Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Materiały i narzędzia dla zielonego


michalosix

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.  
Mam zamiar w tym roku zacząć przygodę z kretactwem. Dlatego też proszę o pomoc w zebraniu zestawu narzędzi i materiałów na start. Budżet w jakim chciałbym się zmieścić to 400 zł. Co do imadel zastanawialem się na poczatek nad Royalem i Danvisem (uzi), lecz ograniczony budżet nakierowuje na Royala. Nie chciałbym tez jednak sie rozczarować kupując byle co. Co do materiałów - tu najwiekszy dylemat - gdzie kupić, chcialbym mieć dobry jakościowo towar , czy takowy dostanę tylko za granicą?  Czytając opinie o polskich sklepach internetowych mam mieszane uczucia.:( Dlatego też zakladam ten wątek żeby nie wbic sie na minę i nie wyrzucic bezsensownie pieniedzy w bloto (kupujac np to czego nie bede używać) Materialy glownie pod suchą, mokrą  muche pod klenia , okonia (male strimki) , pstraga, lipienia. Odra, ślęza, widawa, bystrzyca, kaczawa, bóbr, kwisa . Pozniej takze szczupak. Jako że jestem świeży proszę o wyrozumiałość i w miarę możliwości pomoc tych którzy juz to przechodzili i wiedzą jakie zrobili błędy na starcie :)

Pozdrawiam,  Michał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

za 400 zł to nie kupisz top materiałów i narzędzi, bo np za  same pióra na suchary można wydać 200zł. Ja od listopada kręcę, mam najtańsze imadło i resztę narzędzi też, na materiały wydałem już ponad 1000zł i ciągle czegoś brakuje (a łowię tylko lipienie i pstrągi). Na haki wydasz też majątek, jeśli chcesz kupić na start pod te wszystkie ryby i metody. Na same narzędzia wydasz gdzieś ze 150-200zł. 

Moim zdaniem określ sobie na początek od czego chcesz zacząć, np. kleń. Wtedy pomożemy co do materiałów. Za jakiś czas np. okoń itd. Część materiałów będziesz wykorzystywał w każdej metodzie, nici, dubbing druty i lamety, ale część będzie tylko pod streamery, nimfy itd.

Mam nadzieję, że nie namieszałem, ale moim zdaniem nie kupisz za 400zł tego wszystkiego o czym napisałeś. Chyba że upolujesz na giełdach zestawy, czasami ludzi wystawiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.