Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak było dziś na rybach ? Lipiec 2017


niki

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Wczoraj rano pływałem za wąsem zaliczyłem jedno branie ale sum zjadł tylko rosówki i się nie zaciął.wieczorem pojechałem z synami na karpie i padł tylko jeden a dwa się spięły.Rano postanowiłem zapolować na amury wziął tylko jeden ale oczywiście jak nie było mnie przy wędce,zeżarł liść sałaty I zwiał.

20170706_212654-1024x1820.jpg

Edytowane przez lechur1
  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś mały wypad ze spinem nad Wisłę  , miałem tylko pojechać i pomacać miejscówki na jutrzejszy wypad na nockę . Pierwsze rzut przed główkę i od razu zaczep i rwanie , montaż drugiego zestawu i przejście dalej  miedzy główki , pierwszy rzut , pierwsze podbicie i strzał , na początku trochę zdziczałem ale już po chwili stwierdziłem że capnął wąsaty , po około dziesięciu minutach pierwsza próba podebrania nieudana , następna już  się powiodła a cały hol trwał około piętnastu minut . Resized_20170707_162336.thumb.jpeg.55fda029f565ba5e70f7bb375fe1eefa.jpeg

Miarka pokazuje równe 130  cm , jak na złość nikogo w pobliżu aby strzelił fote dla lepszego porównania , mało tego podchodząc do wody wpadłem w poślizg , rybę utrzymałem ale telefon poleciał z impetem na burtę , całe szczęście że nie do wody

 

  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, zajac222 napisał:

Dziś mały wypad ze spinem nad Wisłę  , miałem tylko pojechać i pomacać miejscówki na jutrzejszy wypad na nockę . Pierwsze rzut przed główkę i od razu zaczep i rwanie , montaż drugiego zestawu i przejście dalej  miedzy główki , pierwszy rzut , pierwsze podbicie i strzał , na początku trochę zdziczałem ale już po chwili stwierdziłem że capnął wąsaty , po około dziesięciu minutach pierwsza próba podebrania nieudana , następna już  się powiodła a cały hol trwał około piętnastu minut . Resized_20170707_162336.thumb.jpeg.55fda029f565ba5e70f7bb375fe1eefa.jpeg

Miarka pokazuje równe 130  cm , jak na złość nikogo w pobliżu aby strzelił fote dla lepszego porównania , mało tego podchodząc do wody wpadłem w poślizg , rybę utrzymałem ale telefon poleciał z impetem na burtę , całe szczęście że nie do wody

 

ładny sumek. Bliżej BDG czy Włocławka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Goliat napisał:

ładny sumek. Bliżej BDG czy Włocławka?

Powyżej Torunia , tak że daleko nie musiałem jechać  , dziś czeka mnie posiedzenie do niedzieli , klamoty już spakowane wyjazd o 6 , 00 , zobaczymy co to będzie .

Dodam jeszcze że łowiłem wędką Dragon Viper Verso 12-30 gr 2,60 cm  kołowrotek Zauber 4000 , sprzęcik spisał się na medal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratki koledzy fajnie łowicie :P rybek jednak nie wypuszczajcie tylko do mnie kurierem zarybiać moją rzekę ;) bo na pzw nie mam co liczyć :huh: u mnie tradycyjnie tylko płotka i czasem krąpik :wub:

Zdjęcie1240.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nocka minęła bez brania choć wieczór tego nie zapowiadał bo trafiły się dwa karpiki , była też jedna spinka więc sądziłem że nocka będzie z braniami, nawet o świcie nic nie miało ochoty współpracować.

Karpiki 61 oraz 62cm

 

P7070032.JPG

P7070034.JPG

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, zajac222 napisał:

Powyżej Torunia , tak że daleko nie musiałem jechać  , dziś czeka mnie posiedzenie do niedzieli , klamoty już spakowane wyjazd o 6 , 00 , zobaczymy co to będzie .

Dodam jeszcze że łowiłem wędką Dragon Viper Verso 12-30 gr 2,60 cm  kołowrotek Zauber 4000 , sprzęcik spisał się na medal

oj to kijek trochę lekki jak na suma z Wisły. Hol pewnie emocjonujący dość, ale z takim powyżej 2m by było ciężko na taki zestawie. Czy się mylę?

