Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jakie przynęty polecacie na szczupaka ?


spiningista

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich moim zdaniem aby stwierdzić jaka jest najłowniejsza przynęta na szczupaka trzeba zwiedzić kilka łowisk i dopiero wtedy samemu stwierdzić na jaką przynętę najlepiej zagryzały zębate bo z mojego doświadczenia najłowniejsze są gumy Mans perłowe z brokatem lub białe z czarnym grzbietem a wielkość należy dobrać do łowiska i oczywiście do reszty sprzętu :roll::razz::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 443
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

szymm

Posted Images

Moim zdaniem najłowniejsza przynęta na szczupaka jak i na każdą inną rybę jest ta po którą najczesciej sięgamy i mamy do niej największe zaufanie.

Ja myśląc o szczupaku sięgam najczęściej po:

gumy Mans perłowe z brokatem lub białe z czarnym grzbietem
:cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

wczesniej napisalem ze nie moge zlapac szczupaka prosilem o pomoc teraz jest inaczej mam juz to swoja dobra przynete na ktora wczodza szczuple jest pedator 3 guma ale z polkimi kolorami:-) albo z czarnym grzbietem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Tam gdzie ja łowię, szczupaki gryzą chyba wszystko co się rusza. Jednego dnia wyciągałem szczupłe na twistery zielone, perłowe, białe a znajomy na perłowo czarnego predatora. Innego dnia ja na kopyto relaxa perłowo-niebieski z czerwonymi wstawkami (z brokatem) a znajomy znów na tegoż samego predatora. Kolejnego dnia ja - perłowy twister, znajomy predatora w jakichś innych barwach a przypadkowo spotkany wędkarz chwalił się jak to szczupak pięknie mu bierze na dużą wahadłówkę.

Także chyba akurat u mnie nie kolor gra rolę, ale wiara w przynętę :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także chyba akurat u mnie nie kolor gra rolę, ale wiara w przynętę :razz:

to tyż prawda, bo jak będziesz jakąś dostatecznie długo rzucał to sięw końcu coś uwiesi....

poza tym jeżeli szczupak w danym łowisku(akwenie) żeruje to rzeczywiście rodzaj przynęty jest drugorzędny.....

ale kiedy nic nie bierze i pogoda nie ciekawa... wtedy dobór odpowiedniej przynęty (niestety najczęściej metodą prób i błędów) to konieczność jeżeli z wyprawy na ryby chcesz zapamiętać coś więcej niż ciszę, spokój i piękno przyrody.... (w każdym razie takie jest moje zdanie.....)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich miłośników drapieżników.

Panowie nie mam żadnych oporów do gum czy blach lecz jednak preferuje łowić na

trupka.Mianowicie za pomocą dużej igły wciągnąć w rybkę uwiązany na przyponie hak

tak aby wystawałpod ogonem.skuteczność 99% :grin::grin::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Właśnie Panowie.. Od kiedy spinninguje tak porządnie, często i wogóle z miłością, a pudełko z przynętami mam dość spore [!?] Na kopytka Relaxa, na rippery jakiś tam dziwnych firm łowiłem szczupaki..

Ale nigdy przenigdy nie złowiłem jeszcze szczupłego na rippery Mann'sa.... nigdy :neutral::neutral:

Fatum, czy przynęty kijowe robią ?! Są miękkie, to fakt.. ale co jest z nimi nie tak !?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatum, czy przynęty kijowe robią ?! Są miękkie, to fakt.. ale co jest z nimi nie tak !?

ciżko kolego powiedzieć...część wędkarzy używa tylko predatorów, innie (w tym ja) preferuje relaxy, chociażna jednym z łowisk jedynąskutecznąprzynętąbył motoroil z brokatem i czerwonym grzbietem mannsa... być może wieksza skuteczność relaxów polega na tym, że je częściej stosujesz :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego sinus fakt... możesz mieć absolutną rację!?

