Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jaka przynęta na dość mulasty i obrośnięty na dnie zalew Tryszczyński


Crewluck

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam duży problem od 2 w lat łowiłem sobie na spławik i spining i było przyzwoicie. Ten sezon chciałem poświecić na grunt(metoda). Kupiłem sobie kij mikado golden bay i kołowrotek okuma bf40. Narazie byłem 3 razy i nie miałem żadnego brania. Łowiłem na czerwonego robaka na pellet i nic. Zero brania. Coś muszę robić źle. Zanęcałem dzień wcześniej(nad zalewem jest wielu rybaków tak że też pewnie nęcą). W ten weekend mam zamiar próbować na kulki proteinowe pływające(jak długo przypon powinienem zrobić?). Liczę, że nie utoną w tych wodorostach. Będzie coś z tego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Napisz przede wszystkim jak gruba jest warstwa mułu. Im więcej mułu tym trzeba dawać dłuższy przypon, natomiast kulki pływające trzeba tak zbalansować, żeby haczyk leżał, a unosiła się tylko sama kulka (można to zrobić z kulką tonącą i np. pianką lub korkiem). W takim zestawie bardziej istotna jest długość włosa a nie przyponu. Napisz coś więcej o zbiorniku, to coś pokombinujemy z zestawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waże  około 80 kg i jak brodze to 2/3stopy zapada mi się w mul. Mam zamiar teraz łowić w innym miejscu będzie tam średniej siły nurt(zalew tworzy rzeka brda) Będę łowić z tego miejsca 

Pinezka
w pobliżu Bożenkowo

https://goo.gl/maps/gUpLyNmrikT2

Wcześniej próbowałem tutaj

Pinezka
w pobliżu Bożenkowo

https://goo.gl/maps/1J49F6zAk2r

Z racji że najczęściej widziałem tu wędkarzy.

Pierwsze miejsce jest dosyć głębokie dokładnie nie wiem ile ale Na pewno ponad 3m

Drugie to natomiast około 1,5 m. I nie ma tam nurtu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Crewluck napisał:

Waże  około 80 kg i jak brodze to 2/3stopy zapada mi się w mul.

Czyli nie masz tam mułu:) jast lekki namułek i jest wszystko OK.

 

2 godziny temu, Crewluck napisał:

Z racji że najczęściej widziałem tu wędkarzy.

Co nie znaczy, że tam żeruje ryba, chociaż jeżeli siedzą tam wędkarze to muszą tam coś łowić. Najlepiej byłoby poobserwować wodę i popatrzeć gdzie spławia się ryba.

 

2 godziny temu, Crewluck napisał:

Pinezka
w pobliżu Bożenkowo

https://goo.gl/maps/1J49F6zAk2r

Obstawiał bym tę miejscówkę i obławiał tą całą zatokę w kierunku brzegu. Jeżeli masz możliwość,to zobacz gdzie są czyste placki i tam stawiaj zestawy. Domyślam się, że będziesz próbował łowić karpie więc tak przykładowo: jeżeli kulka ma 18-20 mm to odległość jej od kolanka haczyka winna wynosić ok.2 cm (łowiąc np.amury kulka jak najbliżej kolanka haczyka). Odległość kulki od haczyka zależy również od przyponu jaki będziesz stosował. W/w odległość kulki podałem CI dla zestawu klasycznego (blow back rig) przy innych typach przyponu będzie już inaczej,ale to bardzo obszerny temat;) Połamania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeszcze łowiłem na Brdzie to stosowałem raczej metody spławikowe, przepływanka była tu najlepszą metodą. Brda i jej zalewy są bardzo trudnymi łowiskami do łowienia gruntowego ze względu na bardzo rozwiniętą roślinność. W miesiącach letnich praktycznie nie ma jak połowić już na rzece, zostaje lekki spin na klenie, których jest  sporo i trafiają się ładne. Ale tylko przynęty powierzchniowe. Odcinek w centrum miasta jest czystszy, ale też szału nie ma latem. Z podbydgoskich zalewów więcej jeździłem na Smukałę, raczej ze słabymi wynikami, ale słyszałem że jak ma się dobre miejsce, i dobrze zanęcone to biorą leszcze ładnie na spławiki z łodzi. Tylko to trzeba sobie miejsce przygotować. Jeśli masz jakieś ciekawe miejsce z brzegu bez zielska to spróbuj podnęcić trochę grubiej ziarnem i makaronem, może leszcz podejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 25.06.2017 o 00:13, Crewluck napisał:

Zero brania ale dzięki za pomoc. To chyba nie jest miejsce dla początkujących 

Przede wszystkim regularne nęcenie. Czasami wystarczy 3-4dni o jednakowej porze,czasami i dwa tygodnie trzeba ryby przyzwyczajać do miejscówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
O 26.06.2017 o 17:56, jony napisał:

Przede wszystkim regularne nęcenie. Czasami wystarczy 3-4dni o jednakowej porze,czasami i dwa tygodnie trzeba ryby przyzwyczajać do miejscówki.

Dzięki za rade to będzie chyba moja ostatnia deska ratunku.  Dopiero zacznę w sierpniu jak będę mieć urlop bo nie mam czasu jeździć na działkę i nęcić.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.