Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wędka spiningowa


patryk1113mw

Rekomendowane odpowiedzi

O 24.02.2017 o 22:30, Tadek napisał:

Bardzo podobny patyk (ta sama "rodzina") - test/recenzja - daje radę.

Sam niedawno kupiłem Mikado Nihonto Red Cut Saphire 2,7m cw<30g, ale będę go testować dopiero na początku marca. Na sucho - jestem oczarowany. Szybki, sprężysty, bardzo lekki (166g).

Witam. A wiesz może jaki ten model Saphire ma dolny ciężar wyrzutowy? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
O 27.02.2017 o 07:58, patryk1113mw napisał:

Witam. Czytając opinie o opisie ciężaru wyrzutowego na wędkach Dragona okazuje się że jest on sporo zaniżony. A czy macie doświadczenie jak jest to z kijami z firmy Mikado? Pozdrawiam.

 

Nie można tak generalizować bo tak rodzą się durne mity na necie. Poprostu dragon ma sporo fastów i xfastów w swojej ofercie a takie kije wydaja sie byc przeszacowane zwłaszcza jak ktos łowił na med fasta bądź na slow i nagle dostał xfasta o tym samym ciężarze wyrzutowym to xfast wydaje mu sie sztywną pałą na której można 2x więcej podbijać.  

Poprostu im szybszy kij tym blank mniej sie poddaje przy jigowaniu i jezeli kupisz kija np uniwersał cw 5-25 (powiedzmy dł 270) o akcji med fast to jego blank najpewniej klęknie przy próbie podbicia 12 g główki z 3" gumą. Jeżeli wziąłbyś ten sam model tylko fast to najprawdopodobniej radziły sobie z jigowaniem główką 15g a xfast może jeszcze wyżej.

Warto dodać, że opis cw. na naszych kijach to tylko i wyłącznie zakres ciężaru wyrzutowego przy którym kij poprawnie się będzie ładował i nie powinien strzelić a nie ma nic do czucia przynęt podczas ich prowadzenia - dlatego nie można napisać jak kolega wyżej dla mikado diamonda o cw 2-17, że jest przeszacowany bo gówki dobrze czuc od 4 gram i wg niego kijek ma cw. 4-20g.

Mam ten kij i tak jak producent uważam, że miota 2 gramowe przynęty na tyle przyzwoicie, ze mozna tak okreslic jego dolne cw. i czucie przynęt w wodzie nie ma tu nic do rzeczy. Też 2 g na nim nie czuję a zaczyna dobrze mi sie łowic 4 g plus gumka ale to nie znaczy ze min cw jest zanizone - to poprostu 2 rózne rzeczy. Podobnie jak z górnym cw - producent określił na 17g i nie ma  nic do rzeczy, że można miotać 20g. Zawsze jest to kwestia mocy i techniki wkładanej w rzut i uważałbym z zawyżaniem bo fasty czy tym bardziej xfasty wydaja sie byc nieoszacowane ale mozna sie zdziwić po którymś tam rzucie. 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, FullWengjel napisał:

Nie można tak generalizować bo tak rodzą się durne mity na necie. Poprostu dragon ma sporo fastów i xfastów w swojej ofercie a takie kije wydaja sie byc przeszacowane zwłaszcza jak ktos łowił na med fasta bądź na slow i nagle dostał xfasta o tym samym ciężarze wyrzutowym to xfast wydaje mu sie sztywną pałą na której można 2x więcej podbijać.  

Poprostu im szybszy kij tym blank mniej sie poddaje przy jigowaniu i jezeli kupisz kija np uniwersał cw 5-25 (powiedzmy dł 270) o akcji med fast to jego blank najpewniej klęknie przy próbie podbicia 12 g główki z 3" gumą. Jeżeli wziąłbyś ten sam model tylko fast to najprawdopodobniej radziły sobie z jigowaniem główką 15g a xfast może jeszcze wyżej.

Warto dodać, że opis cw. na naszych kijach to tylko i wyłącznie zakres ciężaru wyrzutowego przy którym kij poprawnie się będzie ładował i nie powinien strzelić a nie ma nic do czucia przynęt podczas ich prowadzenia - dlatego nie można napisać jak kolega wyżej dla mikado diamonda o cw 2-17, że jest przeszacowany bo gówki dobrze czuc od 4 gram i wg niego kijek ma cw. 4-20g.

