmo, zresztą bazuje na tym samym kształcie praktycznie.

Ale myśle że szczupak to jedna z najłatwiejszych ryb do złowienia jeśli nie przekracza 4kg.

Dlatego ich tak niewiele pozostało.

Praktycznie weźmie na wszystko jeśli żeruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Gość AdamKaczor

Z wachadeł to mini karaś firmy jakson 8gram z gumowych przynęt to lunatik kolor żółty z czarnym grzbietem no i oczywiście fantom kolory zieleń,seledyn :wink:.Aby złowić szczupaka tego wyśnionego trzeba zmieniać przynęty często i odpowiednio je prezentując w wodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

wygląda, jak sama nazwa wskazuje jak olej silnikowy, do tego czesto jest mieszany z brokatem, bywają odcienie ciemniejsze i jaśniejsze, jeśli nie wiesz jak to wygląda to podobny jest jeszcze troche do soku jabłkowego w szklance, mam nadzieję że pomogłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda, jak sama nazwa wskazuje jak olej silnikowy
podobny jest jeszcze troche do soku jabłkowego w szklance

Olej silnikowy wydaje mi się że w ogóle nie jest podobny do soku jabłkowego więc nie wiem skąd dwa takie rozbieżne porównania :razz: no to albo wygląda jak sok albo jak olej :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.