Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jakie przynęty polecacie na szczupaka ?


spiningista

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 443
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

szymm

Posted Images

witam panowie.spininguje dopiero pierwszy rok i nie mam tak bogatego doświadczenia ale osobiście gustuje w blaszkach.Mors 1 srebrna dobra jest na dużego okonia albo na małego szczupaka(45-50cm).Napewno sprawdziła się na tym akwenie na,którym ja łowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój sposób na dobrą przynęte na szczupaka to poświęcić trochę czasu na obserwację wody a właściwie tego co w niej pływa.Łowię głównie na blaszki.Kolor dobieram do koloru pływających ryb w danym miejscu.Czyli do potencjalnego pokarmu dla szczupaka.Myślę że nawet najlepsza przynęta się nie sprawdzi gdy wpierw nie poznasz zwyczaju ryb w danym akwenie.Czyli pory kiedy żerują.W moim przypadku się sprawdziło w tym sezonie złowiłem 13 szczupaków :oops::lol: Jak na pierwszy sezon spiningowania myśle że super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słowik, drężno pisze sięprzez "ż".... :mrgreen: fajne jeziorko, ale osobiście wolę wierzchowskie..... a co do obserwacji ryb itp. to tak nie do końca się zgadzam, szczupak lokalizuje ofiary przy pomocy lini bocznej....wzrok jest dużo mniej ważny. poza tym atakuje z ukrycia i nie ma czasu się ofierze przyglądać.... naprawdę sporadycznie zdarza się, aby zachował się jak okoń płynąc kilka(naście lub dziesiąt) metrów za przynętą i ją obserwował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Sinus.Spininguje pierwszy rok a Drężno :!::lol: jest jeziorem na,którym ucze się tego sportu no i wykorzystuje wasze cenne uwagi :idea: .Mam pytanie skoro mówisz że szczupak lokalizuje ofiary przy lini bocznej to znaczy,że kolor przynęty nie ma znaczenia tylko jej dzwięk jaki wydaje przyneta przy prowadzeniu :?: Czyli podobnie jak nietoperz.Fala odbija się do niego i powraca :?: Wracając do jezior to w następnym sezonie wybieram się nad Wierzchowo.Mój starszy kolega ok. 10 lat temu złowił szczupaka 13kg.Właśnie na Wierzchowie.Jeszcze raz dziękuje Sinus i pozdrawiam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wedlug mnie nie bardzo chodzi o sam dzwiek a o "wibracje" jakie przyneta w wodzie. Kiedys o tym czytalem wytwarza sie wtedy jakas fala hehe, na ktora reaguje linia naboczna. Tak wiec walsciwie chodzi o ruch przynety -tak mi sie wydaje.

Zeby nie bylo offtopa, to ja powiem ze kolory stosuje w zaleznosci od przejrzystosci wody. Najwiecej lowie na jeziorku co ma przjrzystosc 20cm :lol: wiec zarowieste obrotowy albo wobki i nie narzekam. Natomiast standardowa guma o stonowanych koorach mozna sobie rzucac do usranej smierci :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wytwarza sie wtedy jakas fala hehe

Wytwarza się fala hydroakustyczna. Szczupak jest typowym wzrokowcem, więc twierdzenia, że kolor przynęty jest nieważny są nietrafne. Linia boczna pozwala na lokalizację ofiary z większej odległości oraz przepływającej z kierunku, w który nie jest aktualnie skierowany wzrok drapieżnika, jej znaczenie rośnie wodach bardziej mętnych. Wielokrotnie widywałem atak szczupaka w płytkiej przezroczystej wodzie, kiedy najpierw odwracał całe ciało w kierunku nadpływającej przynęty, potem śledził ją wzrokiem, następnie następował atak, albo nie. Kluczem do skuteczności jest połączenie odpowiedniej pracy przynęty (w tym sposobu prowadzenia), kolorystyki i szeregu innych elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczupak jest typowym wzrokowcem

Przykladem ryby która kieruje się przede wszystkim linią boczną jest sum (tak w ramach wyjaśnień :wink: )

W jakimś artykule chyba WP było to wszystko ładnie opisane. Tylko nie pamietam ktory numer i rok :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...

a ja najwięcej szczupaków złowiłem na 8 cm wąską (ok 1,5-2 cm szerokości) wahadłówkę w kolorze miedzi, wolno prowadzoną przy dnie. dodałbym foto ale urwałem obie które miałem i na razie ciężko ich szukam... były marki wirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja myślę że ten temat jest bez sensu bo na każdej wodzie inna przynęta jest łowna.

No ale jak kazdy wymieni swoją najlepsza przynete "pewniaka" to moze komus sie przyda. Np jak ktos chce lowic szczupaki a nie ma pojecia na jakie przynety :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ale każda przynęta musi być dostosowana do łowiska i tak jak ten temat może pomóc tak samo może zmylić początkujących wędkarzy. Bo jak ktoś napisze, że jego zdaniem najlepszy na szczupaka jest wobler pływjący (jakiś tam, nieważne), to niedoświadczony wędkarz może stosować go wszędzie, np na głębokich łowiskach, gdzie będzie pływał wiele metrów nad głowami ryb.

I na odwrót. Ktoś napisze: wahadłówka alga 2. Tylko że jeśli wrzucimy ją w łowisko gdzie jest 0,5 m wody na roślinami, to złapiemy tylko zielsko a nie szczupaki.

Nie ma uniwersalnych przynęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie proponuję aby każdy kto wymienia swoją ulubioną przynętę podał również warunki w jakich nią łowi. W przypadku gum można podać jak głębokie jest łowisko, jakie główki wówczas stosujemy i jak wtedy zachowuje się przynęta (albo jakie jest nasze wyobrażenie o jej zachowaniu :razz: )

Na jeziorku na które jeżdżę zauważyłem, że szczupak lubi przynęty jasne...dobrze jak mają niebieskie motywy (kopyta relaxa z niebieskim grzbietem i czerwoną wstawką na pyszczku). woda tam jest czyściutka, klarowna, strefa przybrzeżna dość silnie porośnięta, dno piaskowe. W tym roku na płytszych odcinkach mam zamiar wypróbować Slidera. Słyszałem, że świetna sprawa na szczupaki szczególnie w strefach porośniętych roślinnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku na płytszych odcinkach mam zamiar wypróbować Slidera.

Ja tez tylko ja mam recznie robione :mrgreen: Tylko nie przez siebie, tylko kupowane od pewnego Pana. Podobno jest to najlowniejsza przyneta na szczupaka 2007 roku (tylko oryginalny Salmo Slider) :mrgreen: Tak mi powiedziala pewno osoba z forum :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja myślę że ten temat jest bez sensu bo na każdej wodzie inna przynęta jest łowna.

Tu Pewniak ma racje, ale jak by zmienic tytul tematu na np. "Na jaka przynete najwiecej zlapaliscie szczupakow ?"

To nie powinno nikogo mylic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.