Mam ten kij i tak jak producent uważam, że miota 2 gramowe przynęty na tyle przyzwoicie, ze mozna tak okreslic jego dolne cw. i czucie przynęt w wodzie nie ma tu nic do rzeczy. Też 2 g na nim nie czuję a zaczyna dobrze mi sie łowic 4 g plus gumka ale to nie znaczy ze min cw jest zanizone - to poprostu 2 rózne rzeczy. Podobnie jak z górnym cw - producent określił na 17g i nie ma  nic do rzeczy, że można miotać 20g. Zawsze jest to kwestia mocy i techniki wkładanej w rzut i uważałbym z zawyżaniem bo fasty czy tym bardziej xfasty wydaja sie byc nieoszacowane ale mozna sie zdziwić po którymś tam rzucie. 

Witam. I jak ci się sprawuje ten kij diamond. A używałeś bądź miałeś w ręku kij Saphire? Z tej samej rodziny wędzisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Sapphire miałem tylko lexusa w łapie a to przecież okoniowa wklejanka. Diamondem 270 łowiłem przez 6 miesiecy i nie powiem o nim złego słowa - waży tylko sporo i czuc go na łapie po kilku godzinach machania ale poza tym w tej kasie trudno mi znaleść cos lepszego z jedolitej rury. Bardzo uniwersalny kij o szczytowej akcji. Mocny blank na którym 70cm szczupły nie robił wielkiego wrazenia za to wykończony delikatną szczytówką która przy 270 gieła sie na tyle daleko, że pozwalała holowac nawet okonie palczaki.  Troche wklejanki przypomina ale w diamondzie szczytówka nie jest tak spolegliwa jak szkło we wklejankach i dosyć fajnie obsługuje mniejsze blachy i woblery. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 27.02.2017 o 18:36, patryk1113mw napisał:

Witam. A wiesz może jaki ten model Saphire ma dolny ciężar wyrzutowy? Pozdrawiam.

Dolnego ciężaru nie znam. Mogę natomiast powiedzieć o czułości wędziska Mikado Nihonto Red Cut Sapphire 2,7 m z małymi przynętami.

Dziś kilka godzin testowania wędziska (żyłka 0,20 mm): woblerki 2g (Gloog Hektor 35N), obrotówki nr 1 i 2. Były też woblery kilkunasto-gramowe do 20g. Nurt szybki - górski odcinek rzeki Iny. Żadnych problemów z czuciem pracy woblerków 2g. Idealnie widać na szczytówce (bez jej uginania) drgania woblera i bardzo dobrze czuć je w ręku. Obrotówka nr 1 (Mepps Aglia Fluo) powoduje bardzo lekkie ugięcie szczytówki (dwie ostatnie przelotki), czuć - choć delikatnie - pracę błystki i wszelkie jej obicia o dno i przeszkody. Obrotówka rozmiar nr 2 ugina szczytówkę na długości około 3-4 przelotek. Bardzo dobrze czuć jej pracę i uderzenia o przeszkody.

Pozdrawiam.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 4.03.2017 o 21:14, Tadek napisał:

Dolnego ciężaru nie znam. Mogę natomiast powiedzieć o czułości wędziska Mikado Nihonto Red Cut Sapphire 2,7 m z małymi przynętami.

Dziś kilka godzin testowania wędziska (żyłka 0,20 mm): woblerki 2g (Gloog Hektor 35N), obrotówki nr 1 i 2. Były też woblery kilkunasto-gramowe do 20g. Nurt szybki - górski odcinek rzeki Iny. Żadnych problemów z czuciem pracy woblerków 2g. Idealnie widać na szczytówce (bez jej uginania) drgania woblera i bardzo dobrze czuć je w ręku. Obrotówka nr 1 (Mepps Aglia Fluo) powoduje bardzo lekkie ugięcie szczytówki (dwie ostatnie przelotki), czuć - choć delikatnie - pracę błystki i wszelkie jej obicia o dno i przeszkody. Obrotówka rozmiar nr 2 ugina szczytówkę na długości około 3-4 przelotek. Bardzo dobrze czuć jej pracę i uderzenia o przeszkody.

Pozdrawiam.

Witam. Dziękuję za dokładny opis wędki. A jak kij pracuję pod rybą? Jak się ugina?

