Skocz do zawartości
tokarex pontony

zaklinowany skład w bolonce


Rekomendowane odpowiedzi

Witam  

Koledzy potrzebuje pilnej pomocy byłem na tygodniowym wypadzie na żwirowni  kije stały praktycznie non stop  nawet w ulewę gdy zaczeliśmy się pakować  jeden z kijów nie dał się złożyć dodam że jest to bolonka 7 metrowa a zapieczenie jest na drugim składzie od dolnika macie może jakiś sposób na  bezpieczne rozklinowanie bez uszczerbku na kiju ( od kolegów nad wodą słyszałem że można schłodzić lodem) kij nie należy do tanich i nie chciałbym go uszkodzić Z GÓRY DZIĘKI ZA POMOC:D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Lałem zimną wodę prysznicem "od góry" - korek z dolnika odkręcony - nie słyszałem o schładzaniu ale mi to poskutkowało - ja starałem się wypłukać brudy, piasek :).

Schładzanie - większość sklepów mięsnych, ośrodków, hoteli, restauracji ma duże zamrażalki takie "szafowe" na - 20 - 40 stopni - moment Ci się wędka schłodzi tylko znaleźć kogoś znajomego.

W Łomiankach jest serwis Mikado wg. mnie b. dobry - zadzwoń to na pewno Ci poradzą.

Lub stary indiański sposób z Ameryki - Coca Cola :).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może najpierw spróbuj samym "ludwikiem" zalać od góry te dwa elementy i delikatnie próbować je obracać. Sam "ludwik" da Ci większy poślizg. Są też takie płyny w sklepach hydraulicznych służące do smarowania gumowych uszczelek przy łączeniu dwóch elementów. Kiedyś taki problem rozwiązałem przy pomocy oleju z dodatkiem grafitu - grafit daje bardzo dobry poślizg.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, niki napisał:

Niestety cola nie pomogła próbuje obkładać lodem a jeśli i to zawiedzie  bedę płukał złacza wodą z ludwikiem dzięki za poradę :rolleyes: 

Płyn do naczyń stosuję się, żeby weszło gładko - był poślizg, ale jak wyschnie to jest ryzyko, że zadziała jak klej. Tak myślę o schładzaniu - należałoby schłodzić jeden element - wewnętrzny wtedy teoretycznie powinien się skurczyć, schładzanie 2ch elementów może spowodować skurczeni się obydwóch :)  Ja bym zadzwonił do mikado jak oni sobie z czymś takim radzą.

  • tel: +48 (22) 732-71-01
  • e-mail: serwis@abramis.com.pl
  • godziny pracy: Pon.-Pt. 7:00-15:00
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem załamany wszelkie sposoby odklinowania nie skutkują dzwoniłem do serwisu w łomiankach serwisant poradził mi podgrzanie ( nie wiem czy dobrze myślę żeby to miało sens należy podgrzać element następny za zaklinowaniem czyli grubszy a nie sam zablokowany) też bez efektu  będę chyba próbował w jakimś profesjonalnym serwisie bo już skończyły  się pomysły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając to wszystko stwierdzam że nic innego nie pozostaje jak tylko iść na siłownie po dwóch chłopa a nie dwie skórki od chleba i spróbować przekręcać w przeciwną stronę , jeżeli pójdzie schodź troszkę to już będziesz zadowolony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ufff udało się ;) ale czystym przypadkiem po kilu  nieudanych próbach rozłączenia próbowałem   podgrzać skład  zauważyłem że puścił klej trzymający przelotkę zdjołem ją teraz dwa uderzenia o podłogę i skład puścił teraz tylko ponowne wklejenie przelotki gruntowne mycie i kij jak nowy:lol: DZIĘKI ZA POMOC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.