Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak pogodzić rzekę z okoniem


expel

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, szukam jakiegoś kijka do 160-170zł ktym mógł bym pogodzić łapanie okonia na lekko-średnio z wypadami  na rzekę (biała przemsza). Rzeka mała, z 5-7m szerokości max. Przynęty jakich chciał bym używać to blachy obrotowe 1,2,3 do tego małe wobki, "paprochy" 2,5g. Myślę że coś o CW do 13g może 15 było by dobre. Nie szukam raczej czegoś wybitnego, bo moim Black Rock 7-28 łowiło mi się nieźle, ale jest trochę za długi. Myślę że 2.40 będzie dobrym kompromisem jako że chciał bym też użyć tej wędki na okonia na małych i średnich stawach. Stawy t Hubertus i okolica (Sosnowiec, Mysłowice, Katowice-Szopienice)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • 2 weeks later...

Diplomat Perch Jig 2,45m cw 3-15g. Bardzo dobry kij w tej cenie. Mam go od zeszłego roku. Wklejanka, fajnie czuć gumy a niestraszne jej obrotówki 1-3. W niedzielę fajnie połowiłem okoni a i bez problemu poradziła sobie z przyłowem ok 70cm szczupaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Podłączę się do tematu z pytaniem:

A co sądzicie o wędce Diplomat Perch Jig 205 cm, 2 - 10 g do zastosowań jak w pierwszym poście ? Szukam właśnie krótkiego lekkiego spiningu na okonia ewentualnie pstrągi na małe rzeczki. I też prośba o polecenie pasującego do tego kołowrotka w cenie zbliżonej do ceny wędziska. Jestem "niedzielnym" wędkarzem, więc sprzęt katowany nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
O 19.07.2017 o 09:35, IrekM napisał:

A co sądzicie o wędce Diplomat Perch Jig 205 cm, 2 - 10 g (...)

Odpowiem sam sobie, bo kupiłem tę wędkę i parę razy nad wodą z nią byłem. Bardzo przyjemny sprzęt do łowienia na małych rzekach, lekka i nie za długa, wygodnie się po krzakach łazi. łowię na paprochy i głównie okonie - zgodnie z przeznaczeniem. Dodatkowo na Kamienicy dwa pstrągi ok. 20 cm i dzisiaj rano udało się wyjąć na twisterka (najmniejszy relax - 2,5 cm) szczupaka 47 cm, szczęśliwie zapiął się za sam kąt paszczy i nie udało mu się przegryźć żyłki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.