Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kij na sandacza


Mody

Rekomendowane odpowiedzi

Na ten opis nie zwracaj uwagi aż tak bardzo. Po pierwsze to nie jest ciężar wyrzutu a jest to cieżar przynęt jakie można stosować. A ja mam st. croix premier pc60mlf2 (chyba tak) i niby ma ciężar przynęt do 14 gram ale fatso 10 nie stanowił problemu co więcej miotam nim naprawde lekkimi przynętami około 3gram. Ten kij co chcesz kupić z łątwościa da rade gumą 10cm na główkach 30-35gramowych.

Te kije wiele mogą i naprawde wiele potrafią i szczerze polecam bo naprawde warto kupować kij co jest profesjonalnie wykonany niż kupowąć coś co zostało wykreowane przez marketingowców w dodatku jest strasznie nieudane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Właśnie widzę, że jesteś zauroczony.

Skoro twierdzisz, że kij opisany przez producenta do 28g poradzi sobie z 10cm gumą na główce 35g to podziękował. Znajomy odradzał Premiera na sandacze. Nie przekonuje mnie ta moc... Chyba kupię krótkiego TD do 25 czy 28g i też dam radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu hamerykanie opisują realnie blanki, a i te są wytrzymalsze, jeśli blank hamerykanski jest opisany 14-28 to faktycznie w tym przedziale można najbardziej komfortowo łowić. Co nie znaczy że nie da się lżej/ciężej. W polsce zazwyczaj trzeba do dolnej granicy dołożyć a z górnej odjąć. St Croixa nie można porównywać z Smoczymi kijami bo to jest inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Po prostu hamerykanie opisują realnie blanki, a i te są wytrzymalsze, jeśli blank hamerykanski jest opisany 14-28 to faktycznie w tym przedziale można najbardziej komfortowo łowić. Co nie znaczy że nie da się lżej/ciężej. W polsce zazwyczaj trzeba do dolnej granicy dołożyć a z górnej odjąć. St Croixa nie można porównywać z Smoczymi kijami bo to jest inna bajka.

Nie do końca się zgodzę. W Polsce to działa wręcz przeciwnie. Dystrybutor, opisując dany kij, zaniża górną granicę ciężaru wyrzutowego, aby ludziska nie połamali wędek.

Przeciętny, polski wędkarz, uważa, że ciężar przynęty to ciężar główki jigowej. I tym tokiem rozumowania miota się kopytami na 30g główkach za pomocą kija 10-30g.

Fakt, że dolna granica zazwyczaj też jest zawyżona i kupując taki kijek 10-30, zazwyczaj mamy coś na kształt 15-40 :x

Jakiś czas temu, na Lubniewicach, po spożyciu pewnej ilości, pewnego złocistego trunku, zamontowałem multiplikator pewnej wędki i miotałem woblerami po 50-55g. Wędka wydawała się nieco przydługawa, ale dawała radę. W pewnym momencie, zauważyłem, że to nie jerkówka do 60g, ale klasyczna sandaczówka opisana jako kij do 42g...

Że też brak pazura nie dał mi do myślenia...

Wracając do wędki na sandacze: jeżeli dzisiaj odbiorę samochód od mechanika (w końcu!), to jutro jadę oglądać Guide Selecta Chucky do 25g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Fakt, że dolna granica zazwyczaj też jest zawyżona i kupując taki kijek 10-30, zazwyczaj mamy coś na kształt 15-40 :x

Wszystko zależy od konkretnego modelu kija i producenta. Miałem kiedyś kij Shimano opisany bodajże 15-40 gram a w rzeczywistości najlepiej pracował w zakresie 5-20 gram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.

Polecam na Sandacza kije Dragona serii Guide Select.

Jestem posiadaczem Executora 2,45 7-28g i Monstera 2,3 10-35g, świetne kije do kogutów, gum i woblerów. W tych długościach bardzo dobrze wyważone, w przeciwieństwie do dłuższych kijów z tej serii. Przesiadłem się na nie z Team Dragonów i nie żałuję :)

Szkoda tylko że nie ma w serii Guide Select wędeczki ~2,3m do 12-15g.

A co do Amerykanów to cudze chwalicie a swego nie znacie :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Przyznam się, że nie mam doświadczenia w łowieniu sandacza. Zastanawiam się jednak nad zakupem kija, który służył będzie tylko i wyłącznie do nauki/ połowu tej rybki.

Łowienie z pontonu/łodzi na regalicy/odrze przede wszystkim na gumy i... ewentualnie koguty

Zastanawiam się, który z tych kijaszków byłby lepszy:

TEAM DRAGON SILVER EDITION - SPINN 2,70m / 14-35g

( http://spinn.pl/wedki-spinningowe/team-dragon-silver-edition-spinn-2-70m-14-35g )

Wędka Team Dragon Spinning 2,30m 14-35g

( http://www.e-rybka.pl/product.php?id_product=2636 )

Prosiłbym o poradę w tej kwestii.

