Skocz do zawartości
przewodnicywedkarscy.p
Silver

Czebaczek amurski na żywca ?

7 postów w tym temacie

Czy stosowanie czebaczka jest dozwolone na wodach PZW ?

Jeśli pamiętam to w RAPR było,że nie można go wypuszczać spowrotem do łowiska,ale chyba jako Żywiec się to nie zalicza.. ;)

Korzystał ktoś z usług tego szkodnika ? Były jakieś efekty ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
przynęty na sandacza   Dragpm
1 godzinę temu, Silver napisał:

Czy stosowanie czebaczka jest dozwolone na wodach PZW ?

Jeśli pamiętam to w RAPR było,że nie można go wypuszczać spowrotem do łowiska,ale chyba jako Żywiec się to nie zalicza.. ;)

Korzystał ktoś z usług tego szkodnika ? Były jakieś efekty ?

Nie wolno i nie ma efektów - nie wolno bo jest szkodnikiem - rozmnaża się szybko, nie rośnie i zżera ikrę - a inne ryby go nie chcą ruszać, wiec jego wkład w ekosystem jest -500 :) jak już chcesz stosować żywca to ukleja, karaś, płoć, jazgarz, kiełb.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szczupak - płoć, karaś, z braku laku leszczyk, okoń

kiełb jazgarz to sandacz kiełb bo bije do dna a jazgarz bo ma "zapach" a naj... wg mnie na sandacza jest Olszówka (na brzane też)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czebaczek amurski jest świetną przynętą i drapieżnik ochoczo do niego bije,jednak na jego szybkie rozmnażanie nie stosował bym go jako żywca, ale jako martwą rybkę już tak, chodzi mi o to by nie zaśmiecać wód gatunkami inwazyjnymi, sam nie łowię w ogóle na żywca , wolę spinning, ale widywałem wędkarzy łowiących właśnie na czebaczka , wyniki mieli bardzo zadawalające, każdy sposób by się pozbywać gatunków inwazyjnych jest dobry , dlatego uważam że powinni wprowadzić regulaminowo używanie takich gatunków jako martwej rybki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz