Skocz do zawartości
tokarex pontony

Masa pytań


Stirs92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,jestem tutaj Nowy i posiadam bardzo dużo pytań. Będę je numerowal żeby było łatwiej.

1. W tym roku będę lowil na kilka metod tzn spining,na żywca,na metodę i na proteiny,ze zwykłego 5m bata. Pytanie dotyczy rodzaju żyłek,  którą na jaką metode? Tonaca czy plywajaca? Rozciagliwa czy nie?

2.Na spining będę również lowil w rzece w której jest dużo zaczepow więc czy nie lepiej plecionka,  jeśli tak to jaką grubosc?

3. Wrzucę zdjęcie i proszę powiedzieć mi co to za wędka  i do jakiej metody sluzy?

Narazie to tyle,  dzięki za odpowiedzi

20170127_101309.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Trochę mało informacji na temat , rzeka , jaka głębokość , jaki  uciąg , dużo zaczepów , ale jakich , kamienie zwalone drzewa . Co do linki to na pewno plecionka , większa wytrzymałość , lepsze czucie przynęty no i nie stracisz tyle przynęt . Wędka to mi się zdaję że to spinning , masz cały opis na wędce , dlaczego pytasz jak możesz wpisać dokładniejsze parametry i wszystko ci się pokarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stirs92, musisz określić to o czym pisał przedmówca. Chociaż nie ze wszystkim mogę się zgodzić! A mianowicie jeśli to rzeka z rybami łososiowatymi (np. troć, łosoś) to skłaniałbym się do żyłki, a nie do plecionki. Nie potrafię tego wytłumaczyć w sposób naukowy ale z doświadczenia Ci powiem, że więcej ryb łososiowatych "schodzi" z plecionki. Natomiast jeśli łowisz okonia, sandacza, szczupaka to zdecydowanie plecionka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeka Obra, uciag wydaje mi się dosyć mocny,głębokość max 4-5 m, dużo gałęzi i powalonych drzew i często jest zaczep,w tej rzece występuje głównie szczupak i okoń ale ja nastawiam się na szczupaka, a na wedce jest napisane tyle co na zdjęciu,  nie wiem co oznacza l 30 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Stirs92 napisał:

Rzeka Obra, uciag wydaje mi się dosyć mocny,głębokość max 4-5 m, dużo gałęzi i powalonych drzew i często jest zaczep,w tej rzece występuje głównie szczupak i okoń ale ja nastawiam się na szczupaka, a na wedce jest napisane tyle co na zdjęciu,  nie wiem co oznacza l 30 ?

 

Z tego co pogrzebałem w necie to mi się wydaje że to spin do 30 gr , ale z tego co widzę to przy kijaszku jest sprężyna , tak poza tym to jest dwu skład czy teleskop . Jeżeli chodzi o rzekę ,  jak są powalone drzewa to już nie taka szybka samo powalone drzewo już spowalnia wodę dodaj do tego wszystko co się zatrzymuje na takim drzewie , to jest raj dla szczupłego , okonia , drobnica się chowa między gałęzie a gdzie drobnica tam i drapieżca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakowało mi wędek więc używałem je na karpnikach. Ma napisane l30 więc chodzi ze jest do 30 gram? Wędka 2 składowa. Co do powalonych drzew to racja, jest też dużo trzciny. Rzeka jest pełna szczupaków,pierwszego zlowilem w zeszłym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakowało mi wędek więc używałem je na karpnikach. Ma napisane l30 więc chodzi ze jest do 30 gram? Wędka 2 składowa. Co do powalonych drzew to racja, jest też dużo trzciny. Rzeka jest pełna szczupaków,pierwszego zlowilem w zeszłym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.