Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zestaw karpiowy z koszyczkiem


himramir

Rekomendowane odpowiedzi

Z wędkarstwem gruntowym dopiero zaczynam. Chciałbym rozpocząć przygodę właśnie z karpiami. Może dziwne pytanie ale troszkę poczytałem i rzadko natrafiałem na zestawy karpiowe z koszyczkiem zanętowym. Najczęściej przewija się metoda feeder lub zestaw tylko z ciężarkiem + zestaw rozszerzony o możliwość samozacięcia się karpia.

Ja zmontowałem sobie zestaw z rurką antyspątaniową, koszyczkiem zanętowym i przyponem z włosem do kulek proteinowych a całość jest "przelotowa" na rurce.

Pytanie - czy to zestaw do bani, skoro na karpie ciężko znaleźć go jako przykład ?

Dodam, że nie jestem przekonany do zestawu feeder czy z możliwością samozacięcia - osobiście wolę dać rybie szansę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Z wędkarstwem gruntowym dopiero zaczynam. Chciałbym rozpocząć przygodę właśnie z karpiami. Może dziwne pytanie ale troszkę poczytałem i rzadko natrafiałem na zestawy karpiowe z koszyczkiem zanętowym. Najczęściej przewija się metoda feeder lub zestaw tylko z ciężarkiem + zestaw rozszerzony o możliwość samozacięcia się karpia.

Ja zmontowałem sobie zestaw z rurką antyspątaniową, koszyczkiem zanętowym i przyponem z włosem do kulek proteinowych a całość jest "przelotowa" na rurce.

Pytanie - czy to zestaw do bani, skoro na karpie ciężko znaleźć go jako przykład ?

Dodam, że nie jestem przekonany do zestawu feeder czy z możliwością samozacięcia - osobiście wolę dać rybie szansę.

Na koniec pytanie. Czy zestaw przelotowy jest mniej skuteczny id samozacinającego ? [emoji4]

 

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, himramir napisał:

Ja zmontowałem sobie zestaw z rurką antyspątaniową, koszyczkiem zanętowym i przyponem z włosem do kulek proteinowych a całość jest "przelotowa" na rurce.

Pytanie - czy to zestaw do bani, skoro na karpie ciężko znaleźć go jako przykład ?

Dodam, że nie jestem przekonany do zestawu feeder czy z możliwością samozacięcia - osobiście wolę dać rybie szansę :)

Jeżeli chcesz łowić karpie to tylko na koszyki do metody - wtedy krótki przypon,lub zestaw samozacinający. Koszyczek jest dobry przy połowie drobniejszej ryby. Poza tym zanętą do koszyczka zwabisz drobnicę, zanim karp podpłynie to :stołówka" będzie świecić pustką. Chcąc łowić karpie musisz stosować grubą zanętę - kukurydzę kulki itp. Przy zestawie samozacinjącym ciężarek minimum 80 g chyba,że warunki na dnie wymuszają stosowania lżejszych zestawów. Zestaw przelotowy raczej stosuje się przy łowieniu amurów, po prostu te gatunki ryb mają inny sposób pobierania pokarmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.