Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kij na sandacza


Mody

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

sandacz nie zawsze reaguje na wolny opad tak wiec powinienes miec tez wedke do szybkiego opadu w granicach do 35 lub 40gr moge ci polecic cos z serii X-TPRO JAXONA i tu pewnie nie jeden z Was sie bedzie sie smial ale ten kijek warto miec w swoim skladzie jest wygodny szybki i moze wiecej niz ma napisane na blanku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Na ten sezon chcem sobie sprawić pod zanderki Guide Select Bandit Dragona 2.30 cw 5-25g nic nie wiem o tym kijku i w tym problem moze pomożecie ?;p

Kupiłem ten kijek w grudniu zeszłego roku.

Kijek choć opisany jako x fast jest raczej zwykłym fastem z fajną akcją podczas holu przechodzi w semiparabole. Cw. jest moim zdaniem nieco zawyżony ale nieznacznie. Uważam że jest to fajna wędka do łowienia okoni na drop shota. Gdzie i czym chcesz łowić tym kijem? Jak co to kup bustera guide selecta to typowa sandaczówka szybka, ugięcie szczytowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ERq, poszukaj coś mocniejszego , kij sandaczowy musi mieć zdolność "wyrywania" przynęty z dna - czyli ruch wędziska ma być ruchem przynęty a nie ugięciem kija i co za tym idzie ślizgnięciem sie przynęty po dnie.Masz poderwać tym kijem przynęte i pozwolić jej na swobodny opad.Wszystko zależy od warunków łowiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Panowie a co sądzicie o DRAGON DESTINY CAST ??? Myslę o ocenie ogólnej ale też przede wszystkim w kierunku łowienia sandaczy i szczupaków na woblery i koguty. Pozdrawiam

P.S. Pytam bo mam możliwość kupienia tej wędeczki za 180zl. Uzywana ale bardzo malo (kilka razy nad wodą, ważna gwarancja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co sądzicie o DRAGON DESTINY CAST ??? Myslę o ocenie ogólnej ale też przede wszystkim w kierunku łowienia sandaczy i szczupaków na woblery i koguty. Pozdrawiam

P.S. Pytam bo mam możliwość kupienia tej wędeczki za 180zl. Uzywana ale bardzo malo (kilka razy nad wodą, ważna gwarancja).

Który model? cw i dlugośc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie dlatego sie wstrzymuje z kupnem :neutral:

Długi kij castingowy a z takim mamy tutaj wypadku do czynienia powoduje dużo problemów. Dzieje się tak ponieważ materiał z którego wykonane są te wędki jest z wysokomodulowanego węgla i można powiedzieć że te wędki "same" rzucają i niewiele energii trzeba poświęcić by rzucać przynętami na duże odległości. Jednakże tutaj powstaje problem że można niewiele trzeba by na multiplikatorze pojawiła się broda. Ustawienia hamulca rzutowego oraz docisk szpuli musi być ustawiony na wysokich ustawach bo musi regulować ogromny pęd który otrzymuje przy wyrzucie.

W castingu w odróżnieniu do spinningu odległość rzutu zależy od szpulki jej wymiarów, wagi a nie od długości kija. Owszem długość kija pozytywnie wpływa na długość rzutu ale generuje ogromne problemy co moim zdaniem niweluje sens posiadania i użytkowania takiego kija. Takie kije owszem mają miejsce w castingu ale przy połowie troci w morzu na bardzo lotne przynęty które nie tracą szybko swojej prędkości czy przy połowie w rzekach pstrągów itp gdzie wędkarz musi mieć możliwość utrzymania większości żyłki nad powierzchnią i uniemożliwianie ucieczki ryby w krzaki. Jednakże przy łowieniu na casting sandaczów wystarczy standardowy 7 stopowy kijek a w niektórych wypadkach krótszy.

Gdzie łowisz i czym łowisz? pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sportfish mars cast 300cm 3-10g-weglowka

Ja mam właśnie taką wędeczke kupioną z myślą o sandaczu, długo szukałem, pytałem bo preferuje dłuższe wędki i ta mi bardzo spasowała w przystępnej cenie.

Dodam też ze było to moje przejście ze spinna na castingową wędkę i niemam najmniejszych problemów z rzucaniem już przy jednym włączonym bloczku przy hamulcu odśrodkowym.

Łowie na kogutki i wędka podrywa je z impetem do 35 gramowych spokojnie bo takich używam jako największe.

Problem może być gdybyś chciał rzucać przynętami lżejszymi jak 5-6g ale to już ultra lekki casting i z tym się trzeba godzić niema rzeczy do wszystkiego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sportfish mars cast 300cm 3-10g-weglowka

Tej wędki używasz do połowu sandaczy?! :shock:.