Powodzenia na zasiadce. Ja jutro na łódkę na szczupaki, zobaczymy czy się ruszyło coś na mojej wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz czas do przyznania się do porażki , tak jak pisałem wcześniej wyjazd o 6 rano wczorajszego dnia , 24 godziny posiedzenia na zero . Zestaw ze spławikiem podwodnym z kleniem około 30 cm ustawiony na około pięciu metrach , ZERO ,za dnia razem z kumplem pięć brań na rybkę i niestety nie zacięte , w nocy kilka brań na rosówki po dwie do czterech na haku jeden przycięty sumik około 50 cm , nocka zajefajna ciepła a żarcie z ogniska jeszcze lepsze , nie tym to innym razem może będzie lepiej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Goliat napisał:

oj to kijek trochę lekki jak na suma z Wisły. Hol pewnie emocjonujący dość, ale z takim powyżej 2m by było ciężko na taki zestawie. Czy się mylę ?

Nie miałem jeszcze do czynienia z tak dużym , może jakiś fart sprawi że się przekonam kiedyś o mocy takiej bestii 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.W minionym tygodniu byłem dwa razy na rybkach.ryby

Najpierw w środę łowiłem płotki  a w piątek łowiłem karasie i karpie.Zapomniałem zrobić im fotkę i

musiałem wyciąć klatkę z filmiku jaki nagrałem.

d68e1bebe29819a8.jpg
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj udało się troszkę popływać na pontonie po wrocławskiej odrze. Ryb na echo mega dużo lecz na odcinku +\- 2 km. Dziś leniwo troling i 5 brań dwie ryby wylądowały na pontonie. Dużo bolenia  było widać i okonia wiec troszkę pomachałem i udało się jeszcze dołowić dwa bolki pod 60cm. Ogólnie dzień bardzo udany a i żona posmakowała brania suma w trollingu 😜Miałem ubaw po pachy 😂 

large.IMG_0112.JPG.5e9658f988e67f81cea4ac3d442d7c46.JPGlarge.IMG_0116.JPG.4db13fae3a8041d053eae69f09726571.JPG

sum 93 a szczupły 80

  • Super 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj cały dzień wysiedziałem na komercji. Słabo się działo, zjadłem 3 paczki słoneczniku :)

"Na metodę" kompletnie nic, pomimo zmieniania różnych kulek, dopiero prawie po zmroku karp 62 cm na małego białego halibuta+dumbells zielone jabłuszko. Na drugiej wędce na haku mielonka i pierwszy siadł karp 61 cm , później długo długo nic i w końcu zameldował się pierwszy jesiotr 96 cm. Miałem jeszcze 2 jesiotry ale spadły w czasie holu. Podczas wyhaczania tego pierwszego wygiąłem trochę hak, widziałem to ale myślałem że nie będzie miało wpływu na nic. Dwa spięcia ryby potwierdziły że jednak takie drobiazgi są istotne. Utworzył się inny kąt pomiędzy haczykiem i plecionką i zadziałało pewnie jak dźwignia. Byłem naocznym świadkiem wyciągnięcia suma na 147 cm i szczupaka na 96. Mocny zestaw spinningowy i spory 90 gramowy jerk.

Jesiotra nie fotografowałem bo takich zdjęć mam sporo a skoro nie figuruje w GP to nie ma sensu dłużej stresować ryby ;)

Karpie prawie jak bliźniaki.

Zdjęcie-0078.jpg

Zdjęcie-0079.jpg

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed szychta, bardzo ucieszył złocisty kolega. Na groch bo kukurydzy wzdręgi do dna nie dopuszczą. Wygląda na to, że pierwsza partia już po tarle, teraz im nie odpuszcze. Dajcie mi tylko troche wolnego czasu... 

13072017893.thumb.jpg.e9af020915285ae66a89f216a28fb3ce.jpg

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też cały czas walcze i mimo tego, że u mnie lipiec zawsze był słaby to w tym sezonie nie jest  żle. Małe karpie biorą jak w maju i wreszecie obudziły się japońce, których złapałem przez 2dni 5szt w tym 41 i 42 cm. Na kulke też coś się dzieje ale te największe jakoś ciągle spadają wiec zdjęć brak:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.