Skocz do zawartości
tokarex pontony

Żyłka do Feedera


Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 213
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 month later...
Witam .Własnie planuje zakupic zylke do mojego feederka i zastanawiam sie nad ta Dragon Maxima Match Feeder 0,20 co o tej zyłce myslicie

Sam jej nigdy nie używałem, natomiast słyszałem od kilku wiarygodnych ludzi, że Maxima to szajs!, odradzał mi ją nawet mój przyjaciel-sprzedawca.

Z tanich żyłek Dragona używam czasami 0,16 Mimicry Match, (trochę przegrubiona) uważam, że jest na prawdę niezła, o ile nie najlepsza w tej cenie 15-16 zł za 300m.

Może zastanów się nad Mimicry Feeder, co prawda nie ma aż tak wspaniałych "parametrów teoretycznych" jak Maxima, ale jeśli jest to to samo co Mimicry Match tylko tyle że w czarnym kolorze to będziesz zadowolony.

Możesz też kupić całkiem niezłą droższą (15-17 zł - 150m) ale przyzwoitą Trabucco T-Force Special Feeder, stosuje ją dwa sezony, może nie powala na kolana, ale też nie ma powodów do narzekania, nie mam z nią żadnych przykrych niespodziewanek.

Ps. Dobre i tanie żyłki ma też w swojej ofercie Sufix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość greg37

Coś tu wspominano o Sufix Feeder Mono, że jest taka najlepsza, ale nikt nie wspomniał, że ta żyłeczka bardzo słabiutka jest, bo jeśli przy 0,23mm ma wytrzymałość 4,4kg (sic!), a przypon Mikado Prime 0,18mm aż 3,9kg ( nie wspominając o Dragonie XT69pro- 0,20mm 5,45kg), to czemu ma ona służyć? Jakiego przyponu do niej użyć? 0,14mm? A może kupowac żyłki pod przypony?

PS. Istnieje możliwośc, że podana wartość wytrzymałości odnosi się do węzła. Tylko gdzie to jest napisane?

PS2. Normalnie padam ze smiechuuu 0,23mm i 4,4kg. Jakiż ze mnie frajer. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0,23mm ma wytrzymałość 4,4kg (sic!)

No a żyłka Jaxon Crocodile 0,22 ma wytrzymałość 9kg :mrgreen::mrgreen: To jak chcesz mieć tylko napisane jaka jest wytrzymałość to bierz Jaxona, a Sufix przynajmniej nie zawyża sobie wytrzymałości :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość greg37

Tja!

Idę sobie do sklepu, proszę sprzedawcę o coś do Sufixa 0,23mm, a on daje mi Dragona XT69pro- 0,20mm. No to zadowolony kupuję, bo to coś z Dragona wyższej półki, wracam do domu, żyłka na kołowrotek, hak na przypon, rzut oka na obie szpule i... szok. Ktoś mnie zrobił w balona. Albo Dragon, albo Sufix. Pytanie brzmi: czy Dragon mógłby aż tak oszukiwaćć, czy też Sufix jest tak skromny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę OT

Pytanie brzmi: czy Dragon mógłby aż tak oszukiwaćć, czy też Sufix jest tak skromny?

Weź sobie załatw Mikrometr pomierz średnice oraz Dynamometr sprawdzisz wtedy wytrzymałość. Okaże się, że większość producentów żyłek oszukuje na parametrach.

A co do Jaxona i ich "genialnemu" marketingowemu parametrowi "Fish Up" , który jest wypisywany (na żyłkach bardzo marnych) zamiast faktycznej wytrzymałości, to jestem ciekaw jak należy dobierać przypon do kompletu, stosując żyłki oznakowane w kg? Chyba trzeba tą bujdę na kółkach "Fish Up" podzielić przez np. 5 i dopiero wtedy dobrać przypon :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tu wspominano o Sufix Feeder Mono, że jest taka najlepsza, ale nikt nie wspomniał, że ta żyłeczka bardzo słabiutka jest, bo jeśli przy 0,23mm ma wytrzymałość 4,4kg (sic!), a przypon Mikado Prime 0,18mm aż 3,9kg ( nie wspominając o Dragonie XT69pro- 0,20mm 5,45kg), to czemu ma ona służyć? Jakiego przyponu do niej użyć? 0,14mm?
Nie sugeruj się tym co jest napisane na krążku. • ZJ-CRS016A Średnica - 0,16mm Szpula 150m Max waga ryb - 5kg 6,16 zł do koszyka