Wędki UL do metody castingowej to zupełnie inna sprawa jak przy spinningu. Występuje tutaj znacznie inny blank no i uzbrojenie powoduje że ciężko jest zrobić wędkę do łowienia lekkiego czy bardzo lekkiego. Próżno szukać w ofertach producentów tanich kiji castingowych np. wśród kiji st. croix z serii triumph, premier, mojo bass nie znajdziemy ani jednej takiej wędki. Dlatego takie propozycje z strony różnych producentów traktuje jako fanaberie wędkarską.

Wystarczy się zastanowić czemu większość wędek castingowych mieści się w przedziale do 7'6 stopy, odpowiedź jest prosta ponieważ wędkarstwo castingowe to super dokładnie i finezyjne obławianie miejscówek a nie rzucanie "ile fabryka dała". Nie mówiąc już o zbawczej roli szpulki multiplikatora z tego też powodu dłuższe kije stanowią niewielki udział w rynku całego świata castingowego.

i niemam najmniejszych problemów z rzucaniem już przy jednym włączonym bloczku przy hamulcu odśrodkowym.

Wielu ludzi pisało i pisze że castingu można nauczyć się w jeden weekend czy jeden wieczór... takie opinie mają niewiele w sobie prawdy bo czy jednego wieczora jesteśmy w stanie łowić na różnych łowiskach? Nic trudnego łowić w jeziorach przy optymalnych warunkach ale co innego gdy dojdzie boczny silny wiatr czy zamiast jeziora znajdziemy się nad duża rzeką rozlaną gdzie jest potrzebna finezja rzutu no i zupełnie co innego gdy staniemy nad brzegiem małej pstrągowej rzeczki dlatego uważam to za absurd i bełkot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie tej wędki używam do połowu sandacza ;)

Po prosu nie łowię ze środków pływających bo na większości zbiorników w mojej okolicy jest taki zakaz. Jedyna byłaby wisła ale tam też tylko i wyłącznie z brzegu łowię. Modzie tez nie ulegam a jedynie łowie tak jak mi wygodnie z tym że skuteczność stawiam troszkę wyżej niż wygodę takie są moje preferencje. Kiedyś kolega który spiningował koło mnie wędką 2,4m pytał ze zdziwieniem czemu taka długa a było to płytkie jezioro ze sporą warstwą mułu. Odległości wymuszała ciężar główek 20-25g a ja go pytam czy widzi jak przynęta opada- okazało się ze nie bo w ogóle nie był w stanie jej poderwać.

Na casting skusiłem się ponieważ sprzęt mimo iż delikatny lekki i czuły jest wytrzymały a kolejną rzeczą jest multiplikator który podczas nawijania nie powoduje najmniejszego drgania całego zestawu dzięki czemu całość jest bardziej czuła- natomiast podczas gdy przy kołowrotku kabłąk kręci żyłką po najbliższej przelotce i całość powoduje drgania.

Nie twierdze że łowię świetnie ale ogarnąłem zarzucanie moim zestawem już pierwszego dnia. Troszkę ciężej było przy mocnym wietrze w twarz mniejszymi przynętami ale czy skuteczny spinning w ogóle ma sens przy mocnym wietrze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięzko mi sobie wyobrazić jak wygląda łowienie z opadu kogutem 20gr wedką castingowa 3m o wyżucie 3-10gr do tego podbijając koguta kijem z nadgarstka

łowie na koguty ddosc sporo ale chyba mało jeszcze wiem..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do dwuch lat łowię wyłącznie na koguty ;) a mój sposób porównał do sposobu warszawskiego z którego opisami można się spotkać wertując internet- preferuje raczej wolniejszy opad z obserwacją szczytówki bądź plecionki jednak częściej szczytówki.

Co do cw tej wędki jest ona raczej do 15-30g cw zresztą ciężko sugerować się jedynie opisem na wędce ale jest to nie tylko moje zdanie- ponoć ma moc około 30lbs. Porównywałem ją do shimano catany 2,4m cw 15-40g którą również posiadam a która u mnie się nie sprawdzała -sportfish mars cast 300cm 3-10g jest sporo szytwniejsza i radzi sobie znacznie lepiej z cięższymi przynętami.

Jeśli komuś to pomoże mogę wrzucić zdjęcie obu wędek jednej koło drugiej obciążonych tymi samymi ciężarkami.

