Skocz do zawartości
tokarex pontony

na co łowić w morzu


gryzon

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie

wybieram się nad morze do sianożedów. teraz pytanie co wziąć ze sobą karpiówkę i grunt z plaży czy może molo i spining? nigdy nie łowiłem w morzu ale może czas zacząć?

w co się uzbroić?czy w sianożedach da się coś połowić?

proszę o szybkie info bo wyjeżdżam za tydzień:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Plaża - nie wszędzie - najlepsze ujścia rzek, kanałów, no i w różnych miejscach na różną odległość się rzuca, ale raczej im dalej tym lepiej.

Najpewniejsze to porty, i wały ochronne w nich.

Przynęty - mięcho, rosówki (nad morzem w masakrycznych cenach), czerwone, + kawałki śledzi, krewetki, ośmiorniczki itd.

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brać SPRZĘT !!!!

Jest szansa na Płoć , leszcza , okonia , węgorza i flądre .

Przy słabym falowaniu spokojnie dajesz radę karpiówkami połowić z plaży .

Co do miejsca musisz popatrzeć gdzie łowią miejscowi - w sezonie wybierają wędkowanie wcześnie rano lub wieczorem ze względu na plażing .

Co na haczyk to jak pisał kolega nr1 to wszelkiej maści mięso !!!

Odległość łowienia musisz sam sprawdzić bywa że ryba stoi na 30-40m od brzegu a czasami trzeba rzucić 130 i więcej .

Stojaki na plaże to rury kanalizacyjne fi 50,  długość 1 do 1,5m

TAKIEJ ZABAWY

5953c04d1d3b0_DSC_0069-Kopia.thumb.JPG.49e73f3fab7ae1ca223db8d4abf68951.JPG

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, piotr chorzów napisał:

Brać SPRZĘT !!!!

Jest szansa na Płoć , leszcza , okonia , węgorza i flądre .

Przy słabym falowaniu spokojnie dajesz radę karpiówkami połowić z plaży .

Co do miejsca musisz popatrzeć gdzie łowią miejscowi - w sezonie wybierają wędkowanie wcześnie rano lub wieczorem ze względu na plażing .

Co na haczyk to jak pisał kolega nr1 to wszelkiej maści mięso !!!

Odległość łowienia musisz sam sprawdzić bywa że ryba stoi na 30-40m od brzegu a czasami trzeba rzucić 130 i więcej .

Stojaki na plaże to rury kanalizacyjne fi 50,  długość 1 do 1,5m

TAKIEJ ZABAWY

5953c04d1d3b0_DSC_0069-Kopia.thumb.JPG.49e73f3fab7ae1ca223db8d4abf68951.JPG

 

he i to mi się podoba:) rozumiem aby rosówki kupić se w mieście i zawieść na miejsce:)

klamka zapadła sprzęt trza spakować:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maniu394 napisał:

Też mnie podkręciles. Za tydzień jadę do Darłowa i chyba też sprzęt zabiorę. 

Darłowo - port a raczej falochrony portowe - po środku falochronu Belony - kupujesz (dostajesz) świeżego śledzia w Porcie rybackim i na paski  szerokości ok 3 cm wycięte z boku łowi się Belony (spławik przelotowy, grunt 50 cm i jak najdalej od brzegu). Od czoła falochronu - śledzie na choinki, lub ciężkie gruntówki na grubszą rybę (zazwyczaj na wieczór, na noc). W samym porcie blisko morza trafiają się okazowe Leszcze, Płocie, Okonie i Sandacze a jako przyłów Trocie (nie widziałem, nie złapałem ale krążą opowieści :) ).

Zresztą w porcie zawsze sporo wędkarzy, więc bez problemu idzie się dowiedzieć, podpatrzeć co akurat się łowi.

