Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

3 dniowa zasiadka w marcu


Robal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.,

Jako ze raczkuje w temacie karpiowania, na weekend planuje z kolegami piewsza z prawdziwego zdarzenia 3 dniową karpiową zasiadkę prosiłbym bardziej doświadczonych kolegów o rady gdzie teraz szukać karpia. Jeziorko parę hektarów, byłem tam raz na parę dni w sierpniu zeszłego roku, brały liny, takze praktycznie nie znam tego lowiska. Wiem że w jeziorze pływa duży karp, amur, tołpyga. Co do głębokości to na pewno są dość głębokie miejsca (koło 5 m), na dnie dużo mułu. Na jeziorku są dwa miejsca gdzie rośnie trzcina i dość daleko wchodzi w wodę i miejsce gdzie są zwalone drzewa. Do dyspozycji ponton, planujemy łowić na 6 wędek wyrzucając na początek w 3 miejsca po 2 zestawy z róznymi przynętami. 2 zestawy pod zwalone drzewa, 2 pod trzcinę i po 1 na głębię i płyciznę i zobaczyć gdzie biora. Wywózki i nęcenie pelletem i ziarnem zestawy z woreczkami pva, ciężarki 40-60g płaskie. Na włosy kulki o mięsnych smakach (halibut, krab, scopex), dla próby chcemy jedną lub 2 owocowe (pewnie truskawka), kuku i białe robaki + jakis booster. Co do kulek to pewnie będziemy kombinować z pop-upami, żeby podnieść przynętę nad muł, tak samo z kuku bałwanki z plywajaca sztuczna. Chętnie poczytam jakieś porady jakie smaki przynęt, jak dawkować nęcenie i  w jakich miejscach szukać o tej porze roku karpi oraz jak podawać przynętę gdy na dnie zalega dużo mułu.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Nigdy nie robiłem długich zasiadek o tej porze roku, ale Wasza strategia wygląda na słuszną. Teraz karp jeszcze trzyma się głębszej wody, ale czasem wystarczy jeden, dwa dni słońca i wychodzi na bardzo płytką wodę. Obrzucenie zróżnicowanych miejscówek da Wam odpowiedź gdzie szukać ryby. Jak nie będzie brań w dzień, to koniecznie w tej samej konfiguracji zostawcie kije na noc.

Nie przesadzajcie z nęceniem- szczególnie twardą kukurydzą. Jak ryb nie jest dużo, to można łatwo przekarmić. Lepiej donęcić procą np. dobrze sklejoną karpiową zanętą sypką.

Czy zbiornik jest zarybiany karpiem? Jeśli tak, to próbowałbym również klasycznego feedera lub methody z sypką zanętą. Zanęta dobrze dosłodzona a na haku (bez włosa) białe robaki lub białe + ziarno kukurydzy. Z dipów o tej porze zawsze sięgam po żel Monstrualny krab.

Przynętę można też podnieść kawałkiem sztucznej pianki. Skuteczny wiosną na amura jest słupek z 3-4 ziaren kukurydzy (np. Cukk ze słoika), gdzie ostatnim elementem przed stoperem jest kawałek pływającej pianki. Gotowa przynęta tworzy "wieżyczkę" na dnie.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na weekend zapowiadają po 15 stopni i słoneczko, także może karpik wyjść na płyciznę.

Nęcić planujemy punktowo i mało i z pontonu, tak samo wywozić zestawy.

Zbiornik jest dziki, na którym nikt nic nie robi i ryba która tam jest pochodzi z dawnych zarybień lub występuje tam naturalnie.

Oczywiście przynęty planujemy podnosić możliwie nad ten muł, ostatnio na innym zbiorniku próbowałem na wspomniany przez Ciebie słupek kukurydzy, zakupiłem kukurydzę sztuczną pływającą i dodanie 1 ziarna do 3-4 normalnych powoduje taki efekt:

 

17309819_1496080223758970_7581367338889149061_n.thumb.jpg.b3fdd4289caf99c76236d9062176cf8b.jpg

17439520_1446484492064220_2098497486_n.thumb.jpg.81d286699d119fe6bc82049abea5c199.jpg

 

Do białych na włosie też planujemy dodać piankę, żeby ładnie unosiły się.

Albo kuleczka pop up do białych na klipsie jak na filmiku:

 

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Robal napisał:

próbowałem na wspomniany przez Ciebie słupek kukurydzy, zakupiłem kukurydzę sztuczną pływającą i dodanie 1 ziarna do 3-4 normalnych powoduje taki efekt:

Dokładnie o to chodzi ;)

Rzuć jeszcze okiem na zestaw, bo o ile dobrze widzę na zdjęciu, linka przyponowa przechodzi z niewłaściwej strony haka. Powinna być po wewnętrznej stronie haczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.