Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jakie przynęty polecacie na szczupaka ?


spiningista

Rekomendowane odpowiedzi

To w takim razie proponuję aby każdy kto wymienia swoją ulubioną przynętę podał również warunki w jakich nią łowi. W przypadku gum można podać jak głębokie jest łowisko, jakie główki wówczas stosujemy i jak wtedy zachowuje się przynęta (albo jakie jest nasze wyobrażenie o jej zachowaniu :razz: )

o, to by miało sens. w takim razie nawet ja się udziele.

Generalnie na szczupaka najczęściej używam kopyt relaxa 10 cm w jasnych barwach (grzbiet zielony lub czarny, brzuch biały lub żółty). W płytkich łowiskach zbroje je w leciutkie 3 - 4 g główki, co pozwala mi łowić nawet gdy woda nad rośliami ma kilkanaście cm. W łowiskach głębokich (głównie rzecznych), zbroję je nawet w 18 gramowe główki. Generalnie jeśli chodzi o ciężar główki na rzece, to powinna ona być najlżejsza z możliwych, które pozwalają na wyraźne wyczuwanie dna.

Obok kopyt, stosuję też obrotówki nr 3 - 4, ale głównie na wodach stojących o średniej głębokości (1 - 3m). Preferują aglie ze skrzydełkami w kolorze miedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 443
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

szymm

Posted Images

Dotarłem do końca wątku i juz mialem napisać, że coś nie słychać o obrotówkach...

W wodach płytkich ulubiona przynetą jest mepps aglia 2 lub 3 najczęsciej żółta z czerwonym pomponem na kotwiczce. Najcześciej łowię na meppsopodobne blaszki o takim jak podałem kształcie

W wodach głębszych coś w stylu mepps lussox, czyli z przednim obciążeniem.

Co do przynet feralnych, zaczarowanych nigdy nie udało mi sie niczego złowić na obrotówkę vibrax

W wodach o głębokości powyzej 5 metrów tylko gumy, ale raczej twistery...

A tak na marginesie, moze głupie pytanie, ale jaka jest róznica między ripperem a kopytem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość opaczo
jaka jest róznica między ripperem a kopytem

Kopyto różni się od rippera m.in tym że ma inna praacę niż ripper. Rożnią Się też budową .

koptwistbc4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki..... aaaa a wiec o te wciecia chodzi (dla mnie jedno i drugie wczesniej było ripperem)

Wracając do przynet na szczupaka wierzę w głęboką wręcz szamańską moc wszelkiego typu celowników na kotwiczce błystki obotowej.....

Standardowo był to pedzelek z wełny ale w tym roku sprawdze włosie lisa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"salmo slider" - a co o tej przynęcie sądzicie??

Bardzo dobra przyneta na szczupaki, ale sam zaczynam używac jerków robionych ręcznie na podstawie "Slidera". Ale prace mają taką samą lub bardzo podobną. Tylko że 7cm Salmo Slider kosztuje (na Allegro) 26zl, a te co ja kupiłem to 8cm 7,5zł :lol:

I akurat wczoraj byłem wyprubowac te samoróbki i pracują rewelacyjnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdążyło zardzewieć :))

A tak poważnie, nie nie zauwazyłem takiego efektu ubocznego, może dlatego, że nie trzymam przynęt w palstykowych skrzyneczkach, pudełkach.

Mam je powbijane w pianki (wykorzystałem piankę pod panele drewniane podlogowe, taką seledynową, nie gabkę) i trzymam to w plecaku, tak, że dosc szybko wysycha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych sliderów to jakie kolory proponujecie?? ... ja jakis czas temu kupiłem w kolorze naturalnym okonia... ale wsumie nie duzo na niego łowiłem... jakie kolory sliderów są według was najskuteczniejsze??