A nie pisze tego żeby się przegadywać bo na nic mi to ale ja tez miałem kiedyś problem z doborem wędki i na siłę próbowano mnie na jakąś krótką namówić mimo że wiedziałem czego chce i dokładnie określiłem swoje potrzeby- ale oczywiście zawsze znajdzie się ktoś, kto mi powie jak muszę łowić bo inaczej jest źle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze :)

3e3f3e0cb240e95fm.jpg

pierwsza to jak widać shimano catana tylko musze sprostować bo ona jest 10-30g !!!!

2a74e86c6eaf4367m.jpg

sportfish mars obciążony tym samym czyli mały gryf od hantli

e7d85918e9a43806m.jpg

oba kije obciążone jeden przy drugim główkami do kogutów 32,0 gramowymi.

Może sie to na coś komuś przyda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też z niedowierzaniem czytałem to, co napisał djpablox, ale i z niedowierzaniem patrzę na zdjęcia. Producentowi wędki chyba coś się pomyliło, bo kij wygląda na zdecydowanie mocniejszy, niż wynika to z opisu. Gdyby na kiju 10cio gramowym uwiesić przynętę 32g to wszyscy wiemy, jakby wyglądała szczytówka. Ugięcie pod ciężarem wskazuje na to, że wędka jest mocna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno się wierzyć we wszystko co piszą, z drugiej zaś strony w sklepie wysyłkowym pisze dość wyraźnie w opisie -

"Stworzony z myślą o sandaczach, szczupakach, boleniach. Długość -3m, masa wyrzutowa 3-10g wydaje się mała jednak nie jest to delikatny okoniowy spinning a mocne i czułe jigowe wędzisko."- z tym że ten cw na pewno określony źle po poniżej 5-6 gram ciężko się ładuje.

Ja też nie macałem tej wędki przed zakupem za pośrednictwem internetu ale ale radziłem się na innym forum- tam mi ją zaproponowały osoby które ją posiadały trochę poczytałem i się zdecydowałem.

Moje wymagania spełnia ale wiem że co osoba to inne wymagania, jak to mówią o gustach się nie dyskutuje ale podstawowe warunki musi spełniać- być szybka i mieć zapas mocy do zacięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie co do wedki Savage Gear Bushwhacker XLNT 2,43 m / 10-40g.

zastanawiam sie, czy z uwagi na jej dlugosc nada sie ona do polowu z przegu na jeziora, poniewasz na moich dwoch ulubionych jeziorkach szczupakowo-sandaczowych jest zakaz uzywania srodkow plywajacych. generalnie ogladalem ostatnio kijki savage gear i jestem nimi zachwycony. ewentualnie myslalem tez o Savage Gear Parabellum Spin 279cm 10-34g i Ron Thompson Flexide V2 2,58m / 12-35g ale nie wiem czy nie beda za wolne :(

przepraszam za blak polskich znakow - niemiecki os.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

erwinnf, parabellum zdecydowanie za wolne ... swietna wedka ale na szczupaka i wysmienita do wobków ... ale nie na sandacza zwłaszcza z opadu .. :) nie wiem jak Ron ,

2.43 to taki uniwersał i z łodzi i z brzegu ! powinien wystarczyc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

erwinnf, parabellum zdecydowanie za wolne ... swietna wedka ale na szczupaka i wysmienita do wobków ... ale nie na sandacza zwłaszcza z opadu .. :) nie wiem jak Ron ,

2.43 to taki uniwersał i z łodzi i z brzegu ! powinien wystarczyc !

A może 3 składowe parabellum, podobno są dużo szybsze od 2 składowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

erwinnf, parabellum zdecydowanie za wolne ... swietna wedka ale na szczupaka i wysmienita do wobków ... ale nie na sandacza zwłaszcza z opadu .. :) nie wiem jak Ron ,

2.43 to taki uniwersał i z łodzi i z brzegu ! powinien wystarczyc !

A może 3 składowe parabellum, podobno są dużo szybsze od 2 składowych...

pomachalem dzis w sklepie tym parabellum i jednak odpada.

moje nowe propozycje to:

QUANTUM SHOTGUN LM 270cm 5-30g

Okuma Black Rock 2,75m 10-35g

Cormoran Black Star Speed Power 2,74m 6-35g

Konger IRI Stalker 2,75m

Daiwa Exceler Spin 2,7m 10-40g

SavaGear Saltwaterl Lure 279cm/15-42g.

chcialbym, zeby ten kij umozliwial sporadyczne polapanie na woblery do 10-12cm max.

Dodam, ze lowie z brzegu na odleglosciach naogol do 50m, glebokosc srednio to 4-6 metrow, rzadziej do 8m. przynety kopyta na glowkach do 25g, dlugosc do 12cm.

przepraszam za brak polskich znakow - niemiecki OS w pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.