A może jest w tej cenie coś zdecydowanie lepszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitać wszystkich,powoli szykuję się do zakupu spinningu typowo pod sandacze :mrgreen: przeczytałem cały wątek,ale nie wiem co wybrać i proszę Was o pomoc i rady :wink: Będę wędkował głównie z łódki(zbiornik Jeziorsko oraz rzeka Warta) na przynęty gumowe(do ok.10cm) na główkach myślę,że tak do 25gr,myślałem o czymś w długości 2.15m-2.40m,nie wiem jaką wędeczkę mam zakupić :?:Czy coś z serii Guaid Select czy Team Dragon czy może jakiegoś Shimano???chciałbym aby kijek był szybki i by pięknie było na nim czuć przynętę oraz brania sandaczów,cena jaką mogę przeznaczyć to ok.400zł+/-(mam kołowrotek Penn Slammer 260 fajnie by było gdyby wędeczka ładnie z nim współpracowała :wink: ) Polećcie mi jakieś sensowne kijki i jeśli możecie to uzasadnijcie lub opiszcie dany kij, z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi,pozdrowionka dla Wszystkich forumowiczów :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cortez Power4 Jig ogladalem, bo mialem smak na niego ale dla mnie za miekki ma dolnik. Poszukaj Team Dragon 2,40m 7-28gr. wklejke-genialny kij czuly i z zapasem mocy niestety wycofany z niewiadomych przyczyn ( wazniejszy pseudotechniczny belkot marketingowy niz prawdziwie wartosciowy i uzyteczny sprzet...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snoek3 i Elton dziękuję za propozycje :wink: ale wklejki odpadają(sorki nie napisałem tego wcześniej a powinienem :oops: ) w całym tym wątku o kijach na sandacza ogólnie dyskusja jest między Team Dragon,GS a Shimano,Daiwa, St.Croix lub Lamiglas. Co do tych dwóch ostatnich ciężko dostać w normalnych cenach więc poszukuję czegoś odpowiedniego z Dragona(Team Dragon bądź Guaid Select) lub Shimano ewentualnie może Daiwa sam nie wiem co :cry: podpowiedzcie co będzie dobre do "czucia" sandaczy jaka długość na łódkę i jaki c.w. jeszcze raz dzięki za ewentualną pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtek26, cortez spin expert nie jest wklejanką ! :)

ale twój wybór - wszyscy sie gustuja w dragonach itp ... a sa inne dobre wedki ... tylko ich marka nie odpowiada ...

pozdrawiam :)

Elton, jak cortez ma miekki dolnik to nie wiem to kup sobie może jakiś kij do jerków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snoek przepraszam za moją gafę z tą wklejanką zamotałem się :oops: chodzi Ci o ten spin 2.45m i do 25c.w. ??? wygląda ładnie, ale czy będzie odpowiedni do ok. 10cm gum uzbrojonych w główki do 20gr??? jak jest z czułością tego kijka?można będzie bez problemu podbijać gumy? i czuć branie? może jeszcze ktoś coś podpowie odpowiedniego na sandacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Snoek za bliższe przedstawienie tego modelu :wink: w sobotę będę w wędkarskim to zobaczę jak to będzie w rączkach leżał :mrgreen: i może się na niego skuszę,jeśli ktoś jest mi w stanie pomóc z wyborem to zapraszam do dyskusji :wink: w sobotę ostateczny zakup i im więcej podpowiedzi z Waszej strony tym będę pewniejszy,pozdrowionka dla Wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, przymierzam się z zakupem nowego kijka na sandała z trochę wyższej półki. Mam na myśli Dragon Guide Select Fanatic 2,70 5-25g. Łowię główkami przeważnie 15-20g także cw mi pasuje, ale chciałbym się dowiedzieć czy ten kijek ma akcje szczytową i w miarę sztywny dolnik. Poza tym o serii GS słyszałem dużo złego, że jest podatny na uszkodzenia itp. Chciałbym, żeby odpowiedzi udzieliły mi osoby które łowiły kijami z tej serii a nie te, które tylko je widziałem w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtek26

Macałem z kumplem z Teamu Relax te patyki:

St.Croix Eyecon i są świetne (szczególnie jednoczęsciowe mimo identycznych parametrów są na plus w stosunku do ciętych na dwa-porównywałem ten 2,3 extra fast bo mi leży).

snoek3 macałem Zandera i wizualnie extra, ale mi nie podpasował zbytnio (zbyt ustępliwy dolnik i blisko pierwsza przelotka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elton ale te St.Croix mają po 11gr c.w. czy to nie za mało na główki po 20-25gr+ guma??? poza tym nie mam jak transportować 1 częściowej wędeczki(Opel Astra :cry: ) a poza tym cena 600zł prawie za coś czego nawet nigdy nie widziałem na żywo i nie macałem to trochę sporo,choć nie powiem na zdjęciach wyglądają bardzo ładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

damianeq94, używasz główek do 20 g i chcesz kija do 25 ?? A wziąłeś po uwagę wagę gumy ??? Przy takich przynętach kij do 30 g to minimum, szczególnie, że sandacza trzeba szybko i dość mocno zacinać.

Tak biorąc pod uwagę, że guma 7cm waży ok. 5g a cw przeważnie jest trochę zaniżane. Z resztą zdania nie zmienię co do cw.

Pytanie nadal aktualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, przymierzam się z zakupem nowego kijka na sandała z trochę wyższej półki. Mam na myśli Dragon Guide Select Fanatic 2,70 5-25g. Łowię główkami przeważnie 15-20g także cw mi pasuje, ale chciałbym się dowiedzieć czy ten kijek ma akcje szczytową i w miarę sztywny dolnik. Poza tym o serii GS słyszałem dużo złego, że jest podatny na uszkodzenia itp. Chciałbym, żeby odpowiedzi udzieliły mi osoby które łowiły kijami z tej serii a nie te, które tylko je widziałem w internecie.

Ja miałem 4 kije GS i nie mam dobrego zdania o nich. Nie lubie długich rękojeści ale w tym kiju jest zdecydowanie za krótka. Co więcej kij opisany na x-fasta w życiu się z tym nie zgodze, kij jest szybki ale przez zaj... bardzo gruby blank. Blanki są strasznie górbe co powoduje że jak się ma go w ręce to tworzy wrażenie szybkiego ale jak się założy gume+15gram główke to już zdecydowanie zmienia sprawę. Ja mam złą opinie na temat tych kiji... Szkoda kasy. Za tą kase są rewelacyjne kijie Dawiy. Bynajmniej nie pękają od byle czego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.