A jaką wielkość kołowrotka zastosowałeś do tego kija? Ile waży by wyważyć zestawik? Bardzo proszę o dalsze recenzję i opis wędki podczas dalszych testów. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, patryk1113mw napisał:

Witam. Dziękuję za dokładny opis wędki. A jak kij pracuję pod rybą? Jak się ugina?

A jaką wielkość kołowrotka zastosowałeś do tego kija? Ile waży by wyważyć zestawik? Bardzo proszę o dalsze recenzję i opis wędki podczas dalszych testów. 

Pozdrawiam

Na razie skromnie z rybami. Właściwie - zero ;) Przez kilka godzin testowania miałem jedno branie. Zdecydowany i silny odjazd, ale ryba po paru metrach szybko się spięła. Był tylko świst hamulca (bardzo lekko przykręcony) i moje zdumienie. Pracowała cała długość wędziska.

Więcej razy jednak wędka pracowała podczas wyrywania zaczepów. :) Nie wiem, czy to parabola czy inna xxxbola, ale nie zauważyłem aby środkowa i dolna część była za sztywna. Może przy najbliższej okazji zrobię zdjęcia ugięcia wędki.

Świetnie czuć pracę blachy bo dolna część rękojeści ("gruszka" na końcu dolnika) uderza o przedramię w okolicy łokcia, co daje świetną sygnalizację.

04-nihonto-red-cut-pike.jpg

Kołowrotek Ryobi Zauber 4000, czyli waga (wg danych) 315g plus żyłka = ~320 g. Bez błystki, kij z kołowrotkiem ma punkt ciężkości na łączeniu blanku i rękojeści. Czyli kołowrotek mógłby być nieco cięższy - 350-370 g. Rzucało się przyjemnie i nie zauważyłem jakiejś niewygody z powodu złego/dobrego wyważenia zestawu (wraz z różnymi blachami). Na drugi dzień ręka nie bolała, jedynie lekko nadgarstek, bo był nierozgrzany/nierozruszany na początku sesji. 

Pozdrawiam.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Tadek napisał:

Na razie skromnie z rybami. Właściwie - zero ;) Przez kilka godzin testowania miałem jedno branie. Zdecydowany i silny odjazd, ale ryba po paru metrach szybko się spięła. Był tylko świst hamulca (bardzo lekko przykręcony) i moje zdumienie. Pracowała cała długość wędziska.

Więcej razy jednak wędka pracowała podczas wyrywania zaczepów. :) Nie wiem, czy to parabola czy inna xxxbola, ale nie zauważyłem aby środkowa i dolna część była za sztywna. Może przy najbliższej okazji zrobię zdjęcia ugięcia wędki.

Świetnie czuć pracę blachy bo dolna część rękojeści ("gruszka" na końcu dolnika) uderza o przedramię w okolicy łokcia, co daje świetną sygnalizację.

04-nihonto-red-cut-pike.jpg

Kołowrotek Ryobi Zauber 4000, czyli waga (wg danych) 315g plus żyłka = ~320 g. Bez błystki, kij z kołowrotkiem ma punkt ciężkości na łączeniu blanku i rękojeści. Czyli kołowrotek mógłby być nieco cięższy - 350-370 g. Rzucało się przyjemnie i nie zauważyłem jakiejś niewygody z powodu złego/dobrego wyważenia zestawu (wraz z różnymi blachami). Na drugi dzień ręka nie bolała, jedynie lekko nadgarstek, bo był nierozgrzany/nierozruszany na początku sesji. 

Pozdrawiam.

Witam. Bardzo dziękuję za pomoc. Może zdecyduję się na zakup tego kija. Miałem kupić Mikado hirameki bardzo ładny i lekki kij i myślę że to dobry sprzęt. Lecz mogło by się okazać że jednak czasami cw 5-15 mógłby mnie trochę ograniczać w górnej granicy. Więc chyba się zdecyduję na to Mikado  Sapphire. Z twojego opisu fajny sprzęcik dobrze wyczulony. Przeglądając kołowrotki zastanawiam się nad wyborem czegoś z tego tylko jeszcze nie wiem w jakim rozmiarze. Prawdopodobnie chciałbym używać na nich plecionki.