W Darłowie można też się wybrać na połów Dorsza - zarówno większymi kutrami jak i mniejszymi, szybszymi jednostkami - polecam. Budki z cennikiem i info stały przy moście zsuwanym, albo w necie można znaleźć.

No i rzeka Wieprza - gdzie można połowić jak na każdej zwykłej rzece, a spinningistów spotykałem nawet w centrum miasta np. koło zamku książąt pomorskich.

Nie wiem jak, bo nie widziałem i nie próbowałem połowów z plaży w Darłowie.

Rozmarzyłem się :) chyba też pojadę w tym roku do Darłowa - w okolice. 

Moim zdaniem Darłowo jest bardzo atrakcyjne wędkarsko i warto wziąźć sprzęt jeśli jest miejsce.

Oczywiście chodzi mi o Darłówko - nad morzem, bo Darłowo jest ciut dalej od morza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, Darłówko zachodnie. Myślałem o plaży w okolicach ulicy Muchy i trochę bardziej na zachód w stronę Dąbek. Oczywiście wieczorem i nocą na grunt. Port sobie odpuszczę, za dużo ludzi. A na ktoś może jakieś informacje na temat łowienia tam z plaży? Tzn trzeba rzucać na 200 metrów czy wystarczy w okolicach 100? No i jakie rybki tam się trafiają? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Będę w Dąbkach w pierwszej połowie sierpnia, ale ja raczej tylko spinning. Nigdy jeszcze nie łowiłem w morzu, ale zainteresowałem się tym tematem. Tyle że w Dąbkach nie ma żadnych umocnień brzegowych, a jest tylko plaża, więc spinnigować jest raczej ciężko. No i jest jeszcze jezioro Bukowo. Ktoś coś może napisać o łowieniu w tym jeziorze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minut temu, andrutone napisał:

Cześć,

Będę w Dąbkach w pierwszej połowie sierpnia, ale ja raczej tylko spinning. Nigdy jeszcze nie łowiłem w morzu, ale zainteresowałem się tym tematem. Tyle że w Dąbkach nie ma żadnych umocnień brzegowych, a jest tylko plaża, więc spinnigować jest raczej ciężko. No i jest jeszcze jezioro Bukowo. Ktoś coś może napisać o łowieniu w tym jeziorze?

Ja jak w Dąbkach byłem to na ryby do Darłówka jeździłem :).

Jezioro - brzegi porośnięte trzciną, podmokłe, ciężko dostać się do wody, chociaz sa miejsca z plażą. Dno opada powoli tzn długo jest płytko - bez sprzętu pływającego raczej się nie połowi, ale jest wypożyczalnia w Dąbkach.

Same jezioro, z tego co rozmawiałem z wędkarzami, płytkie i jednostajne tzn żadnych górek, dołków - nic, gdzieniegdzie jakieś kamieniste rafy, głębokość do 2 m. Ryby głównie płotki, leszcze okonie + w niektórych latach sandacze z morza. 

 

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, andrutone napisał:

Dzięki mikwed1 za opis jeziora. Chyba rzeczywiście najlepiej będzie pojechać do Darłówka. W końcu daleko nie jest. A jak jest z opłatami? Komu się płaci, ile i gdzie?

opłacasz przez bank na stronie :http://szczecin.oirm.gov.pl/dla-interesantow/informacje-dla-wedkarzy/

i cieszysz się wędkowaniem

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy już sporo napisali, ale tu masz jeszcze na temat Darłówka

Oczywiście wędki nad morze zabierać należy. :) Szczególnie jeśli w okolicy jest port.