• ZJ-CRS018A Średnica - 0,18mm Szpula 150m Max waga ryb - 6kg 6,16 zł do koszyka

:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen: Bzdura i jeszcze raz bzdura. Myślę, że doświadczenie zweryfikuje podejście do tego co jest napisane. Sam jestem zwolennikiem tej żyłki i łowię nią już dość długo i własnie przez wzgląd na doświadczenie z tą żyłką mogę ją polecić w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok!

W takim razie jaki przypon polecacie do Sufixa 0,23mm?

Sufixa 0,20mm.

Ale nie za grubo łowisz??? ja używam 0,16mm,przypon 0,14mm i płocie i leszcze ciągne

czasem sie trafi jakiś lin albo karpik wtedy jet zabawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość greg37
Sufixa 0,20mm.

Ale nie za grubo łowisz??? ja używam 0,16mm,przypon 0,14mm i płocie i leszcze ciągne

czasem sie trafi jakiś lin albo karpik wtedy jet zabawa.

No własnie się zastanawiam, czy nie za grubo ? Nastawiłem się na Odrę, kij do 160g. Co polecasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość greg37

0,22? No to nie jest ze mną tak źle :lol:

W ostatnich Wiadomościach Wędkarskich w artykule "Urok małej rzeki" pisze pan Jerzy Szukalski w rozdziale dotyczącym gruntówki : "Sprzęt musi być stosunkowo solidny: (...), żyłka główna 0,22-0,28mm, haczyki nr 4-8."

Tak sobie myślę, że plasuję się w dolnej strefie stanów średnich z moją żyłeczką :lol:

PS. Kolat! Daj namiary koledze, gdzie bierze :wink: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sufixa 0,20mm.

Ale nie za grubo łowisz??? ja używam 0,16mm,przypon 0,14mm i płocie i leszcze ciągne

czasem sie trafi jakiś lin albo karpik wtedy jet zabawa.

No własnie się zastanawiam, czy nie za grubo ? Nastawiłem się na Odrę, kij do 160g. Co polecasz?

sorry,nie zrozumieliśmy sie.ja łowie głownie na zaporówkach ,czasem na stawach.Koszyków używam max 30g to i żyłki stosuje cienkie 0,14-0,18mm,żyłka 0,20 to jest exstema .

ale na rzeke to takie żyłki(a nawet grubsze)sie stosuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość greg37

Sufix feeder 0,23 został przetestowany. Moja opinia: nigdy więcej tej żyłki. O ile trudno ją zerwać na odcinku bez węzła, to na węźle strzelała jak sparciała gumka recepturka. Na jej tle Trabucco to całkiem inny, lepszy świat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sufix feeder 0,23 został przetestowany. Moja opinia: nigdy więcej tej żyłki. O ile trudno ją zerwać na odcinku bez węzła, to na węźle strzelała jak sparciała gumka recepturka. Na jej tle Trabucco to całkiem inny, lepszy świat.

A czy robiłeś węzły na sucho czy na mokro??na sufixe sie węzeł przed zaciśnięciem nawilża!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Wtrącę tylko dwa słowa. Używam Trabbucco. Mam dwa rozmiary, 20 oraz 16. Bałem sie ze 16 to bedzie za cienko, ale po tym co znosi 20 uwazam za 16 bedzie OK. Kolega uzywa 16 w podobnych warunkach i nie było z nia nigdy problemu, taka sama, 16 kupiłem bratu na prezent. On równiez jest bardzo zadowolony. Zyłka tonie, nie rozciąga się i nie ma pamieci. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Witam.

Ja używam żyłeczki DRAGONA Maxima Carp & Feeder jest dobra,czuje kontakt z rybą podczas holu,pozatym bardzo dobrze się wiązę,jest sztywna ale nie przypomina stalowej linki,jest w sam raz.Osobiście polecam,tylko cena troszke powalająca,ok 25 zł za 150 m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.