Skocz do zawartości
tokarex pontony

Częściej z taczą, czy na tarczy


cysiu

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to u was jest :?: Cześciej zdarzają się wam wyprawy w których coś łowicie, czy częściej takie z których wracacie o przysłowiowym kiju :?:

Osobiście u mnie to bywa różnie, to zależy na co się nastawiam, ale generalnie zawsze "coś" się złwi więc nie narzekam :razz: Zobaczymy jak będzie w tym sezonie :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Cześciej zdarzają się wam wyprawy w których coś łowicie, czy częściej takie z których wracacie o przysłowiowym kiju

Z racji nastawiania się na wybrane, konkretne ryby powroty o kiju są zdecydowanie częstsze :cry: Wcale mnie to nie zraża bo.......

Sam fakt bycia na rybkach to już pozytyw

W tym roku mam zamiar trochę pozdradzać ulubione ryby i zacząć urozmaicać sobie wędkarskie życie. Mam zamiar (w przeciwieństwie do lat ubiegłych) sporo buszować po okolicy- o ile czas pozwoli :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy - wypady z feederem - zdecydowanie żadko kiedy zdarza się żeby niczego nie złowić - szczerze mówiąc to przez 2006 rok tylko raz się zdarzyło - wiał straszny wiatr, padał deszcz, a ja miałem fatalne miejsce i byłem ledwie 40 min. Co innego ze spinem - jak to tej pory więcej zaliczyłem wypadów "o kiju" niż z wynikiem - choć jak wynik już przychodził to przynosił masę radości! Chyba więcej niż z feederem - nie wiadomo dlaczego - pewnie dlatego że ze spinem więcej było porażek - hehehehe - rozumiecie przewrotną logikę - no nie? :cool:

No i jeszcze zostają wypady na morze 100% sukces zawsze (jak dotąd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety więcej o kiju , choć żadko sie zdarza żebym nic niezlowił na muche ale sa i teżi takie dni ,że niema sily na rybke ( zwykle maj -czerwiec).O spiningu nie wspomne bo przez 15 lat łapania na spining zlapalem jednego szczupaczka i ogromnego leszcza , ktory defakto zaer3wał sie bo myslalem że to zawad... Na spławik albo na grunt to prawie zawsze coś jest a i nigdy niewrociłem o kiju gdy loqwilem na tyczkę.U ojca podobnie tyle że może na spining łapie okonki.Ale i tak nie jest źle... Wazne że jesteśmy an rybach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co innego ze spinem - jak to tej pory więcej zaliczyłem wypadów "o kiju" niż z wynikiem - choć jak wynik już przychodził to przynosił masę radości! Chyba więcej niż z feederem - nie wiadomo dlaczego - pewnie dlatego że ze spinem więcej było porażek - hehehehe - rozumiecie przewrotną logikę - no nie? :cool:

Doskonale rozumiem. Ileż to razy pytam siebie po kiego diabła przedzieram się przez te krzaki, marznę, moknę, pocę się niemiłosiernie, żrą mnie komary itd.i nawet rybiego ogona nie widzę, zamiast usiąść wygodnie z feederkiem lub spławiczkiem, łyknąć zimnego piwka i posiedzieć w ciszy i spokoju :lol: Ale jak tylko coś się uwiesi na woblerku lub blaszce to już wiem po co to robię :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

A mi ten temat się kojarzy z "Jak dziś było na rybach" :roll:

PS Żadko się zdarza, że wracam o kiju :mrgreen: Najczęściej łowię rybki :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o spining to niestety ostatnio wracam o kiju znacznie częściej niż jeszcze kilka lat temu. A bierze się to stąd, że teraz po całym dniu bezrybia nie latam już z paprochem żeby złowić byle okonka (no chyba że są to zawody) ale zazwyczaj konsekwentnie próbuję złowić większą rybę. I nie zawsze się udaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi ten temat się kojarzy z "Jak dziś było na rybach" :roll:

a w którym miejscu? Bo jak dla mnie to mówi o całokształcie powrotów z ryb a nie o ostatnim połowie

wracajac do tematu :mrgreen:

Ojjjj... zdarza się o kiju zdarza... Zwłaszcza z Kamionka :???:

Wielce wtedym niepocieszona... :cry:

Ale generalnie w 90% zawsze coś się uwiesi na haczyku, nie jest tak źle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
A mi ten temat się kojarzy z "Jak dziś było na rybach" :roll:

a w którym miejscu? Bo jak dla mnie to mówi o całokształcie powrotów z ryb a nie o ostatnim połowie

wyniki naszych wypraw

Oczywiście kojarzy mi się, a to słowo - "kojarzyć" - nie znaczy to jest ten sam temat... Bo dokładnie chodzi o całokształt w tym temacie a tam o pojedyńcze wyprawy :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zalezy co znaczy na tarczy :lol:

Bo pewnie dla Manka karp 5 kg to wynik na tarczy :wink::lol:

Ja raczej na spalwiczek zawsze cos zlapie choc szczegolnie wiosna bywa roznie

Na spining bywa juz rozniej choc z reguly tez sie cos powiesi

Generalnie i tak jak pisano juz kilkakrotnie wazniejsze jest bycie na rybach :cool:

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie i tak jak pisano juz kilkakrotnie wazniejsze jest bycie na rybach :cool:

No niestety, albo i stety zeszły sezon tak właśnie wyglądał u mnie :???: ale mimo wszystko wypad na ryby czytaj: na łono natury z możliwością taką a nie inną była związana z ODPOCZYNKIEM :mrgreen:

Niestety więcej o kiju

ale i tak jest zajefajnie :twisted: a jak

coś się uwiesi na haczyku, nie jest tak źle :)

No to wtedy mam na kolacyję leszczocha albo konkretną płociznę :lol:

Różnie bywało ale mam nadzieję, że przyszłe me wyprawy będą dużo owocniejsze :!:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzało się czasem że marne były wyniki ale przecież nie oto chodzi :razz: bo ja jestem zadowolony w momencie kiedy jadę powędkować :wink: a nie kiedy coś "przytargam" do domu!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tarczą czy na tarczy,hym? to zależy jaki rok ,zeszły nie był ciekawy w ryby ani ilościowo ani jakościowo ,tym bardziej że nie nastawiam się na małą rybe ,preferuje te większe ale dużo jest tej średniej ,a i niekiedy i z tą są kłopoty .Rzeka Odra jest łowiskiem kapryśnym jak nie znasz jej tajemnic to żebyś spuchł ze złości to nic nie połapiesz ,a niekiedy aż jesteś zszokowany jej bogactwem rybnym.Inna sprawa to też szczęściu trzeba pomagać,aby nas nie omineło ,niekiedy padam na pysk ze zmęczenia a mimo to jade zanęcić bo wiem że jak tego nie zrobie to ryba znajdzie szame u konkurencij :mrgreen: Dużo czasu wymaga też odkrycie pory żeru ryb,ogulnie jest znane ale co roku są jakieś zmiany ,prawdopodobnie związane z wiosną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.