Ja proponuje w kolorach naturalnych (płoc, ukleja) i w kolorze seledunowym, grzbiet jasno-zielony i czarne pasy na grzbiecie, ale na pewno bedziesz mial wiele innych propozycji :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dla mnie najlowniejsza przyneta na szczuplego:

Miałem na nia kilka naprawde duzych szczupakow. :shock::cool:

Druga bardzo lowna przyneta jest wobler salmo pike łamaniec :grin:

pozdrawiam :lol::cool:

Prawie zapomnialem, nie zapominajcie posmarowac przynety atraktorem :lol::lol:

Beda lepsze wyniki :cool::shock::twisted:

post-3666-14544971516398_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda jest dobra ,tylko do jednej ma sie sentyment a do drugiej nie. Kiedyś moją ulubiona przynętą na szczuplego była srebna obrotówka 3 pożniej kopyto RELAXA białe z niebieskim grzbietem a teraz jest to wachadłówka Foka 3 ale musi byc miedziana z jednej a srebna z drugiej strony i spisuje mi sie tylko na plytkim jezioru z bardzo czysta wodą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

mam pytanie do forumowiczów na temat wielkości przynęt na szczupaki, wędrując po innych tematach spotkałem posty m in. artecha i chyba homegeona o przynetach po 15 - 20 cm (kopyta), ja łowię przeważnie na gumy z przedziału 7-10 cm, obrotówki nr 3-4 i wahadłówki nr 2, 3 więc znacznie mniejsze przynety a wy jak :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym roku zaczynam łowić na większe przynęty, na początek zaczynam od 12cm kopyt dzisiaj dokupiłem 3 kolejne więc na maj mam już 6 :mrgreen: ogólnie wychodzę z założenia, że im większa przynęta tym większa szansa na konkretną rybę :wink: zobaczymy co z tego wyniknie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

im większa przynęta tym większa szansa na konkretną rybę

założenie niby poprawne, w szwecji i tym podobnych na pewno się sprawdza, ale jak sądzicie jak to będzie w naszych wodach???

zastanawiałem się kiedyś nad podobną strategią, ale jakoś mnie te duże przynęty zniechęciły, no i wtedy miałem wędzisko 5 do 20 gram, więc byłoby to na granicy jego wytrzymałości, a łowiąc w rzekach musiałby być dużo ponad to, ilo gramowe główki masz do tych gumeczek? - czekam na wyniki w temacie szczupaki 2008 - życzę powodzenia i jak największych ryb. A na zlot nad do lubiąża jedziesz???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie odbędzie sie w terminie 3-8.04 to rozważam taką możliwość, ale sie nie deklaruje na pewno bo różnie może być :)

a główki dobieram do zamierzonej głębokości prowadzenia przynęty, teraz kopiłem 5,7g ale jak już będą dokupię 10 i 15g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie odbędzie sie w terminie 3-8.04 to rozważam taką możliwość

nie rozumiem, chyba czeski bład się wkradł, ale pomimo to data jest znana 4.05.08.

mam nadzieję, ze uda mi się w tym roku zapolowac z takimi dużymi przynętami,a le chyba dopiero jesienią, zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo nie wiedziałem

ja w tamtym roku tez się naciąłem, rozkładam się ze spinem na brzegu, dookoła wszyscy na zasiadkach, zadnych łodzi na wodzie, ani żywcowek zarzuconych, jakis miejscowy obok przechodzi, więc go zagadnąłem czy szczupak tak słabo bierze, ze się nikt na niego nie zastawia, a on mi na to, że nikt nie łowi, bo okres jest do czerwca!!!! no to spakowałem manatki i pojechalem na pobliskie wyrobisko pożwirowe Bartniki - tam można!!! zbiorniczek nie duży, ale ciekawy, liczne górki, do powierzchni wychodzące do których dorzucisz z brzegu, zatoczki, zatopione drzewka, ale szczupaki takie 50-65 cm, wiekszych nie widziałem, choc jeden gość niby zerwał 80-tkę.

najczęściej łowiłem na wąskie wahadlówki miedzianego koloru prowadzone głęboko w wolnym tempie, a i kopyto motor oil, na seledyna 8cm same dzieci się zaczepiały i nie mam pojęcia dlaczego. Jeśli się zdecydujesz to zabierz wodery, bo są fajne miejsca, plytkie porośnięte blaty w które parenaście metrów trzeba wejsć, (zależy od poziomu wody)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.