Skocz do zawartości
tokarex pontony

Spodniobuty do 400zł, dla nie wędkarza.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że, nie jestem wędkarzem, ale potrzebuję zakupić spodniobuty do pracy (pomiary w rzekach). Kwota, jaką mogę przeznaczyć to 400 zł.
Opiszę z grubsza, w jakich warunkach będę z nich korzystał… Jak już wspomniałem, spodniobuty będą używane w rzekach w okresie od maja do września, czyli okres letni. Nie będę w nich wchodził głębiej niż na 1 m. W wodzie będę spędzał od kilku do kilkunastu minut raczej nie więcej, ale za to sporo będę się przemieszczał czasem w dosyć trudnym terenie kamienie, krzaki, skarpy obalone pnie drzew itp.
Dlatego chciałbym zachować w nich optymalny komfort cieplny i swobodę ruchu tzn. nie chcę w nich zamarznąć, ale też nie chcę się w nich ugotować :), dlatego myślę, że ocieplane wodery odpadają, raczej coś z materiału oddychającego, ale mogę się mylić. Muszą być dosyć wytrzymałe, wiadomo, że w ciężkim terenie wszystko może się zdarzyć, ale miło by było, gdyby nie rozszczelniły same z siebie :). Dobra wytrzymała podeszwa też będzie istotna. Bardzo istotnym aspektem jest też duża wodoszczelna kieszeń z przodu na wysokości klatki piersiowej na aparat fotograficzny,  telefon, gps, notatnik itp.
Czy warto rozejrzeć się za czymś w decathlonie, czy lepiej szukać w sklepie wędkarskim?
Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi i podpowiedzi.

P.S. Mieszkam w Warszawie, więc będę wdzięczy za polecenie jakiś dobrych sklepów wędkarskich z tego miasta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
przynęty na klenia   Dragon

Do takich zastosowań nadadzą się spodniobuty z Decathlonu.

https://www.decathlon.pl/spodniobuty-start-pvc-id_8083983.html

Mam takie jako zapasowe i mogę z czystym sumieniem polecić, zwłaszcza na ciężkie warunki. Oddychających trochę szkoda, jeżeli często trzeba się przedzierać przez kamienie i krzaki. Komfortu w okresie lata raczej się w tych decathlonowych nich nie zazna, ale za tę cenę nie ma co, moim zdaniem, wybrzydzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak wspomniał kolega, oddychające spodnie nie sprawdzą się w trudnych warunkach, z racji tego że materiał jest podatny na kolce jeżyn itp. Może jakieś modele z wyższej półki ,  tylko , że ja takich nie miałem bo  to już cena 3-4tyś .

W gumowych nie będziesz miał komfortu cieplnego, jak będziesz dużo chodził na lądzie to spocisz się straszliwie.

Musisz sam ocenić na czym Ci bardziej zależy. Ja osobiście bym brał oddychające i uważał z nimi na lądzie, bo z gumowymi mam przykre wspomnienia podczas 30 stopniowych upałów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.