Skocz do zawartości
tokarex pontony

Lowrence Hook 3x - doświadczenia i porady


swi_r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

założyłem ten temat z myślą, aby podzielić się swoimi oraz zapoznać się z Waszymi doświadczeniami na temat echosondy Lowrence Hook 3x. Echosondę kupiłem niedawno, także do tej pory zdążyłem być z nią nad wodą trzykrotnie i nie za dużo się dowiedzieć.

Zacznijmy może od podstaw, czyli jak zamontować: https://www.youtube.com/watch?v=Jwi1OytFDsA
Bardzo przydatny filmik, jeżeli jest się laikiem i nie wie co z czym się je :)

Przetwornik podczas pracy musi być cały czas zanurzony w wodzie poniżej tafli około 5-10 cm, a podstawą ustawiony prostopadle do dna. Natomiast przednią częścią odwrotnie do kierunku jazdy.

Udało mi się dowiedzieć, że sonda ma za mały wyświetlacz, aby dobrze odczytać dno. Jak dotąd nie zauważyłem tego, chociaż tak na prawdę jeszcze nie wiem jak je odczytywać. Czy ktoś może to potwierdzić? Jak mają się kolory co do twardości dna? Czy dobrze myślę, że:
- niebieski - miękkie dno
- czerwony i żółty - twarde dno ?

Sonda posiada dwie częstotliwości:
- 200 kHz - powinniśmy używać na większych głębokościach
- 83 kHz - powinniśmy używać na mniejszych głębokościach

83 kHz zapewnia do 60 stopni stożkowym zasięgu, który jest idealny do wyświetlania  łuków ryb i dużego obszar poszukiwania.
200 kHz zapewnia do 20 stopni zasięg stożkowej w celu zwiększenia separacji ryb  - idealne do technik drop-Shotting lub metody spławikowej.

Teraz kwestia do identyfikacji ryb. Czy stosujecie Fish ID czy identyfikujecie ryby po łukach? Jak to się je? Przy FishID dochodzi jeszcze funkcja FishTrack, czyli nad symbolem ryby pojawia się głębokość na jakiej znajduje się obiekt. Nie wiem dlaczego, ale jak dotąd echosonda nie pokazała mi żadnej ryby przy dnie ani poniżej połowy gruntu łowiska. Może coś błędnie ustawione?

Niestety mało jest informacji w internecie na temat tego konkretnego modelu, dlatego mam nadzieję, że na naszym forum ktoś mi pomoże :) Jeżeli coś napisałem błędnie to proszę o sprostowanie. Dołączam wyglądam sondy oraz poprawne zamontowanie przetwornika.

HOOKX.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.