Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak było dziś na rybach - Maj 2017


dfq

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, stocha napisał:

Tam gdzie łowisz i te wody o których piszesz to zupełnie dzikie zbiorniki(nie zarybiane regularnie) tzn. np. starorzecza?Pytam bo w centrum kraju ten sezon jak dotąd nie rozpieszcza;)W zasadzie na każdym łowisku jest totalne dno z linami,dawno takiego rozpoczęcia sezonu nie miałem:(

Dawniej zarybiali linem, od dobrych kilku lat z tego co mi wiadomo zarybiali nim tylko starorzecze no kill i chyba wpuszczali jakiś narybek parę lat temu. Zupełnie dzikimi bym ich nie nazwał, ot żwirownie czy zalew pzw..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

No ja dziś urządziłem trzy godzinny spacer ze spinem , niestety na zero , było jedno branie z wielkim kopnięciem i odjazdem i po 30 sekundach szarpnięcie i plecionka nie wytrzymała , dziś wyprawa na nockę , zobaczymy co to będzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do linków to u mnie też jest masakra i nie chodzi o ich brak tylko o ślimaki,które w tym roku rozmnożyły się jak nigdy.Rośliny są nimi oblepione i liny mają piekielną stołówkę.dzisiaj od 17.30 siedziałem w swojej miejscówce i to mlaskanie chyba będzie mi się śniło w nocy.Spławik stał jak zaczarowany a pod nogami trwała uczta.Normalnoe jeszcze bym siedział ale nie wytrzymałem i zwinąłem wędki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lechur1 napisał:

Co do linków to u mnie też jest masakra i nie chodzi o ich brak tylko o ślimaki,które w tym roku rozmnożyły się jak nigdy.Rośliny są nimi oblepione i liny mają piekielną stołówkę.dzisiaj od 17.30 siedziałem w swojej miejscówce i to mlaskanie chyba będzie mi się śniło w nocy.Spławik stał jak zaczarowany a pod nogami trwała uczta.Normalnoe jeszcze bym siedział ale nie wytrzymałem i zwinąłem wędki.

U nas na zalewie jest to samo.. jak byłem w zeszłym tygodniu to na metrowej wodzie 3 metry od brzegu objadały moczarkę i to takie po 40 cm +.. a ja złowiłem ledwie kilka małych karasków :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już w domu , wczoraj godzina 19,30 już nad wodą , jedna wędka z trupkiem , druga z dwiema rosówkami . O 21szej branie na trupa , ukleja dwa razy przedziana haczykiem i na ognie pętelka , po chwili już po braniu , jak ją ściągnął tego nie wiem . Drugie branie po 23ciej na rosówki , tym razem uczepił się sumek 55-60 cm . Później już nic specjalnego się nie działo . Nocka zimna , wiatr wschodni i zimny przez całą noc . Dziś prawdopodobnie powtórka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie rano przygruntowy przymrozek :o potem słonko ,ale zimny wiatr północny , w tej chwili tylko +19*C - gdzie te ocieplenie klimatu? Od 7,30-11,30 na pickera z koszyczkiem i białymi tylko 1 płotka , po zamontowaniu spławika 2 krąpiki , mniejsza płotka i z 20 oklejek :huh: po zmianie na gumę nic :angry:

Zdjęcie1179.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj byłem znowu na zalewie, wędkowałem od 11:00 do 15:00.

Udało się wyjąć trzy karpie 32-50 cm kilka linów i dwie krasnopiórki.. 

Ciekawe łowienie ryby brały na 1,5m wodzie przy czym było widać jak ryby podpływają i zasysają przynętę postawioną w pół wody ehh.. :)

Poniżej fotki :

large.20170603_115826.jpg.2fe8f3e2f315b7

large.20170603_130237.jpg.0a61795f9f0cae

20170603_114530.thumb.jpg.3f6c844f06b4b9388bced03a350c992d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.