 

http://allegro.pl/mikado-purple-rain-3006-fd-ze-101-zl-na-66-zl-i6641663810.html

http://allegro.pl/mikado-nemesis-4006-fd-ze-108zl-na-68zl-feeder-i6682693259.html

http://allegro.pl/mikado-shinju-3004-fd-i6697350839.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zakupie kołowrotka dołożyłbym do ecusimy od ryobiego - ponizej tego nie ma co kupować bo na średnim spinie raz dwa szrot. Moze w UL taki kołowrotek mikado by troche posmigał. Jak mikado to chyba od SHT a to sporo drożej.  ecusima 4000 do wyrwania za 120 z przesyłką na allegrogo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podobną do Mikado Red Cut, tylko DAM Effzett (chyba Pro Zander) 2,7m c.w. do 30g z kołowrotkiem Ryobi Ecusima 3000 lub 4000 znajomy wyciągnął suma (jako przyłów) około 1,2 m długości. Wędka spokojnie wytrzymała, a znajomy był mile zaskoczony jej możliwościami.

Uprzedzam tylko, że nowego Ryobi trzeba przesmarować, bo fabryka skąpi. Swojego Zaubera, zanim został przechrzczony, rozebrałem i władowałem sporo smaru na tryby. Poszło też trochę smaru na łożysko w szpuli. To samo, ale już olejem, z hamulcem w szpuli (dobrze nasączyć przekładki z tkaniny), łożyskiem rolki prowadzącej żyłkę w kabłąku i zawiasami kabłąka (po 1 kropelce).

PS. Do Ecusimy pasują dodatkowe szpule metalowe od Zaubera i SPRO Red Arc. Ecusima ma zapasową szpulę grafitową. Do kołowrotka 3000 i 4000 można zakładać szpule w rozmiarze 3000 i 4000 (szpula 3000 pasuje do kołowrotka 4000 i odwrotnie). Sam dokupiłem 3 szpulki, aby nie targać kilku kołowrotków tylko kilka szpul.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 7.03.2017 o 21:26, Tadek napisał:

 

Uprzedzam tylko, że nowego Ryobi trzeba przesmarować, bo fabryka skąpi. Swojego Zaubera, zanim został przechrzczony, rozebrałem i władowałem sporo smaru na tryby. Poszło też trochę smaru na łożysko w szpuli. To samo, ale już olejem, z hamulcem w szpuli (dobrze nasączyć przekładki z tkaniny), łożyskiem rolki prowadzącej żyłkę w kabłąku i zawiasami kabłąka (po 1 kropelce).

 

Święta prawda. Rozebrałem kilka kołowrotków w swoim życiu i w żadnym tak nie skąpiono ze smarem jak w zauberze. 

Ecusima z tej samej stajni to pewnie jest podobnie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
O 7.03.2017 o 18:30, Tadek napisał:

Na razie skromnie z rybami. Właściwie - zero ;) Przez kilka godzin testowania miałem jedno branie. Zdecydowany i silny odjazd, ale ryba po paru metrach szybko się spięła. Był tylko świst hamulca (bardzo lekko przykręcony) i moje zdumienie. Pracowała cała długość wędziska.

Więcej razy jednak wędka pracowała podczas wyrywania zaczepów. :) Nie wiem, czy to parabola czy inna xxxbola, ale nie zauważyłem aby środkowa i dolna część była za sztywna. Może przy najbliższej okazji zrobię zdjęcia ugięcia wędki.

Świetnie czuć pracę blachy bo dolna część rękojeści ("gruszka" na końcu dolnika) uderza o przedramię w okolicy łokcia, co daje świetną sygnalizację.

04-nihonto-red-cut-pike.jpg

Kołowrotek Ryobi Zauber 4000, czyli waga (wg danych) 315g plus żyłka = ~320 g. Bez błystki, kij z kołowrotkiem ma punkt ciężkości na łączeniu blanku i rękojeści. Czyli kołowrotek mógłby być nieco cięższy - 350-370 g. Rzucało się przyjemnie i nie zauważyłem jakiejś niewygody z powodu złego/dobrego wyważenia zestawu (wraz z różnymi blachami). Na drugi dzień ręka nie bolała, jedynie lekko nadgarstek, bo był nierozgrzany/nierozruszany na początku sesji. 

Pozdrawiam.

Witam. I jak tam dalsze testy kija? Jakieś nowe fotki, rybki które udało się złowić na ten sprzęcik.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, na razie nie było wypadów z tym kijkiem. Kilka tygodni ciszy, głównie ze względu na pogodę. Pod koniec marca mam kilka dni urlopu, więc jest szansa, że wezmę do ręki i spinning. Może być ciężko, bo mało czasu, a chciałoby się wiele. Zbyt wiele. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Obiecałem zdjęcie ugięcia wędki.