Tu trochę ujęć z Darłówka i okolic

 

 

 

Do sprawy jeziora Bukowno dodałbym tylko, że w Dąbkowicach jest kanał łączący z go z morzem- to dobre miejsce na połów białej ryby i okresowo również sandaczy. Uwaga! Koło mostu na kanale nie można parkować (w Dąbkach znak zakaz wjazdu- nie dotyczy mieszkańców Dąbkowic i przy moście zakaz parkowania). Albo wjechać do Dąbkowic i wrócić piechotą nad kanał, albo dojechać na rowerze.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Koledzy za te informacje :) Do tej pory jeździłem nad morze bez wędki, ale zawsze jak stałem za plecami wędkarzy i patrzyłem jak sobie łowią w morzu, to żałowałem, że nie zabrałem chociaż jednej... Tym razem zabiorę sobie spinning i sprawdzę port w Darłówku.

Jeszcze pytanie: jak opłacę to pozwolenie na połów w morzu, to nikt nie będzie miał pretensji ze łowię w porcie, ale ze względu na to że jest to ujście rzeki, więc trzeba jakiś dodatkowych opłat? No i gdzie jest ewentualna granica, od której można łowić na opłatę morską?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam. Wróciłem już z urlopu nad morzem. Tym razem po raz pierwszy zabrałem ze sobą wędkę nad morze, zachęcony wskazówkami kolegów. Kupiłem siedmiodniowe zezwolenie i na ryby wybrałem się cztery razy do portu w Darłówku - pospinnigować, zawsze rano od 6 do 8:30.

Port w Darłówku to w sumie trzy łowiska. Morze z falochronu, basen pomiędzy falochronami i sam port - kanał Wieprzy.

large.IMG_20170807_054017.jpg.9e4609114ba15283b04501bbd190f47c.jpglarge.IMG_20170807_054002.jpg.7a49776c537acd5d06968b943da3eac8.jpglarge.IMG_20170807_064316.jpg.defc935167141df825ecf46fbfbed792.jpg

Pierwszego dnia wybrałem się po kilku dniach mocnego wiatru. Morze jeszcze nie zdołało się uspokoić.

large.IMG_20170807_054038.jpg.4d18ec1fac29601861bac979901e6190.jpg

Poświeciłem ten dzień na sprawdzenie kanału portowego łowiąc z nabrzeży - niestety przynęty ganiały tylko małe okonki i nawet nie chciały dać się złowić.

Drugiego dnia morze było już spokojne. Łowiłem z falochronu zachodniego, z dużych głazów wysypanych przed falochronem. Niedaleko mnie inni wędkarze łowili dużo płoci (działo się tak zresztą każdego ranka), a na końcówkach falochronu łowiono śledzie.

large.IMG_20170809_064312.jpg.b167c8f6f1147e153272e881330cc6f1.jpglarge.IMG_20170809_055431.jpg.254525b3d72c2ea94a35d29a6514c912.jpg

Ja łowiłem głównie na obrotówki. Pierwszego spokojnego poranka złowiłem trzy okonki, płoć i dwie morskie rybki - chyba tobiasze lub dobijaki, które ucieszyły mnie najbardziej. Drugiego poranka jednego okonka i dwie płocie - ta większa miała 30 cm. Dodam tylko, że te płocie były prawidłowo zapięte za pysk, złowione na obrotówkę nr 3. Nie miałem mniejszych rozmiarów blaszek, bo nastawiłem się na ogromne morskie okonie (ha ha), a myślę że może nałowiłbym tych płoci więcej jakąś małą blaszką, bo było ich przy kamieniach naprawdę dużo. Trzeciego poranka już nic nie brało.

Jestem ogólnie zadowolony, zwłaszcza że był to mój debiut w połowach w morzu. Moją pierwszą rybkę z morza załączam na pamiątkę:

large.IMG_20170809_061002.jpg.27f10cc9a84662f671633e69b194f76e.jpg

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam Wszystkich na forum:) Ważne że debiut był udany, to się ceni bo może zachęci Cię również do dalszych połowów jeżeli będziesz nad morzem. Akurat Darłówko to jedna z lepszych miejscowości do łowienia, pamiętam swoje  początki.. Na plsu opłaty które nie są duże no i rzecz jasna można to bez problemu załatwić online.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.