Ale druga strona medalu wyglada w ten sposób, że łowię na Manns'y dość często i mimo wszystko nie mogę złowić szczupaka, mimo to często przy okazji łowię okonie powyżej 35 cm.. W ubiegłym tygodniu np. łowiłem właśnie na mansy i miałem pięknego okonia 42 cm.. co najlepsze uderzył mi zaraz po rzucie podczas opadu przynęty, a zacięłem go tylko dlatego że łowiłem na dość zaczepowym zbiorniku i który znam i mam takie przyzwyczajenie że po rzucie odczekuję jakieś 3 sekundy i zanim przynęta opada kontolnie delikatnie podcinam..

Cóż takie dziwne zrządzenie losu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Przyznam rację tym którzy mówią, że najlepsze są te przynęty na które najczęściej łowimy. Spróbujcie pójść na nowy odcinek rzeki pełnej zaczepów. Żeby nie urwać łownej przynęty ja na ogół zaczynam od przeglądu pudełka i wyszukaniu jakiejś przynęty do złomowania. Dopiero kiedy ma się pierwsze brania i wysonduje dno zakładam pewniaki, tyle że przynęta która do niedawna leżała w przegródce "do rwania" zmienia położenie na łowna. Przemyślcie to proszę.

PS - szczupaki najczęściej łowię na gumy (takie przyzwyczajenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie, a łowię ryby ze 20 lat, wygłąda to tak: szczupak bierze na to co rusza się w wodzie i przepływa blisko jego pyska trochę niemrawo. W latach 90 łowiłem głównie na wahadłówki ( alga 2,3, gnom 2,3) szczupłe średnio ok 2-3 kilo ale bywały i 6 kilowe. Pod koniec lat 90 gdy w sklepach gumy były, zacząłem łowic na gumy. Dlaczego? bo były dużo tańsze od blach to jedyny powód. A dziś łowię i na gumy, na woblery, wirówki i wahadłówki. To na co danego dnia złapię szczupaka raczej zależy od mojego humoru a nie tego na co biorą, bo biorą na wszystko co im przed pysk rzucimy. Nawet obciętą łyżkę.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łowienie szczupaków może nie zależy od przynęty a bardziej jak ją podajemy i prowadzimy bardziej sposób poruszania się przynęty jest ważny , no i oprócz tego zawsze uważałem że jaskrawe np. biały mleczny jest super widoczny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo jeux... święte słowa a w 100% przekonałem się o tym wczoraj [!?]

Nieskutecznie rzucałem od godziny 11:00 do 14:00 swoimi tzw. pewniakami, czyli kopytka relaxa i mann'sowskie rippery do ktorych wklejam ogonki z relaxowskich kopytek.. i co ?! NIC przez praktycznie 3 godziny zero kontaktu z rybą, a prowadzenie przynęty naprawdę różne.. kombinowałem jak się dało.. bez efektów [!?]

Pogrzebałem po pudełkach i znalazłem kilka dużych kopyt (W sumie nieciekawej firmy nieznanej chyba, by były już delikatnie "nadtopione) około 14 cm, dozbrojonych w zestawik z kotwiczką, prowadziłem je raczej regularnie z delikatnymi, jednostajnymi pociągnięciami, przy 4 czy 5 rzucie szczupły 56 cm się przytrafił, później był dużo większy, aczkolwiek 30 cm delikatna stalka została poprostu przeżarta :neutral:

I co najlepsze przed godziną 16:00 mimo stalki pod sam brzeg odprowadził tą przynęte sandacz, był naprawdę duży..

Były to kopyta nie wiem nawet jakiej firmy, napewno koledzy spinningiści wiecie o jakie kopytka chodzi, mają około 14 centymetrów, są w kolorach miedzi, srebra i matowego złota a ich budowa jest troszeczkę inna od Relaxowskich kopyt, bo mają dość masywne, agresywnie pracujące ogonki...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wedkarz30... Niestety aktualnie nie posiadam aparaciku bo jest na gwarancji..

Ale przeszukałem troszeczkę internet i znalazłem bardzo podobne kopyto [!?]

http://maxfisch.pl/?p=productsMore&iProduct=1139&sName=JAXON-EXCELL-kolor-F

Te którymi łowiłem i były skuteczne, róznią się tylko tym że mają około 14 cm długości i delikatnie masywniejszy ogonek... ale kolor jest identyczny, koledzy spinningiści napewno widzą o jakie kopyta chodzi.. nie wiem niestety jakiej są firmy [!?]

pozdrawiam :grin::grin::grin::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.