Podczas próby uwalniania zaczepu. Przepraszam, że wędka pod takim, dziwnym kątem, ale niełatwo zrobić jednocześnie zdjęcie jedną ręką, a drugą naprężyć mocno wędkę ;)

 

DSCN3842m.jpg

Drugie zdjęcie to dzisiejsza zdobycz. Tylko trochę większa od przynęty :)

DSCN3843m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 9.04.2017 o 18:28, Tadek napisał:

Obiecałem zdjęcie ugięcia wędki.

Podczas próby uwalniania zaczepu. Przepraszam, że wędka pod takim, dziwnym kątem, ale niełatwo zrobić jednocześnie zdjęcie jedną ręką, a drugą naprężyć mocno wędkę ;)

 

DSCN3842m.jpg

Drugie zdjęcie to dzisiejsza zdobycz. Tylko trochę większa od przynęty :)

DSCN3843m.jpg

Witam. Dzięki za obiecane zdjęcia. Dopiero początki sezonu na pewno przyjdą i większe zdobycze jeśli tylko będzie czas by spędzać go nad wodą. Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując temat zdecydowałem się na zakup trochę droższej wędki spinningowej niż na początku poruszanych w temacie. Przez temat przewineło się dużo przykładów sprzętu i różnych ciekawych porad. Zdecydowałem się na zakup sprzętu marki Mikado na nowy sezon.

Wędka spinningowa - Mikado Nihonto Red Cut Sapphire 2,70 do 30g

http://allegro.pl/mikado-nihonto-red-cut-sapphire-270-do-30g-eva-i6641961997.html

Wędka karpiowa - Mikado Silver Eagle Heavy Carp 3,90 3.25 Ibs

http://allegro.pl/wedka-mikado-silver-eagle-heavy-carp-390-3-25lbs-i6717039955.html

Do tego też kołowrotek Mikado o wielkości 4000, pokrowiec, żyłka, plecionka i parę innych drobiazgów na nowy sezon wędkarski. Sprzętu jeszcze nie testowałem nad wodą. Jeszcze nie udało się wyrwać nad wodę. Brak czasu lub zła pogoda. Myślę jednak, że w najbliższym czasie uda się powędkować i podzielić się z wami wrażeniami z zakupionego sprzętu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
O 16.02.2017 o 21:22, patryk1113mw napisał:

Witam. Odświeżam temat. Polecaliście, żeby wybrać kij z włókna węglowego ze względu na pracę i czucie przynęty a nie kompozyt. A co sądzicie o wędce Mikado Hirameki Spin 270 5-15g. Jest ona aktualnie w promocyjnej cenie. Mieliście jakieś doświadczenia z tym kijem, jego praca, ugięcie? 

 

http://allegro.pl/mikado-hirameki-spin-270-5-15g-ze-130zl-na-89zl-i6641895661.html

 

 

Witaj akurat tak się składa że kiedyś byłem posiadaczem tego patyka i z czystym sumieniem mogę Ci go odradzić! Tandeta jakich mało! Mój został złamany przez szczupaka 1,8 kg... 

Widze ze głównym priorytetem jest u Ciebie budrzet ale naprawdę warto trochę dołożyć i kupić coś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 11.06.2017 o 13:07, David G. napisał:

Witaj akurat tak się składa że kiedyś byłem posiadaczem tego patyka i z czystym sumieniem mogę Ci go odradzić! Tandeta jakich mało! Mój został złamany przez szczupaka 1,8 kg... 

Widze ze głównym priorytetem jest u Ciebie budrzet ale naprawdę warto trochę dołożyć i kupić coś lepszego.

Witaj David G. 

Dzięki za opinie. Ja już wybrałem wędki i zakupiłem. Są podane wyżej ale podam jeszcze raz.

Wędka spinningowa - Mikado Nihonto Red Cut Sapphire 2,70 do 30g

http://allegro.pl/mikado-nihonto-red-cut-sapphire-270-do-30g-eva-i6641961997.html

Wędka karpiowa - Mikado Silver Eagle Heavy Carp 3,90 3.25 Ibs

http://allegro.pl/wedka-mikado-silver-eagle-heavy-carp-390-3-25lbs-i6717039955.html 

Jest jakiś posiadacz tych wędek i może podzielić się również wrażeniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.