Skocz do zawartości
tokarex pontony

Szukam lekkiego spinningu


ptaku

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam lekkiego spinningu, przeznaczenie to małe woblery i obrotówki nr 2 max nr 3. Kij będzie pracował razem z kręciołkiem Nexave 1000.

Moje wymagania:

Długość w okolicach 240cm

CW w okolicach max 20g

Cena do 100zł

Nie Konger

Nie wklejka ale kij dość delikatny aby można było spróbować na nim od bidy bocznego troku

 

Przeznaczenie to główne okonie i małe pstrągi z komercji.

Przeglądałem internety i na placu boju pozostały dwa kije

 

SHIMANO ALIVIO DX SPINNING 240 3-21G
Mikado Nihonto Red Cut Diamond 240 15g

 

Który brać z tych dwóch?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • 4 months later...

Witam

Podbiję nieco pod temat bo w zasadzie podobny bardzo. Również szukam wędki pod pstrągi na niewielkie rzeki. Długość jaka mnie interesuje to 210-220cm. Obecnie mam wędkę 240cm i niemal na każdej wyprawie jest mocno poobijana po krzakach, gałęziach. Bardzo mnie to już irytuje. Szukam czegoś krótszego bo zauważyłem, że spokojnie bym obłowił te same miejsca krótszym kijem.

Przynęty jakich używam to obrotówki nr 2 (4-5g), małe woblerki (2-4g). Więc chciałbym aby wędka czuła pracę woblera 2g ale również nie poddała się przy agili 4g ciągniętej pod prąd rzeki.

Nie chciałbym dawać za wędkę więcej niż 300 zł.

Z upatrzonych :

Mikado Specialized Trout 210 3-15g (tutaj nie wiem jak ładuje małe przynęty i jak z jej akcją)

Shimano Exage 210 3-14g (ten model ma znajomy, łowiłem nim 2 wyprawy i naprawdę fajnie czułem przynęty. Z odległością rzutów było bardzo fajnie na plecionce 0,10. Do mojej porównując to była o wiele bardziej lekka)

Favorite Balance 3-10g (dużo fajnych opinii o niej czytałem, również med-fast. Bardzo fajnie wykonana zwłaszcza nowa jej wersja na 2017 rok)

Fajne są DAM Microflexy ale ino 10cm krótsze od mojej obecnej wiec odpuszczam.

Czy ktoś może coś doradzić ? Albo dopisać swoją propozycję i uargumentować jej zalety ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.